Dnes Pondělí - polojasno 26°C
Zítra Úterý - skorojasno 27°C
Pondělí 10. 5. 2021
Svátek má Blažena
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zpravodajství

Praha 1 vytvořila aplikaci s přehledem nebytovek

Radnice první městské části připravila novou aplikaci poskytující informace o nebytových prostorách svěřených Praze 1 – mapu s jejich kompletním přehledem, základní údaje o nich, postupně doplňovanou fotodokumentaci a virtuální prohlídky volných prostor.

„Aplikace, která je v hlavním městě první svého druhu, výrazně posiluje kvalitu komunikace radnice s občany a živnostníky a její transparentnost. Bude postupně doplňována o další funkce jako například vyhledávání podle typu určení, plochy k pronájmu a dalších parametrů,“ popsal iniciátor vzniku aplikace a radní Prahy 1 pro dopravu, životní prostředí, informatiku a smart cities Richard Bureš

Pilotní verze nové aplikace nabízí informace o samotných prostorách, o současných nájemcích, výši nájemného a typech smluv včetně odkazů na jejich znění. „Vše zdarma, veřejně, online a pro všechny,“ zdůraznil Richard Bureš, podle kterého byla v minulosti správa nebytových prostor častým předmětem spekulací, potřebné informace nebyly k dispozici a občané si nemohli ověřit, kdo a kde provozuje různé služby. „To tímto končí,“ upozornil radní Prahy 1.

Kromě transparentnosti trhu s nebytovými prostorami přinese do budoucna nová aplikace městské části podstatně vyšší příjmy. Richard Bureš totiž zároveň podle svých slov očekává, že plošné zveřejnění všech údajů pomůže veřejně si „posvítit“ na ty smlouvy, které už delší dobu nejsou výhodné.Praha 5 se podílí na konferenci u příležitosti oslav Dne Evropy

Včera v 07:36

On-line konference Myšlenka Evropy a země české při příležitosti oslav Dne Evropy – Schumanova dne se koná ve středu 12. května od 17 hodin.

Praha pronajme byt spolku Silou Hlasu

8. května 2021 v 09:21

Pražští radní v pondělí rozhodli o pronájmu bytu uzpůsobeného pro lidi na vozíku spolku Silou Hlasu. Jeho zástupci zde bude učit kvadruplegiky žít v domácnosti ovládané hlasem. 

PVK mají rychlejší a přesnější přehled o kvalitě vody

5. května 2021 ve 20:59

Kvalita pitné vody je pro Pražské vodovody a kanalizace naprostou prioritou. Vzhledem k nutnosti rychlé a spolehlivé detekce kontaminantů vod, PVK ve své akreditované laboratoři zavedly nové moderní metody analýzy vody.

Diskuze: Dostupné rodinné bydlení v Praze 8

5. května 2021 ve 20:06

Praha 8 eviduje více než 100 000 stálých obyvatel a nadále se rozvíjí. Jak vytvořit dobré podmínky pro život celých rodin? Jak jim nabídnout finančně dostupné a kvalitní bydlení a vybavenost? Kam se má ubírat bytová výstavba? Jaké možnosti má samospráva a jaké nástroje má...

Města a obce musí dostat víc peněz na rozvoj, shodl se kulatý stůl poslankyně Červíčkové

5. května 2021 ve 20:04

Jak zajistit udržitelný rozvoj českých měst a obcí? A je kontribuce (nucený příspěvek/daň, pozn. red.) investorů tou správnou cestou? Podle účastníků včerejšího kulatého stolu pořádaného pražskou poslankyní Monikou Červíčkovou je kontribuce dvousečnou zbraní, která může vést akorát k dalšímu...

Radnice pomůže živnostníkům a podnikatelům, mohou inzerovat zdarma

5. května 2021 v 18:18

Praha 15 chce prostřednictvím bezplatné řádkové inzerce podpořit firmy, podnikatele a živnostníky se sídlem, provozovnou či poskytováním služeb v patnácté městské části.

Další články
Nahoru