Dnes Čtvrtek - mlha 11°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 15°C
Čtvrtek 29. 2. 2024
Svátek má Horymír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský život

Praha 1 vydala nové publikace

Praha 1 zveřejnila nové publikace mapující rekonstrukci historického domu v Truhlářské 8, grantovou podporu oprav domovního fondu i síť živnostenských provozoven.

První z uvedených publikací představuje náročné práce i výsledek rekonstrukce dlouhá léta zanedbávaného domu v Truhlářské ulici, který díky této investici naší městské části nyní může sloužit dětem i dalším generacím,“ popsal starosta Prahy 1 Petr Hejma (STAN). V minulosti vydala Praha 1 publikaci o o rekonstrukci Malostranské besedy.

Autorem projektu rekonstrukce domu byl architekt Jan Karásek se svým týmem z ateliéru KAVA. „Každý prostor potřebuje svůj příběh, který vypráví. V tomto domě jsme jich našli rovnou několik: gotické klenuté sklepy, vstupní halu v přízemí s obnovenými renesančními stropy, evangelickou modlitebnu v patře, nádherné barokní krovy i novou podobu dvora s moderní komunikační věží,“ popsal Karásek.

Náplň dalšího využití uvedeného historického domu měla a má na starost místostarostka Prahy 1 pro školství Eva Špačková (ODS). „Děkuji všem, kteří při nás při našem rozhodování i po dobu prací stáli. Mají velkou zásluhu na radosti účastníků programů nového Střediska volného času Jednička,“ uvedla Špačková.

Druhá publikace se jmenuje ´Granty na opravu domovního fondu za rok 2021´. „Nabízí přehled snažení soukromých majitelů, společenství vlastníků jednotek a bytových družstev, kteří za grantové podpory naší radnice zkvalitňují a zkrášlují bytový fond v naší městské části,“ uvedl radní Prahy 1 Jan Votoček (TOP 09), který vznik programu inicioval už v roce 2007 a i letos jeho tým administruje podporu projektů oprav bytových domů na území Prahy 1. Publikace o grantech vydává městská část už dlouhodobě a opakovaně,

Třetí publikace se nazývá „Mají otevřeno“. „Občany Prahy 1 i její návštěvníky zve do živnostenských provozoven a nabízí jim k tomu mapy jednotlivých částí Prahy 1 i přehled jednotlivých prodejen, kaváren, restaurací, opraven, čistíren a dalších provozoven sítě občanské vybavenosti,“ vysvětlil starosta Hejma.

Radním pro podporu podnikání je v Praze 1 Karel Grabein Procházka (ANO). „Tato publikace je další podporou našich obchodníků a podnikatelů. Stáhněte si publikaci a vydejte se do našich provozoven – mají otevřeno a těší se na vás,“ uzavřel Procházka a dodal, že seznam provozoven není samozřejmě konečný a bude průběžně aktualizován. Podle něj je publikace jedním  z nástrojů podpory a propagace živnostníků.

Publikace lze stáhnout zde. Jsou rovněž v omezeném množství k dispozici v tištěné podobě.  


Autor: Cen

Praha 14 vyhlásí Sportovce roku 2023

Dnes v 08:25

Vyhlášení sportovce roku Prahy 14 proběhne v úterý 26. března v KD Kyje. Připraven je doprovodný program, vystoupí Anna Slováčková.

Velikonoční workshop pro rodiny s dětmi Prahy 4

Dnes v 08:05

Praha 4 zve na Velikonoční workshop pro rodiny s dětmi. Koná se v úterý 26. března na Nuselské radnici v dopoledních i odpoledních hodinách. Vyberte si variantu, která vám více vyhovuje, obě lekce jsou identické. Tentokrát si s dětmi vyrobíte barevnou vitráž a hebounkou...

Praha 3: Osudy legionářů

Dnes v 07:29

U příležitosti 85. výročí německé okupace představí Martin Říha počátky vzniku nejrozsáhlejší vojenské ilegální odbojové organizace, její strukturu, činnost i plány v roce 1939. Současně budou na příkladu několika vybraných osobností popsány osudy legionářů...

PVK oslaví světový den vody

Včera v 11:37

Pražské vodovody a kanalizace oslaví Světový den vody Dnem otevřených dveří v Muzeu pražského vodárenství v areálu Podolské vodárny. Akce se uskuteční v neděli 17. března.

Novoměstská radnice otevře vyhlídkovou věž

Včera v 10:05

Vyhlídková věž Novoměstské radnice je v zimě z bezpečnostních důvodů uzavřena. Otevřena bude opět v první jarní den, 20. března.

Sobota: Polívkování na Smíchovské náplavce

Včera v 06:30

Polívkování na Smíchovské náplavce se koná v sobotu 2. března od 10–18 hodin na Hořejším nábřeží na Smíchovské náplavce. 

Praha 6 koordinuje stavby v prostoru Baba centrum

27. února 2024 ve 21:27

Projekt Baba centrum byl zadán v roce 2022 na základě dohody investorů v území (provozovatelů) a městské části. Následně byla zadána studie, která měla za úkol zkoordinovat všechny záměry v území, zejména dopravního charakteru, navázat na studii hlavního města Baba 1932 a především nalézt dopravní...

Kino Lucerna hostí festival japonského filmu

27. února 2024 ve 13:51

Sedmnáctý ročník japonského filmového festivalu Eigasai s podtitulem Postupujte podle instrukcí probíhá do 3. března v Kině Lucerna. Představí Japonsko a svět jeho specifických pravidel, přinese i oblíbené workshopy, kde si budou moci návštěvníci sami vyzkoušet ryze japonské dovednosti. Všechny...

Praha 1: Protipovodňové cvičení na ochranu Žofína

27. února 2024 v 08:16

Praha 1 a Jednotka SDH Praha 1 zvou na protipovodňové cvičení ochrany Žofína.

Smetana Party na piazzettě

27. února 2024 v 07:57

Na piazzettě Národního Divadla se bude 2. března slavit 200. výročí narození skladatele Bedřicha Smetany. Z Národního divadla na velkoplošnou obrazovku bude živě přenášen slavnostní koncert Smetana Gala.

Exkurze na Bubenečské nádraží

27. února 2024 v 07:14

Vlaky na druhém nejstarším nádraží v Praze nestaví už 10 let. Brzy se do jeho prostor opět vrátí společenský ruch. Prohlédněte si proměnu bývalé nádražní budovy ve víceúčelové společenské centrum ještě dříve, než budou zrekonstruované prostory oficiálně...

Další články
Nahoru