Dnes Úterý - jasno 26°C
Zítra Středa - skorojasno 24°C
Úterý 26. 9. 2023
Svátek má Andrea
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Praha 1 začala monitorovat kvalitu ovzduší na dětských hřištích, zatím na dvou
Hřiště v parku Lannova. Foto: P1

Praha 1 začala monitorovat kvalitu ovzduší na dětských hřištích, zatím na dvou

Radnice Prahy 1 spustila pilotní projekt měření kvality ovzduší na dětských hřištích. Jedná se o řešení od společnosti AgdataCity a v pilotní fázi se týká dětských hřišť pod Karlovým mostem a v parku Lannova. Cílem je poskytnout informace o kvalitě ovzduší lidem, kteří se podle toho rozhodnou, zda se s dětmi vydají ven. Informoval o tom mluvčí první městské části Petr Bidlo.    

V rámci měření získávají senzory společnosti AgdataCity informace o koncentraci prachových částic o velikosti 1, 2.5, 4 a 10 mikrometrů oxidu dusičitého, oxidu uhelnatého a troposférického ozonu. Systém společnosti AgdataCity jednoduše zpřístupňuje lokální data o kvalitě ovzduší a o meteorologických podmínkách v reálném čase. Data se přenášejí radniční web. Po ukončení pilotního projektu budou přesunuta do plného provozu na adresu ovzdusi.praha1.cz. 

„Návštěvníci hřišť tak mají možnost předem zjistit aktuální stav, ale také si přečíst doporučení, na jejichž základě se rozhodnou, zda je vhodná doba pro venkovní aktivity,“ popsal radní Prahy 1 pro životní prostředí, dopravu, informatiku a smart cities Richard Bureš (ODS). Data podle něj mohou využívat i školy při vzdělávání. 

AgdataCity je česká vývojářská společnost, která poskytuje městům komplexní systém pro správu měst a informování občanů. Chytrá platforma nabízí mimo jiné možnost sledovat meteorologické podmínky, mikroklimatické parametry, hladiny řek, ale například i evidovat pohyb městských vozidel s pomocí chytré telematiky, spravovat nemovitosti a mnoho dalšího.

„Naším cílem je zapojit moderní chytré technologie do běžného života a lidem ve městech pomoct zlepšit kvalitu života,” doplnil Philipp Korotkov z AgdataCity. 

V Praze je dlouhodobě největším znečišťovatelem ovzduší automobilová doprava. Vedení hlavního města proto například podporuje rozvoje vozů na elektřinu v MHD nebo schválilo takzvaný klimatický plán, podle kterého chce snižovat množství oxidu uhličitého produkovaného na území města.


Autor: puc

Na veletrhu EXPO REAL v Mnichově se společně představí Praha, Ostrava a Moravskoslezský kraj

Dnes v 09:25

Na jednom z nejvýznamnějších investičních veletrhů světa, EXPO REAL v Mnichově, se prezentují desítky tisíc účastníků z více jak 70 zemí. Letos, podobně jako v předešlých letech, se ve společné expozici představí Praha, Ostrava a Moravskoslezský kraj. Jejich společná expozice s názvem Czech Cities...

Pokračuje zvýšená údržba pochozí zóny Háje

Včera v 15:49

„Opravené schody, odplevelené dlaždice, strojní čištění. Nevzdáváme základní kultivaci společně s dohledem na bezpečnost veřejnosti,“ uvedla k pochozí zóně u stanice metra Háje starostka Prahy 11 Šárka Zdeňková (HPP 11).

Praha poskytne peníze na stavbu domu s pečovatelskou službou v Řepích

Včera ve 14:53

Hlavní město poskytne návratnou finanční výpomoc na stavbu domu s pečovatelskou službou v Praze 17. V Řepích v ulici K Šancím vznikne bydlení pro seniory. Městská část získá na stavbu díky podpoře hlavního města půjčku ve výši 180 milionů korun. Poskytnutí finanční výpomoci v pondělí schválila...

Další články
Nahoru