Dnes Čtvrtek - polojasno 23°C
Zítra Pátek - prehanky-dest 29°C
Pátek 21. 6. 2024
Svátek má Alois
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 1 vybrala provozovatele sportovních areálů Masná a Na Františku
Sportovní areál Masná je v provozu celoročně, jeho součástí je i basketbalové hřiště. Foto: hristemasna.webnode.cz

Praha 1 vybrala provozovatele sportovních areálů Masná a Na Františku

Vedení Prahy 1 v úterý rozhodlo, že sportovní areál Masná bude provozovat Dráčkova jazyková mateřská škola Beachclub Strahov a areál Na Františku spolek LUDUS MAGNUS, který na obou místech zajištoval dočasně správu a dohled od letošního března.

V polovině letošního ledna ukončil v obou areálech činnost Sport-Technik Bohemia. Praha 1 správu zajišťovala sama, v březnu se dohodla se spolkem LUDUS MAGNUS, že bude areály provozovat do konce srpna. Nyní bylo oznámeno, že spolek se dál bude starat jen o areál v sousedství Nemocnice na Františku a provoz v Masné zajistí jazyková mateřinka.   

„Oba noví provozovatelé mají dlouholeté zkušenosti práce s dětmi a jsou zkušenými odborníky ve svém oboru,“ sdělila Praha 1 na sociálních sítích. Oba areály budou moci zdarma využívat školy z první městské části a během školního roku pro ně bude rezervován výhradní čas. 

Radnice zasmluvnila rozumné ceny za využití sportovišť pro veřejnost – slevy pro děti do 15 let + možnost permanentek s padesátiprocentní slevou osobám s trvalým pobytem na Praze 1.

Obě sportoviště budou mít bezbariérovou toaletu a současné projdou úpravami. Veškeré informace a rezervační systém bude dostupné na webových stránkách, které se připravují. 

„Jsem ráda, že je výběrové řízení ukončeno a přeji oběma spolkům hodně sil a energie pro provoz těchto důležitých areálů. Obě sportoviště mají v novém obsazení nastavit aktivnější provoz, budou se zde konat dětské dny, sportovní kroužky, animační programy, sportovní dny pro veřejnost, turnaje i skupinová cvičení,“ uvedla místostarostka Prahy 1 Kateřina Klasnová (REZIDENTI 1).  

„Během letních prázdnin zde budou příměstské tábory a v zimě bude Na Františku ledová plocha s půjčovnou bruslí a v Masné nafukovací hala. Radnice bude informovat o dalších novinkách a plánovaných akcích,“ dodala.


Autor: Jan Puci

Na Vyšehradě našli mrtvého muže

19. června 2024 ve 23:34

K tragédii došlo v úterý dopoledne na Vyšehradě. Z vyhlídky nad Rašínovým nábřežím asi skočil mladý muž. Na policii se hodinu před polednem obrátil svědek, který našel dopis na rozloučenou. V nepřístupném terénu na stráni pod vyhlídkou policisté našli bezvládné tělo muže. Okamžitě začali...

Červnové zasedání zastupitelstva Prahy 6

19. června 2024 v 17:01

Třinácté jednání zastupitelstva šesté městské časti proběhne v pondělí 24. června od 10 hodin v zasedací místnosti v 6. patře Úřadu městské části Prahy 6.

Praha 3 loni hospodařila se schodkem 378 milionu korun

19. června 2024 ve 12:47

Radnice Prahy 3 loni hospodařila s příjmy 1,08 miliardy a výdaji 1,46 miliardy korun. Rozdíl městská část pokryla z přebytků minulých let. Na běžné, provozní výdaje městská část dala zhruba 727,9 milionu a na investice asi 733,3 milionu korun. Vyplývá to ze závěrečného účtu, který v úterý...

Pietní akt v Resslově a Václavské ulici připomněl hrdiny útoku na Heydricha

19. června 2024 ve 12:02

Včera si položením růží a zapálením svíček, panychidou v chrámu sv. Cyrila a Metoděje a pietním aktem v Resslově ulici připomněla Praha 2 sedm československých vojáků, kteří před 82 lety v kryptě sváděli svůj poslední a hrdinský boj proti nacistické přesile.

Praha schválila akční plán kultury na letošní rok

19. června 2024 v 11:12

Rada hl. m. Prahy na pondělním jednání schválila Akční plán Kulturní politiky hlavního města Prahy 22+ na rok 2024. Dokument obsahuje konkrétní projekty připravované hlavním městem nebo jím zřizovanými či založenými organizacemi, které budou v letošním roce zahájeny nebo se v nich bude pokračovat....

Praha 5 loni hospodařila se schodkem 227,3 milionu korun

19. června 2024 v 09:45

Praha 5 loni hospodařila s příjmy 910 milionu a výdaji 1,14 miliardy korun. Rozdíl asi 230 milionu korun městská část pokryla z přebytků minulých let. Na běžné výdaje vydala 763,7 milionu korun a na investice 373,6 milionu korun. Vyplývá to ze závěrečného účtu, který v úterý projednali zastupitelé...

Další články
Nahoru