Dnes Sobota - skorojasno 28°C
Zítra Neděle - skorojasno 31°C
Sobota 20. 7. 2024
Svátek má Ilja
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Politika

Praha 1: Vyvodíme důsledky z incidentu v restauraci U Hrocha

Radnice Prahy 1 zásadně odmítá antisemitismus a jakékoliv jeho projevy nebude v žádném případě tolerovat. Městská část vyvodí důsledky v návaznosti na incident z minulého týdne, kdy výčepní v restauraci U Hrocha na Malé Straně odmítl obsloužit skupinu Izraelců. Incidentem se zabývá Policie ČR. V tiskové zprávě o tom informovala Karolína Šnejdarová, pověřená vedoucí oddělení vnějších vztahů MČ Praha 1.  

K incidentu došlo minulou středu ve večerních hodinách, kdy do malostranského výčepu U Hrocha přišla skupinka mladých osob na pivo. Když si chtěl objednat muž s jarmulkou, výčepní ho odmítl obsloužit. Následovala verbální potyčka, do které se zapojili i někteří hosté restaurace, padly nábožensky motivované urážky.

„Podobné chování je absolutně nepřijatelné, zejména ve světle situace, kdy je doslova celý svět otřesen brutálním, nelidským útokem teroristů z pásma Gazy na stát Izrael a povražděním mnoha jeho civilních obyvatel,“ uvedla starostka první městské části Terezie Radoměřská (TOP 09).

Starostka dodala, že Úřad MČ Praha 1 bude jako pronajímatel nebytového prostoru, v němž sídlí restaurace U Hrocha, požadovat od jejího provozovatele, aby z chování personálu vyvodil patřičné důsledky.

Věcí se budou zabývat příslušné komise a výbory Rady, jejich předsedové Karel Ulm a Josef Ludvíček jsou se starostkou v kontaktu. „Pokud se uspokojivé reakce nedočkáme, budeme zvažovat vypovězení nájemní smlouvy,“ dodala starostka.

Podle účastníků konfliktu obsluha odmítla skupinku obsloužit několikrát za sebou. Argumentovala přitom jak nedostatkem místa, tak nedostatkem piva. Dle svědků sporu však v průběhu potyčky obsluhující zaměstnanec nadále čepoval pivo pro ostatní hosty podniku.

Část konfliktu byla natočena na mobilní telefon. Výčepní skupinku na záznamu odesílá pryč z restaurace na nedaleko probíhající demonstraci. Ta však nebyla proizraelská, ale propalestinská.

Celý incident nakonec musela ukončit až policie, která se v okolí pohybovala právě kvůli probíhající demonstraci.


Autor: red

Změna ve vedení Prahy 2, Jitka Urbánková rezignovala na funkci radní

24. června 2024 ve 23:47

V úvodu pondělního zasedání Zastupitelstva městské části Prahy 2 rezignovala Jitka Urbánková (ANO) na svou funkci radní. Tuto funkci vykonávala od 17. října 2022. Vzhledem k nastelé situaci hned po jednání zastupitelstva mimořádně zasedla Rada městské části Praha 2, která schválila místostarostce...

Primátor navštívil Kolovraty. Ocenil hasiče, jednal o projektech

21. června 2024 v 10:11

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda pokračuje v avizovaných návštěvách městských částí, nyní přišla řada na Kolovraty. Plánují se zde důležité infrastrukturní projekty i nová výstavba, jejich dopady byly také tématem společného jednání s představiteli radnice.  

Praha 11 má kromě nového starosty i nové radní

13. června 2024 ve 22:27

Zastupitelé Prahy 11 ve čtvrtek zvolili nejen nového starostu, kterým se stal Martin Sedeke z ODS, ale i nové členy do rady.

Vedení Prahy 4 nepodpořilo projekt Rezidence Herálecká

12. června 2024 ve 22:43

Praha 4 neuzavře smlouvu o spolupráci se společností Rezidence Herálecká, a neposkytne tak investorovi nezbytnou součinnost ze strany městské části při povolení a realizaci novostavby bytového domu na rohu ulic Pacovská a Herálecká I. Rada městské části Praha 4 na svém aktuálním jednání předložený...

Výsledky eurovoleb oznámí statistici až hodinu před nedělní půlnocí

8. června 2024 ve 22:03

Hlasy voličů v evropských volbách v Česku sečetli volební komisaři ve všech okrscích, vyplývá se sobotního večerního sdělení Českého statistického úřadu (ČSÚ) na sociální síti X.

Další články
Nahoru