Dnes Sobota - polojasno 23°C
Zítra Neděle - oblacno 23°C
Sobota 13. 4. 2024
Svátek má Aleš
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 1 vybuduje devět startovacích bytů pro mladé nájemníky
Mladý pár. Ilustrační foto: Pexels

Praha 1 vybuduje devět startovacích bytů pro mladé nájemníky

V průběhu jara začne přeměna dlouhodobě prázdného a zdevastovaného bytového domu v ulici Černá 10 na devět nových malometrážních startovacích bytů pro mladé lidi. Informovala o tom mluvčí Prahy 1 Karolína Šnejdarová. Městská část se podle ní snaží pomoct při řešení bytové situace na počátku samostatného života.  

Byty budou připravené k nastěhování v příštím roce. O jejich nájemnících a nájemnicích, kteří splní stanovené podmínky, rozhodne los. Nájem v obecních bytech bude sto padesát korun za metr čtverečný. Mladým lidem a rodinám poskytne klid i čas na řešení své stabilní bytové situace do budoucna. 

Projekt v ulici Černá počítá se třemi typy bytů. První budou pro jednu osobu s dobou pronájmu na dva roky s možností prodloužení až o jeden rok. Druhý typ (garsonka) počítá s nastěhováním dvou osob s pronájmem na tři roky s prodloužením až o dva roky. 

„Třetí typ 2 + kk bude k dispozici manželům do věku třiceti let s jedním dítětem. Pronájem bude možný na tři roky s možností prodloužení až o další dva roky,“ podotkla Šnejdarová.

V současné době Praha 1 nabízí osm startovacích bytů v domě v Samcově ulici. Jejich velikost je okolo třiceti metrů čtverečných. 

„Naším cílem je, aby ti, kteří se v Praze 1 narodili, tu měli možnost pokračovat v bydlení i po dosažení plnoletosti. Tedy v době, kdy začnou aktivně vydělávat, zakládat rodiny a plně se postaví na vlastní nohy,“ uvedl radní Richard Bureš (ODS). 

„S ohledem na bytovou situaci v Praze 1 místní bohužel často hledají bydlení mimo ni. A právě startovací byty jim dávají možnost v městské části, kde se narodili, zůstat a pokračovat jako rezidenti,“ dodal.


Autor: puc

Šermířský festival

Dnes v 01:12

Vyšehrad přivítá v sobotu 11. května ve svých zdech šermířský festival. Na své si přijdou milovníci slavných soubojů, dramatických příběhů i vtipných historek. To vše připravily přední české skupiny historického šermu a NKP Vyšehrad.

Den otevřených dveří Tanečního centra Praha

Včera ve 21:38

Konzervatoř Taneční centrum Praha pořádá v pondělí 29. dubna od 14 do 17 hodin ve svém sídle v branickém Domě tanečního umění Den otevřených dveří. Program nabídne tradiční komentované prohlídky budovy, tanečních sálů, vybavení a technického zázemí, ukázky výuky i repertoáru nebo talentové zkoušky...

Veletrh starožitností Antique v Praze 2

Včera ve 12:48

Jubilejní padesátý Veletrh starožitností Antique se bude konat od 18. do 21. dubna v Novoměstské radnici v Praze 2.

Čarodějnice na Hostíku

Včera v 07:40

Čarodějnice se sletí na hostivařské pláži. Zapálení ohně, program a soutěže pro děti, opékání buřtů, živá kapela a fireshow.

Dobročinný bleší trh Ve Smečkách

Včera v 07:11

Bleší trh na podporu místních neziskových organizací se koná ve čtvrtek 18. dubna. Přijďte si zpestřít jaro nákupem nových kousků a podpořit dobrou věc.

U radnice Prahy 13 si dají dostaveníčko pragovky, odstartuje Emilova jízda

11. dubna 2024 v 17:15

Emilova jízda je každoročně pořádána Praga klubem na počest znalce a nejvýznačnějšího sběratele vozů značky Praga Emila Příhody. Již 26. ročník akce se uskuteční v sobotu 13. dubna.

Novoměstská radnice: Vystoupíte při západu slunce na ochoz vyhlídkové věže

11. dubna 2024 v 11:42

Další komentovaná prohlídka Novoměstské radnice v Praze 2 s poutavým výkladem vhodným i pro děti, během které vystoupíte při západu slunce na ochoz téměř sedmdesátimetrové vyhlídkové věže a nahlédnete i do prostor, kam není běžně pro veřejnost volný přístup, se koná...

Hafan sraz 2024

11. dubna 2024 v 09:28

Psí den plný zábavných soutěží a zajímavým programem na pódiu – rozhovory o výcviku, výchově, atraktivní ukázky, novinky v péči o psy se koná v Centrálním parku Prahy 13, pod metrem Lužiny, v sobotu 20. dubna.

V Braníku, Podolí, v Nuslích a Krči se uklízelo

11. dubna 2024 v 07:33

Praha 4 se už po několikáté aktivně zapojila do celorepublikového úklidového projektu Ukliďme Česko. Pro místo velkého jarního úklidu si letos tentokrát dobrovolníci vybrali znečištěné lokality v Braníku, Podolí, v Nuslích a Krči.

Praha 4: Poznejte Příběhy našich sousedů

10. dubna 2024 v 19:10

Čtrnáct pamětníků, do jejichž života zasáhly dějiny 20. století, vyprávělo své životní zkušenosti žákům základních škol.

Další články
Nahoru