Dnes Neděle - polojasno 17°C
Zítra Pondělí - oblacno 15°C
Neděle 2. 10. 2022
Svátek má Olívie, Galina, Oliver
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražský život

Praha 1 vydala nové publikace

Praha 1 zveřejnila nové publikace mapující rekonstrukci historického domu v Truhlářské 8, grantovou podporu oprav domovního fondu i síť živnostenských provozoven.

První z uvedených publikací představuje náročné práce i výsledek rekonstrukce dlouhá léta zanedbávaného domu v Truhlářské ulici, který díky této investici naší městské části nyní může sloužit dětem i dalším generacím,“ popsal starosta Prahy 1 Petr Hejma (STAN). V minulosti vydala Praha 1 publikaci o o rekonstrukci Malostranské besedy.

Autorem projektu rekonstrukce domu byl architekt Jan Karásek se svým týmem z ateliéru KAVA. „Každý prostor potřebuje svůj příběh, který vypráví. V tomto domě jsme jich našli rovnou několik: gotické klenuté sklepy, vstupní halu v přízemí s obnovenými renesančními stropy, evangelickou modlitebnu v patře, nádherné barokní krovy i novou podobu dvora s moderní komunikační věží,“ popsal Karásek.

Náplň dalšího využití uvedeného historického domu měla a má na starost místostarostka Prahy 1 pro školství Eva Špačková (ODS). „Děkuji všem, kteří při nás při našem rozhodování i po dobu prací stáli. Mají velkou zásluhu na radosti účastníků programů nového Střediska volného času Jednička,“ uvedla Špačková.

Druhá publikace se jmenuje ´Granty na opravu domovního fondu za rok 2021´. „Nabízí přehled snažení soukromých majitelů, společenství vlastníků jednotek a bytových družstev, kteří za grantové podpory naší radnice zkvalitňují a zkrášlují bytový fond v naší městské části,“ uvedl radní Prahy 1 Jan Votoček (TOP 09), který vznik programu inicioval už v roce 2007 a i letos jeho tým administruje podporu projektů oprav bytových domů na území Prahy 1. Publikace o grantech vydává městská část už dlouhodobě a opakovaně,

Třetí publikace se nazývá „Mají otevřeno“. „Občany Prahy 1 i její návštěvníky zve do živnostenských provozoven a nabízí jim k tomu mapy jednotlivých částí Prahy 1 i přehled jednotlivých prodejen, kaváren, restaurací, opraven, čistíren a dalších provozoven sítě občanské vybavenosti,“ vysvětlil starosta Hejma.

Radním pro podporu podnikání je v Praze 1 Karel Grabein Procházka (ANO). „Tato publikace je další podporou našich obchodníků a podnikatelů. Stáhněte si publikaci a vydejte se do našich provozoven – mají otevřeno a těší se na vás,“ uzavřel Procházka a dodal, že seznam provozoven není samozřejmě konečný a bude průběžně aktualizován. Podle něj je publikace jedním  z nástrojů podpory a propagace živnostníků.

Publikace lze stáhnout zde. Jsou rovněž v omezeném množství k dispozici v tištěné podobě.  


Autor: Cen

Praha 14: Retro Party na Plechárně

30. září 2022 v 10:08

Přijďte si v pátek 7. října zatančit na Plechárnu, začíná se ve 14 hodin.

Praha 2 podporuje recyklaci starých telefonů

30. září 2022 v 09:56

Radnice Prahy 2 se zapojuje do podzimní kampaně neziskového projektu REMOBIL s názvem 100 gramů pro přírodu. Staré a nepotřebné mobilní telefony budou moci občané od 3. do 21. října odevzdat jak v prostorách úřadu městské části, tak i v místní knihovně na Vinohradské...

Dobrobazar: Darujte druhý život nevyužitým věcem

30. září 2022 v 07:29

Výtěžek z prodeje podpoří komunitní život Dolních Měcholup a okolí, akce se koná 8. října.

Zbraslav ožije festivalem ZbrasLOVE

30. září 2022 v 07:17

Široké spektrum kulturních, kreativních a komunitních programů čeká již tento pátek 30. září na všechny obyvatele a návštěvníky pražské Zbraslavi, kde se vůbec poprvé uskuteční pouliční festival ZbrasLOVE. 

PVK: Přehled plánovaných výluk na 40. týden

29. září 2022 v 10:08

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Turistický pochod 14 km kolem Prahy 14

28. září 2022 ve 21:01

Tradiční turistický pochod l4 km kolem Prahy 14 se koná v sobotu 8. října a nabídne několik zajímavých míst Prahy 14.

Budova Ministerstva financí otevřena veřejnosti

28. září 2022 v 09:49

Dnes se opět otevřou veřejnosti brány Ministerstva financí v Letenské ulici 15.

Na Den české státnosti otevře Ministerstvo pro místní rozvoj

28. září 2022 v 09:42

Dnes v 10 hodin se veřejnosti otevře Ministerstvo pro místní rozvoj. Připraveny jsou komentované prohlídky historických prostor hlavní budovy na Staroměstském náměstí. Den otevřených dveří potrvá do 15 hodin.

Břevnovské posvícení 2022

27. září 2022 ve 21:18

Pátek 7. října ve 14 hodin začne Břevnovské posvícení, otevře se většina stánků a pouťové atrakce. V sobotu 8. října odstartuje pravé posvícení. Ze stánků budou vonět a návštěvníky lákat k zakoupení různé pochutiny, např. pečené husy s knedlíkem a zelím, pečená vepřová šunka, bramboráky,...

Další články
Nahoru