Dnes Pátek - prehanky-dest 19°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 20°C
Pátek 12. 7. 2024
Svátek má Bořek
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 1 vypsala konkurz na nového ředitele či ředitelku ZŠ Brána jazyků
ZŠ Brána jazyků. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0

Praha 1 vypsala konkurz na nového ředitele či ředitelku ZŠ Brána jazyků

Konkursní řízení na obsazení pozice ředitele/ky Základní školy Brána jazyků s rozšířenou výukou matematiky vyhlásila Praha 1, která je jejím zřizovatelem.

„Stávající ředitel odchází po letech do důchodu. Velmi stojíme o to, aby byl vybrán opravdu ten, kdo dokáže navázat na dobrou práci Petra Tlustého a jeho lidský přístup. Prioritou je, aby nový ředitel či ředitelka byl/a v symbióze s dětmi a školním personálem, samozřejmě také s rodiči a námi jako zřizovatelem,“ okomentoval vypsání konkursu první místostarosta Prahy 1, radní pro kulturu a školství David Bodeček (nez./klub Piráti a občané z Prahy 1).  

Zájemci si prostory největší školy zřizované Prahou 1 mohou prohlédnout 1. března. Budovu na Uhelném trhu od 9, budovu ve Vojtěšské od 10:30 hodin,“ připomněl místostarosta fakt, že ZŠ Brána jazyků, kterou navštěvuje přes osm set dětí, sídlí na dvou místech. 

Od uchazečů o ředitelské místo je vyžadováno mj. vysokoškolské vzdělání, orientace ve školských, pracovněprávních nebo finančních předpisech, znalost problematiky řízení ve školství, orientace v ekonomice příspěvkových organizací a příslušných předpisů, organizační a řídící schopnosti, schopnost vést kolektiv a jednat s lidmi či občanská a morální bezúhonnost. 

Přihlášky mohou zasílat do pátku 15. března včetně na adresu Městská část Praha 1, Úřad městské části Praha 1, Odbor školství, Vodičkova 18, 110 00 Praha 1, případně osobně donést na podatelnu úřadu. 

Výběrová komise pod vedením místostarosty Bodečka, v níž jsou zástupci radnice, magistrátu, české školní inspekce, pedagogů i rodičů, se poprvé sejde 20. března, na 9. dubna má naplánované pohovory s jednotlivými uchazeči. 

Nového ředitele či ředitelku by vedení Prahy 1 mohlo jmenovat poslední dubnový den, s účinností od 1. září letošního roku. Jmenování bude na dobu neurčitou s předpokládaným nástupem 1. září 2024, nebo dle dohody. „Výherce výběrového řízení bude mít jako jeden z benefitů možnost využít městský byt na území Prahy 1,“ dodal Bodeček. 

Základní škola Brána jazyků vznikla sloučením dvou původně samostatných škol na území Prahy 1 – ZŠ Brána jazyků a ZŠ Uhelný trh. Je školou fakultní a nabízí rozšířenou výuku matematiky i jazyků.


Autor: red

Praha 9: Vyplnění dotazníku do 15. července

Dnes v 16:08

Až do pondělí 15. července zve Praha 9 k elektronickému vyplnění dotazníku, jehož cílem je poskytnout prostor k vyjádření představ obyvatel městské části o rozvoji vstupního prostranství do parku Zahrádky po obou stranách ulice Ivana Hlinky.

Praha 4 hledá členy do volebních komisí při volbách do Senátu

Dnes v 10:33

Radnice se rozhodla výrazně navýšit odměnu pro členy OVK. Za první kolo bude přidáno 500, v případě druhého kola pak dalších 1500 korun.

Skončilo pátrání po dívce, která utekla z bohnické nemocnice

Dnes v 10:28

Pražští policisté ve čtvrtek odpoledne odvolali pátrání po třináctileté dívce, která dopoledne utekla z Psychiatrické nemocnice v Bohnicích. Podařilo se ji nalézt, je v pořádku. Informovala o tom policejní mluvčí Kristýna Soukupová. V nemocnici byla dívka hospitalizována z důvodu jejího...

V Rokytce se našlo mužské tělo

Dnes v 10:09

V říčce Rokytce na území Vysočanech se poblíž Mlékárenské ulice ve čtvrtek večer našlo tělo zhruba šedesátiletého muže. Tělo bylo již v pokročilém stadiu rozkladu, policisté se snaží zjistit okolnosti úmrtí.

Další články
Nahoru