Dnes Čtvrtek - zatazeno 18°C
Zítra Pátek - oblacno 18°C
Čtvrtek 23. 3. 2023
Svátek má Ivona
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Pražský život

Praha 1 vydala nové publikace

Praha 1 zveřejnila nové publikace mapující rekonstrukci historického domu v Truhlářské 8, grantovou podporu oprav domovního fondu i síť živnostenských provozoven.

První z uvedených publikací představuje náročné práce i výsledek rekonstrukce dlouhá léta zanedbávaného domu v Truhlářské ulici, který díky této investici naší městské části nyní může sloužit dětem i dalším generacím,“ popsal starosta Prahy 1 Petr Hejma (STAN). V minulosti vydala Praha 1 publikaci o o rekonstrukci Malostranské besedy.

Autorem projektu rekonstrukce domu byl architekt Jan Karásek se svým týmem z ateliéru KAVA. „Každý prostor potřebuje svůj příběh, který vypráví. V tomto domě jsme jich našli rovnou několik: gotické klenuté sklepy, vstupní halu v přízemí s obnovenými renesančními stropy, evangelickou modlitebnu v patře, nádherné barokní krovy i novou podobu dvora s moderní komunikační věží,“ popsal Karásek.

Náplň dalšího využití uvedeného historického domu měla a má na starost místostarostka Prahy 1 pro školství Eva Špačková (ODS). „Děkuji všem, kteří při nás při našem rozhodování i po dobu prací stáli. Mají velkou zásluhu na radosti účastníků programů nového Střediska volného času Jednička,“ uvedla Špačková.

Druhá publikace se jmenuje ´Granty na opravu domovního fondu za rok 2021´. „Nabízí přehled snažení soukromých majitelů, společenství vlastníků jednotek a bytových družstev, kteří za grantové podpory naší radnice zkvalitňují a zkrášlují bytový fond v naší městské části,“ uvedl radní Prahy 1 Jan Votoček (TOP 09), který vznik programu inicioval už v roce 2007 a i letos jeho tým administruje podporu projektů oprav bytových domů na území Prahy 1. Publikace o grantech vydává městská část už dlouhodobě a opakovaně,

Třetí publikace se nazývá „Mají otevřeno“. „Občany Prahy 1 i její návštěvníky zve do živnostenských provozoven a nabízí jim k tomu mapy jednotlivých částí Prahy 1 i přehled jednotlivých prodejen, kaváren, restaurací, opraven, čistíren a dalších provozoven sítě občanské vybavenosti,“ vysvětlil starosta Hejma.

Radním pro podporu podnikání je v Praze 1 Karel Grabein Procházka (ANO). „Tato publikace je další podporou našich obchodníků a podnikatelů. Stáhněte si publikaci a vydejte se do našich provozoven – mají otevřeno a těší se na vás,“ uzavřel Procházka a dodal, že seznam provozoven není samozřejmě konečný a bude průběžně aktualizován. Podle něj je publikace jedním  z nástrojů podpory a propagace živnostníků.

Publikace lze stáhnout zde. Jsou rovněž v omezeném množství k dispozici v tištěné podobě.  


Autor: Cen

Den Země Prahy 14: Městská část chystá bohatý program

Včera v 10:07

Hry, soutěže i poučení a bohatý doprovodný program v podobě nejrůznějších vystoupení. To všechno vás čeká ve čtvrtek 20. dubna na Dni Země Prahy 14 na prostranství u stanice metra Rajská zahrada.

Mezinárodní výstava koček 2023

Včera v 09:43

Mezinárodní výstava ušlechtilých koček se uskuteční ve dnech 1. a 2. dubna v tělocvičně ZŠ Bří Venclíků na Černém Mostě.

Zoo Praha zahájí v sobotu hlavní sezónu

Včera v 09:12

V sobotu 25. března zahájí Zoo Praha svou 92. hlavní sezónu. Slavnostní program začne v 11 hodin na terase Vzdělávacího centra.

Vtípečky se zelím a vodní dýmky

Včera v 08:59

Spojení humoru a vodních dýmek nabízí akce komediální skupiny Vtípečky se zelím, která se koná v sobotu 25. března od 20 hodin v pražském podniku Mopra Lounge & Bar. Do shisha baru zavítá celkem šest neokoukaných tváří českého stand upu – Lukáš Kaňka, Jiří Štraub, Zdeněk Hruška, Ondřej Cabal,...

Čarodějnice Prahy 14

Včera v 06:44

V Parku U Čeňku se v neděli 30. dubna od 14 do 22 hodin budou pálit čarodějnice. Pro děti jsou připraveny malování na obličej a skákací loď, dospělí se mohou těšit na Pavla Čadka a ve 21 hodin vystoupí VOXEL. Na místě budou čtyři ohniště na opékání buřtů. Vstup je...

Komentovaná prohlídka Starého židovského hřbitova na Žižkově

20. března 2023 v 17:54

Komentované prohlídky Starého židovského hřbitova na Žižkově v Mahlerových sadech, který sloužil v mezidobí let 1787–1890 jako hlavní pohřebiště pražské židovské obce, se můžete účastnit v neděli 26. března v 16 hodin.

Divadelní Bazaar Festival přináší výrazné hlasy z Pobaltí

20. března 2023 v 16:58

V programu letošního divadelního a tanečního Bazaar Festivalu je výrazná estonská stopa. Festival zahájí svou poeticko-dokumentární performance výtvarnice a vypravěčka Kristina Norman, která v loňském roce reprezentovala Estonsko na Benátském bienále. Sobotní festivalový večer pak bude v režii...

Příběhy našich sousedů z Prahy 2

20. března 2023 v 08:47

Prezentace projektu, který dětem přibližuje vzpomínky deseti proslulých i méně známých pamětníků z Prahy 2, jejichž životy významně ovlivnily dějinné události 20. století, se bude konat 3. dubna na Novoměstské radnici.

Praha 11 hledá letošní kandidáty na ocenění

20. března 2023 v 08:14

Praha 11 již tradičně oceňuje významné osobnosti Jižního Města udělením čestného občanství nebo Ceny městské části Prahy 11. Projevuje tak uznání občanům, skupinám, významným osobnostem a hostům za příkladný počin v oblasti vzdělávání, sportu, kultury nebo veřejného života. Do 30. dubna 2023 mohou...

Praha 11 zaštítí výstavu koček, rozhodli radní

19. března 2023 v 18:18

Praha 11 opět zaštítí edukativní výstavu Kočky Praha 2023. Ta proběhne první dubnový víkend v TOP Hotelu Praha. O rozhodnutí radních informovala místostarostka pro životní prostředí Ivana Hovorková (HPP11).

Další články
Nahoru