Dnes Pátek - obcasny-dest 12°C
Zítra Sobota - oblacno 13°C
Pátek 1. 3. 2024
Svátek má Bedřich
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 1 vypsala konkurz na nového ředitele či ředitelku ZŠ Brána jazyků
ZŠ Brána jazyků. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0

Praha 1 vypsala konkurz na nového ředitele či ředitelku ZŠ Brána jazyků

Konkursní řízení na obsazení pozice ředitele/ky Základní školy Brána jazyků s rozšířenou výukou matematiky vyhlásila Praha 1, která je jejím zřizovatelem.

„Stávající ředitel odchází po letech do důchodu. Velmi stojíme o to, aby byl vybrán opravdu ten, kdo dokáže navázat na dobrou práci Petra Tlustého a jeho lidský přístup. Prioritou je, aby nový ředitel či ředitelka byl/a v symbióze s dětmi a školním personálem, samozřejmě také s rodiči a námi jako zřizovatelem,“ okomentoval vypsání konkursu první místostarosta Prahy 1, radní pro kulturu a školství David Bodeček (nez./klub Piráti a občané z Prahy 1).  

Zájemci si prostory největší školy zřizované Prahou 1 mohou prohlédnout 1. března. Budovu na Uhelném trhu od 9, budovu ve Vojtěšské od 10:30 hodin,“ připomněl místostarosta fakt, že ZŠ Brána jazyků, kterou navštěvuje přes osm set dětí, sídlí na dvou místech. 

Od uchazečů o ředitelské místo je vyžadováno mj. vysokoškolské vzdělání, orientace ve školských, pracovněprávních nebo finančních předpisech, znalost problematiky řízení ve školství, orientace v ekonomice příspěvkových organizací a příslušných předpisů, organizační a řídící schopnosti, schopnost vést kolektiv a jednat s lidmi či občanská a morální bezúhonnost. 

Přihlášky mohou zasílat do pátku 15. března včetně na adresu Městská část Praha 1, Úřad městské části Praha 1, Odbor školství, Vodičkova 18, 110 00 Praha 1, případně osobně donést na podatelnu úřadu. 

Výběrová komise pod vedením místostarosty Bodečka, v níž jsou zástupci radnice, magistrátu, české školní inspekce, pedagogů i rodičů, se poprvé sejde 20. března, na 9. dubna má naplánované pohovory s jednotlivými uchazeči. 

Nového ředitele či ředitelku by vedení Prahy 1 mohlo jmenovat poslední dubnový den, s účinností od 1. září letošního roku. Jmenování bude na dobu neurčitou s předpokládaným nástupem 1. září 2024, nebo dle dohody. „Výherce výběrového řízení bude mít jako jeden z benefitů možnost využít městský byt na území Prahy 1,“ dodal Bodeček. 

Základní škola Brána jazyků vznikla sloučením dvou původně samostatných škol na území Prahy 1 – ZŠ Brána jazyků a ZŠ Uhelný trh. Je školou fakultní a nabízí rozšířenou výuku matematiky i jazyků.


Autor: red

Muž zemřel po pádu z lešení

26. února 2024 v 18:54

Policie vyšetřuje smrtelný pád muže, který se na Žižkově v pondělí po poledni zřítil z lešení. Policisty zajímá, zda nedošlo k porušení bezpečnosti práce.

V Podolí hořela garáž

25. února 2024 v 10:38

Nad nedělním ránem zasahovali pražští hasiči Praze 4 Podolí u požáru garáže. Informovali o tom na síti X. „Vynesli jsme tlakovou lahev a plameny jsme uhasili dvěma vodními proudy,“ sdělili.

Další články
Nahoru