Dnes Sobota - oblacno 15°C
Zítra Neděle - polojasno 11°C
Sobota 21. 5. 2022
Svátek má Monika
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Praha 1 vytvořila aplikaci s přehledem nebytovek

Radnice první městské části připravila novou aplikaci poskytující informace o nebytových prostorách svěřených Praze 1 – mapu s jejich kompletním přehledem, základní údaje o nich, postupně doplňovanou fotodokumentaci a virtuální prohlídky volných prostor.

„Aplikace, která je v hlavním městě první svého druhu, výrazně posiluje kvalitu komunikace radnice s občany a živnostníky a její transparentnost. Bude postupně doplňována o další funkce jako například vyhledávání podle typu určení, plochy k pronájmu a dalších parametrů,“ popsal iniciátor vzniku aplikace a radní Prahy 1 pro dopravu, životní prostředí, informatiku a smart cities Richard Bureš

Pilotní verze nové aplikace nabízí informace o samotných prostorách, o současných nájemcích, výši nájemného a typech smluv včetně odkazů na jejich znění. „Vše zdarma, veřejně, online a pro všechny,“ zdůraznil Richard Bureš, podle kterého byla v minulosti správa nebytových prostor častým předmětem spekulací, potřebné informace nebyly k dispozici a občané si nemohli ověřit, kdo a kde provozuje různé služby. „To tímto končí,“ upozornil radní Prahy 1.

Kromě transparentnosti trhu s nebytovými prostorami přinese do budoucna nová aplikace městské části podstatně vyšší příjmy. Richard Bureš totiž zároveň podle svých slov očekává, že plošné zveřejnění všech údajů pomůže veřejně si „posvítit“ na ty smlouvy, které už delší dobu nejsou výhodné.Autor: TZ, red

Letošním tématem zdravotnického kongresu je paliativní péče

18. května 2022 ve 12:41

Magistrát Prahy organizuje 2. ročník zdravotnického kongresu, tentokrát s názvem Metropolitní zdravotnický kongres paliativní péče 2022. Akce se uskuteční 2. června na Nové radnici na Mariánském náměstí, účastníci se však budou moci připojit i online.

Praha 4 opraví sportoviště u sokolovny v Podolí

18. května 2022 v 07:59

Praha 4 rozhodla o rekonstrukci povrchů sportoviště u sokolovny v Podolí. Součástí rekonstrukce je kompletní výměna umělého povrchu fotbalového hřiště o celkové rozloze 1 240 m2 za povrch nový.

Další články
Nahoru