Dnes Středa - obcasny-dest 11°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 12°C
Středa 21. 2. 2024
Svátek má Lenka
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Politika

Praha 1 vyhlásila dotační program Podpora využití volného času dětí a mládeže

Radní Prahy 1 na své úterní schůzi odsouhlasili vyhlášení dotačního programu Podpora využití volného času dětí a mládeže na území MČ Praha 1 pro rok 2024. Cílem programu je vytvoření a zkvalitnění základních podmínek pro aktivity v rámci využití volného času dětí a mládeže.

Dalším cílem je snížení nákladů hrazených účastníky, resp. jejich zákonnými zástupci tak, aby byly pravidelné činnosti nebo jednorázové akce finančně přístupné pro co nejširší skupinu dětí a mládeže především z Prahy 1.

Objem finančních prostředků, kterými Praha 1 podpoří využití volného času dětí a mládeže Prahy 1 pro rok 2024, byl navýšen oproti předešlému roku o 500 tisíc na současné 2 miliony korun.

 „Jsem rád, že dojde k navýšení prostředků tohoto dotačního programu. Na jeden projekt bude možné čerpat až 50 tisíc korun a důležité budou v tomto směru reference z předchozího období. Byl bych velmi rád, kdyby se přihlásili i žadatelé, kteří dělají kroužky v rámci školních budov. Žadatelé by si měli už v průběhu prosince sjednat schůzku na našem odboru školství, kde jim budeme schopni poradit se správným vyplněním žádosti,“ doplnil 1. místostarosta pro školství David Bodeček (nez./klub Piráti a občané z Prahy 1).

Možnost podání žádosti se otevře 1. ledna 2024 a potrvá do 31. ledna 2024. Zásady dotačního programu Podpora využití volného času dětí a mládeže na území MČ Praha 1 pro rok 2024 budou zveřejněny na úřední desce ÚMČ Praha 1 a na www.praha1.cz (Městská část, Dotace a granty).


Autor: Cen

Jubilejní zasedání zastupitelstva Prahy 6 se bude konat na konci února

19. února 2024 ve 12:48

V pondělí 26. února se bude konat 10. zasedání zastupitelstva Prahy 10 v tomto volebním období. Bude probíhat od 10 hodin v kongresovém sálu Masarykovy koleje (Thákurova 550/1, Praha 6).

Praha 1 bude soutěžit zajištění streamování zastupitelstva

16. února 2024 v 09:54

Radní Prahy 1 schválili na svém úterním zasedání záměr vypsání veřejné zakázky na zajištění živých přenosů (streamů) ze zasedání zastupitelstva městské části.

Primátor Svoboda navštívil Letňany

4. února 2024 ve 21:47

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda (ODS) pokračuje ve slíbených návštěvách městských částí. Na konci uplynulého týdne přijel na radnici Prahy 18 v Letňanech.

ČSSD svolává svůj sjezd, bude se konat v Praze

21. ledna 2024 v 10:52

Na pátečním zasedání rozhodla Republiková rada ČSSD o svolání mimořádného sjezdu strany. Informovala o tom předsedkyně strany Jana Volfová.

Starosta Prahy 9 Portlík přivítal primátora Svobodu

17. ledna 2024 v 18:20

Primátor Bohuslav Svoboda (ODS) pokračuje ve svých návštěvách městských částí. V tomto týdnu navštívil Prahu 9. Její starosta Tomáš Portlík (ODS) ho provedl novou Základní a mateřskou školou Elektra. Prohlédl si zde také polikliniku, kde bude brzy sídlit podstatná část Zdravotnické záchranné...

Další články
Nahoru