Dnes Sobota - obcasny-dest 6°C
Zítra Neděle - polojasno 8°C
Sobota 20. 4. 2024
Svátek má Marcela
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 1 vyhlásila Rok dobrovolnictví, chystá řadu akcí a aktivit
Radnice Prahy 1 sídlí ve Vodičkově ulici. Foto: archiv

Praha 1 vyhlásila Rok dobrovolnictví, chystá řadu akcí a aktivit

Praha 1 vyhlásila rok 2024 jako Rok dobrovolnictví. Na úterním jednání rady byl schválen plán akcí a aktivit, které budou s touto iniciativou spojeny.

„Inspirací pro vyhlášení roku dobrovolnictví nám byla návštěva partnerského města Trenta, které vyhrálo titul Evropské město dobrovolnictví 2024. Velký zájem jsme zaznamenali i ze strany účastníků obnoveného Veletrhu Dne vzájemné pomoci 2023, kde se nám povedlo propojit mnohé zástupce neziskového sektoru,” uvedla radní Prahy 1 pro sociální věci a bezbariérovost Ivana Antalová (BEZP). 

Praha 1 podle ní spolupracuje se širokou škálou neziskových organizací a podporuje dobrovolnickou angažovanost, jak ze strany občanů, organizací, institucí, tak ze strany společensky odpovědných firem.

Mezi hlavní aktivity bude patřit osvětová kampaň o dobrovolnictví a jeho přínosech pro komunitu, podpora při zapojování dobrovolníků do projektů a představení multi-kolektivních inspirativních dobrovolnických projektů na veletrhu neziskových organizací v roce 2025.

Dobrovolnická spolková činnost má na Praze 1 dlouholetou tradici. Kdo by neznal oblíbený Masopust či aktivity Sboru dobrovolných hasičů. 

„Mnohé z nich však zůstávají skryté či nevyužité, o jiné by bylo dobré nabídku rozšířit. A právě zmapování potřeb občanů Prahy 1 a nastavení žádaných opatření v souvislosti s dobrovolnictvím si klade celá iniciativa za cíl,“ dodala radní. 

„Kultivovaný komunitní veřejný prostor přístupný všem a efektivní spolupráce jsou základní kameny lidské soudržnosti a solidarity, tedy zdrojů našeho spokojeného života,” uzavírá radní.  

Počítá se i se zapojením hlavního města, kde se v sociální oblasti daří spolupráci. Z vybraných úřadů se prioritně počítá s ministerstvem zahraničních věcí.

 


Autor: red

Výstava: Motýli, dobrodružná cesta

Dnes v 10:35

Stovky motýlích křídel rozzářily skleník Fata Morgana v Botanické zahradě Praha. Letos se můžete těšit na cestovatelské téma – motýlí migraci.

Bezpečná třináctka aneb Bezpečnost zajištěna 2024

Dnes v 07:42

Během odpoledne 25. dubna budou prezentovány ukázky činnosti bezpečnostních a záchranných složek.

Projekt Vektor Technická opět ožil

Včera v 16:33

Dejvická ulice Technická v Praze 6 se od půlky dubna do konce září opět promění z rušného místa v kulturní prostor s bohatým programem, akcemi, přednáškami, workshopy pod širým nebem a kavárnou, kde se přirozeně propojí studentský kampus s přilehlou čtvrtí. Letošní ročník projektu začal tento...

Praha 6: Přijďte se pobavit o tom, jak se žije na Petřinách

Včera v 16:29

Série setkání představitelů šesté městské části s veřejností se tentokrát uskuteční v zahradě petřinské knihovny a bude o tom, jak se žije na Petřinách.

Čarodějnice na Ladronce 2024

Včera v 15:55

Čarodějnice na Ladronce v úterý 30. dubna. Soutěže, workshopy, špekáčky, čarodějná stezka nebo sportovní aktivity. Začíná se ve 13 hodin a vstup je zdarma.

Praha 15 bude uklízet komunikace, které má ve správě

Včera v 15:40

I letos bude Praha 15 na jaře provádět úklid vybraných motoristických komunikací, které má ve správě.

Open House 2024 v areálu Podkovářská

Včera v 08:12

V rámci festivalu Open House Praha 2024 se v Praze 9 otevře areál Podkovářská. Jubilejní desátý ročník festivalu otevřených budov Open House Praha proběhne v termínu od 13. do 19. května. Zatímco v týdnu od 13. května bude připraven bohatý doprovodný program, o víkendu 18. a 19. května zpřístupní...

Zlepšujeme Prahu 15: Zapojte se do ankety

Včera v 08:10

Jak rádi trávíte čas v Praze 15? Jaké akce a cíle zde rádi navštěvujete? Které akce a projekty městské části vás v poslední době oslovily? Dejte radnici zpětnou vazbu prostřednictvím ankety.

Praha 4: Zájemci si mohou vyzkoušet dobrovolnictví

18. dubna 2024 ve 14:02

Ústav sociálních služeb v Praze 4 (ÚSS4) se v letošním roce zapojí do celorepublikových Dnů dobrovolnictví. Ve dnech 25. až 28. dubna si zájemci mohou vyzkoušet různé dobrovolnické aktivity a načerpat informace, jak se stát dobrovolníkem a jak se v dobrovolnictví neztratit. Máte chuť se do...

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 17. týden

18. dubna 2024 ve 12:27

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Garážový výprodej v Praze 6

18. dubna 2024 v 09:59

V ulicích Polní, Na rovni, Štolbova a Na Okraji v Praze 6 se koná garážový výprodej. Přijďte si nakoupit, popovídat se sousedy a ochutnat domácí koláče, domácí limonádu, čaj nebo kávu.

Další články
Nahoru