Dnes Neděle - zatazeno 14°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 11°C
Neděle 14. 4. 2024
Svátek má Vincenc, Vincent
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 1 zahájí nové schvalování nočního omezení vjezdu na Staré Město
Značky zakazující vjezd do části centra Prahy. Foto: archiv

Praha 1 zahájí nové schvalování nočního omezení vjezdu na Staré Město

Úřad Prahy 1 v nejbližší době zahájí schvalování nového návrhu omezení, kterým plánuje městská část zakázat noční vjezd do části Starého Města kolem Dlouhé ulice. ČTK to řekl radní Prahy 1 pro dopravu Vojtěch Ryvola (nez., dříve ANO), podle kterého by se návrh měl v následujících dnech objevit na úřední desce městské části. Noční zákaz už městská část loni v listopadu zavedla, obratem jej však zrušil magistrátní odbor pozemních komunikací. Nyní podle radního Praha 1 návrh předem projednala s magistrátem.

Silniční úřad Prahy 1 nechal loni na konci listopadu nainstalovat značky zakazující vjezd mimo dopravní obsluhu mezi 22:00 a 06:00 do oblasti mezi Dvořákovým nábřežím, Pařížskou ulicí, Staroměstským náměstím a Revoluční ulicí. Cílem bylo omezit hluk z aut, který v noci ruší místní obyvatele. Na ten si dlouhodobě stěžují zejména obyvatelé Dlouhé ulice, kde se nachází velké množství nočních podniků.

Primátor Bohuslav Svoboda (ODS) následně řekl, že magistrát o kroku Prahy 1 nevěděl. Poté nechal značky zneplatnit a magistrátní odbor zahájil přezkum, který skončil zrušením zákazu z důvodu formálních pochybení při jeho přípravě a schvalování.

Zástupci města kritizovali Prahu 1 za to, že opatření nekonzultovala s magistrátem a nedodržela postupy, které jsou jinak u podobných úředních procedur běžné.

Zastupitelstvo městské části následně schválilo, že na opatření trvá a Ryvola uvedl, že nový návrh předem projedná s magistrátem. To se podle něj i stalo. Radní ČTK řekl, že záměr představili řediteli magistrátního dopravního odboru a následně upravili podle jeho připomínek. Dodal, že se jednalo o spíše formální změny a v principu se bude jednat o stejné opatření, jako bylo to loňské.

„Takřka se to neliší," řekl. V platnost by omezení mohlo vstoupit s ohledem na všechny lhůty a případná odvolání nejpozději v polovině roku, doplnil radní.

 


Autor: ČTK

Praha 6: Přestupky nově vyřešíte v Poliklinice Pod Marjánkou

8. dubna 2024 v 07:17

Ve dnech 18. a 19. dubna bude pro veřejnost uzavřený odbor přestupkového řízení, protože se bude stěhovat z adresy Dr. Zikmunda Wintra 768/20 do Polikliniky Pod Marjánkou.

Další články
Nahoru