dnes
Úterý - obcasny-dest
9°C
zítra
Středa - oblacno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Pražská politika

Praha 1 vypisuje kulturní granty

Tři zajímavé granty v sobě skrývá dotační balíček v oblasti kultury, který pro organizátory pestré škály projektů v centru metropole připravila městská část Praha 1. Také díky každoroční podpoře této oblasti se v první městské části nikdo nenudí.

„Grantová podpora v naší městské části má jasná pravidla i jakýsi základní étos, který zní: podpora více kvalitních projektů menšími sumami než nadstandardní podpora několika vyvolených velkými sumami. Naším cílem je zachování pestrého kulturního života, jelikož bez rozmanitosti je jakýkoli život – nejen ten kulturní – poněkud nudný,“ říká radní Prahy 1 Jan Krejčí, který má na starosti kulturu.  

Balíček grantů v oblasti kultury po rozbalení nabízí nejen samotný grant pro podporu kultury, ale rovněž další dva: na ochranu kulturního dědictví a rozvoj občanské společnosti včetně spolkové činnosti.

Žadatelé by se měli ve vlastním zájmu pečlivě seznámit s náležitostmi nutnými pro poskytnutí grantu, neboť by byla škoda přijít o možnost podpory kvůli formálním chybám (například kvůli podání jinou formou než v podatelně městské části).

Termíny uzávěrek příjmu žádostí o jednotlivé granty:

-        oblast kultury: 20. února 2015 ve 12 hodin;

-        rozvoj občanské společnosti a spolkové činnosti: 20. února 2015 ve 12 hodin;

-        ochrana kulturního dědictví: 20. března 2015 ve 12 hodin.

Další informace a příslušné formuláře jsou na webu MČ Praha 1 (www.praha1.cz).

 

 

 


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru