Dnes Neděle - zatazeno 1°C
Zítra Pondělí - oblacno 5°C
Neděle 10. 12. 2023
Svátek má Julie
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Politika

Praha 1: Vyvodíme důsledky z incidentu v restauraci U Hrocha

Radnice Prahy 1 zásadně odmítá antisemitismus a jakékoliv jeho projevy nebude v žádném případě tolerovat. Městská část vyvodí důsledky v návaznosti na incident z minulého týdne, kdy výčepní v restauraci U Hrocha na Malé Straně odmítl obsloužit skupinu Izraelců. Incidentem se zabývá Policie ČR. V tiskové zprávě o tom informovala Karolína Šnejdarová, pověřená vedoucí oddělení vnějších vztahů MČ Praha 1.  

K incidentu došlo minulou středu ve večerních hodinách, kdy do malostranského výčepu U Hrocha přišla skupinka mladých osob na pivo. Když si chtěl objednat muž s jarmulkou, výčepní ho odmítl obsloužit. Následovala verbální potyčka, do které se zapojili i někteří hosté restaurace, padly nábožensky motivované urážky.

„Podobné chování je absolutně nepřijatelné, zejména ve světle situace, kdy je doslova celý svět otřesen brutálním, nelidským útokem teroristů z pásma Gazy na stát Izrael a povražděním mnoha jeho civilních obyvatel,“ uvedla starostka první městské části Terezie Radoměřská (TOP 09).

Starostka dodala, že Úřad MČ Praha 1 bude jako pronajímatel nebytového prostoru, v němž sídlí restaurace U Hrocha, požadovat od jejího provozovatele, aby z chování personálu vyvodil patřičné důsledky.

Věcí se budou zabývat příslušné komise a výbory Rady, jejich předsedové Karel Ulm a Josef Ludvíček jsou se starostkou v kontaktu. „Pokud se uspokojivé reakce nedočkáme, budeme zvažovat vypovězení nájemní smlouvy,“ dodala starostka.

Podle účastníků konfliktu obsluha odmítla skupinku obsloužit několikrát za sebou. Argumentovala přitom jak nedostatkem místa, tak nedostatkem piva. Dle svědků sporu však v průběhu potyčky obsluhující zaměstnanec nadále čepoval pivo pro ostatní hosty podniku.

Část konfliktu byla natočena na mobilní telefon. Výčepní skupinku na záznamu odesílá pryč z restaurace na nedaleko probíhající demonstraci. Ta však nebyla proizraelská, ale propalestinská.

Celý incident nakonec musela ukončit až policie, která se v okolí pohybovala právě kvůli probíhající demonstraci.


Autor: red

V úterý 12. prosince budou na Žofíně zasedat zastupitelé Prahy 1

Dnes ve 12:12

V úterý 12. prosince se od 10 hodin uskuteční  v budově Žofín (Slovanský ostrov č. p. 226/2) v Malém sále 12. zasedání Zastupitelstva Prahy 1. Dotazy a interpelace veřejnosti: 17:30–18:15 hodin (a dále od 20:00–20:45 hodin, pokud do té doby nebude jednání ukončeno).

Svobodní představili své kandidáty do Evropského parlamentu v mikulášském duchu

6. prosince 2023 v 11:10

Svobodní zveřejnili jména svých hlavních kandidátů do Evropského parlamentu. Tito tři kandidáti byli zvoleni v primárních volbách strany, které se zúčastnilo téměř 1100 členů a registrovaných příznivců. Na Mikuláše si Svobodní zvolili netradiční způsob prezentace svých kandidátů, když je...

Praha 1 vyhlásila dotační program Podpora využití volného času dětí a mládeže

3. prosince 2023 v 10:16

Radní Prahy 1 na své úterní schůzi odsouhlasili vyhlášení dotačního programu Podpora využití volného času dětí a mládeže na území MČ Praha 1 pro rok 2024. Cílem programu je vytvoření a zkvalitnění základních podmínek pro aktivity v rámci využití volného času dětí a...

Praha 1 má schválená pravidla rozpočtového provizoria

2. prosince 2023 ve 20:29

Vedení Prahy 1 schválilo pravidla rozpočtového provizoria na rok 2024 ve znění 2. návrhu rozpočtu MČ Praha 1 na rok 2024 s tím, že prostředky budou měsíčně čerpány maximálně do výše 1/12 schváleného rozpočtového provizoria na rok 2024.

Svobodní se rozrůstají: Po sněmu oznámil vstup do strany i Karel Diviš

1. prosince 2023 v 11:58

Karel Diviš se rozhodl pro vstup do strany Svobodných po listopadovém sněmu, kde se také představila nová členka Svobodných, ekonomka Markéta Šichtařová. Oba noví členové zdůraznili, že se ztotožňují s programem Svobodných, který hájí svobodu, prosperitu a nezávislost České...

Zastupitelé Prahy 14 se sejdou 12. prosince

28. listopadu 2023 ve 21:48

Již šesté zasedání Zastupitelstva městské části Praha 14 se bude konat v úterý 12. prosince v Galerii 14 (náměstí Plukovníka Vlčka 686, Praha 9). Začátek bude v 15 hodin. Interpelace občanů budou probíhat tradičně od 17 do 17:30 hodin.

Na radnici Prahy 13 se konal Sněm starostů, řešil parkování i bezpečnost

27. listopadu 2023 v 09:31

V pátek 24. listopadu se na pozvání starosty Prahy 13 Davida Vodrážky (ODS) v prostorách tamní radnice uskutečnilo setkání starostů pražských městských částí 1 až 57. Předmětem jednání starostů a jejich zástupců byla dvě aktuální témata – bezpečnost a nová parkovací vyhláška na území hlavního...

Primátor Svoboda navštívil Prahu 2

26. listopadu 2023 ve 20:01

Prahu 2 ve středu navštívil pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS). Na úvod setkání primátorovi představil starosta druhé městské části Jan Korseska (ODS) vize a plány, které Prahu 2 v budoucnu čekají.

Průkopnický etický kodex zastupitele přijala Praha 6

14. listopadu 2023 v 18:18

Zastupitelstvo Prahy 6 má etický kodex již od roku 2017. Nyní jej ovšem zdokonalilo a stalo se tak jedním z prvních u nás, které ve své praxi taková pravidla využívá.

Další články
Nahoru