Dnes Pondělí - obcasny-dest 16°C
Zítra Úterý - polojasno 12°C
Pondělí 15. 4. 2024
Svátek má Anastázie
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 1 vyhlásila dotační program pro oblast zdravotnictví
Dotace lze použít na financování vybavení ordinací. Ilustrační foto: Pixabay

Praha 1 vyhlásila dotační program pro oblast zdravotnictví

Radní první městské části rozhodli na svém úterním jednání o vypsání dotačního programu s názvem Oblast zdravotnictví pro rok 2024.

„Program je zaměřen na ,vybavení ordinací ambulantních lékařů´ a na ,podporu zdravotních služeb – terénní a lůžkové paliativní péče´,“ uvedl radní pro oblast zdravotnictví a pro Nemocnici Na Františku Michal Müller (ODS). 

Oprávněnými žadateli o poskytnutí dotace na vybavení ordinací ambulantních lékařů jsou fyzické a právnické osoby působící v oblasti zdravotnických služeb s platným oprávněním, tedy praktičtí lékaři a ambulantní lékaři specialisté, kteří mají svou ordinaci na území Prahy 1 a poskytují své služby občanům této městské části. Maximální výše dotace činí 50 tisíc korun na jednoho žadatele. 

V případě podpory zdravotních služeb – terénní a lůžkové paliativní péče jsou oprávněnými žadateli o dotaci poskytovatelé terénní a lůžkové paliativní péče, kteří poskytují své služby občanům Prahy 1. 

Pro obě oblasti je dohromady plánována částka jeden milion korun. Přidělení dotací pro ambulantní lékaře bude vzhledem k maximální možné výši schvalovat Rada, dotace na podporu zdravotních služeb — terénní a lůžkové paliativní péče pak Zastupitelstvo. 

Lhůta pro podávání žádostí bude od 19. do 31. března 2024. Více informací je na úřední desce MČ Praha 1 a ZDE.


Autor: red

Dotační program podpoří inovační akce

Dnes v 08:07

Rada hl. m. Prahy minulý týden schválila Program na podporu akcí v oblasti inovací v hlavním městě pro rok 2024. Program spouští město s cílem poskytovat podporu inovačním akcím systematicky a předvídatelně. K financování akcí z tohoto programu Praha pro rok 2024 vyčlenila...

V Praze se konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou

Včera v 11:19

V Praze se čtvrtek odpoledne konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou, resp. jihokorejskou firmou KHNP. Ta mimo jiné podala i nabídku na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany, a i když dosud v Evropě nic nepostavila, může se pyšnit téměř padesáti roky zkušeností se stavbou a...

V Praze 4 otevřeli Doupě, klub bude pomáhat dětem a mladistvým

Včera v 08:46

Praha 4 má nízkoprahové zařízení pro děti a mládež, klub Doupě. Klub s nízkým prahem znamená, že je otevřen dětem a mládeži bez nutnosti udávat jméno, věk, adresu či jiné osobní údaje. Pomáhat bude hlavně dětem a mladistvým, kteří se nacházejí v nepříznivé životní situaci nebo jsou takovou situací...

Na chodníku u Strakonické ulice se našlo tělo mrtvého muže

13. dubna 2024 v 19:46

Od sobotního odpoledne prověřují kriminalisté úmrtí muže v Malé Chuchli. Jeho tělo bylo nalezeno na chodníku vedle Strakonické ulice, na dohled od Branického mostu.

Praha 6 hledá zájemce do volební komise

13. dubna 2024 v 06:44

Volby do Evropského parlamentu se konají v pátek 7. června od 14 do 22 hodin a v sobotu 8. června od 8 do 14 hodin. Zájemci o práci v okrskové volební komisi se mohou hlásit na odboru Kancelář starosty ÚMČ Praha 6.

Praha 6 zve do Café Jirásek

12. dubna 2024 v 10:20

Veřejnost se může zeptat starosty Prahy 6 Jakuba Stárka na to, co ji zajímá. Radnice zve k otevřené diskuzi nad zákuskem a kávou v pondělí 15. dubna od 16:30 hodin.

Další články
Nahoru