Dnes Středa - polojasno 11°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 10°C
Středa 4. 10. 2023
Svátek má František
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Praha 1 vybrala provozovatele sportovních areálů Masná a Na Františku
Sportovní areál Masná je v provozu celoročně, jeho součástí je i basketbalové hřiště. Foto: hristemasna.webnode.cz

Praha 1 vybrala provozovatele sportovních areálů Masná a Na Františku

Vedení Prahy 1 v úterý rozhodlo, že sportovní areál Masná bude provozovat Dráčkova jazyková mateřská škola Beachclub Strahov a areál Na Františku spolek LUDUS MAGNUS, který na obou místech zajištoval dočasně správu a dohled od letošního března.

V polovině letošního ledna ukončil v obou areálech činnost Sport-Technik Bohemia. Praha 1 správu zajišťovala sama, v březnu se dohodla se spolkem LUDUS MAGNUS, že bude areály provozovat do konce srpna. Nyní bylo oznámeno, že spolek se dál bude starat jen o areál v sousedství Nemocnice na Františku a provoz v Masné zajistí jazyková mateřinka.   

„Oba noví provozovatelé mají dlouholeté zkušenosti práce s dětmi a jsou zkušenými odborníky ve svém oboru,“ sdělila Praha 1 na sociálních sítích. Oba areály budou moci zdarma využívat školy z první městské části a během školního roku pro ně bude rezervován výhradní čas. 

Radnice zasmluvnila rozumné ceny za využití sportovišť pro veřejnost – slevy pro děti do 15 let + možnost permanentek s padesátiprocentní slevou osobám s trvalým pobytem na Praze 1.

Obě sportoviště budou mít bezbariérovou toaletu a současné projdou úpravami. Veškeré informace a rezervační systém bude dostupné na webových stránkách, které se připravují. 

„Jsem ráda, že je výběrové řízení ukončeno a přeji oběma spolkům hodně sil a energie pro provoz těchto důležitých areálů. Obě sportoviště mají v novém obsazení nastavit aktivnější provoz, budou se zde konat dětské dny, sportovní kroužky, animační programy, sportovní dny pro veřejnost, turnaje i skupinová cvičení,“ uvedla místostarostka Prahy 1 Kateřina Klasnová (REZIDENTI 1).  

„Během letních prázdnin zde budou příměstské tábory a v zimě bude Na Františku ledová plocha s půjčovnou bruslí a v Masné nafukovací hala. Radnice bude informovat o dalších novinkách a plánovaných akcích,“ dodala.


Autor: Jan Puci

Praha 1 požádá o dotace na adiktologické služby

Dnes v 00:18

Radnice Prahy 1 podá žádost o poskytnutí dotace na adiktologické služby pro rok 2024, které na území městské části zajišťuje terénní prací organizace SANANIM, Drop-In a Progressive ops. Rozhodli o tom radní Prahy 1 na svém úterním jednání.

Čtrnáctka podle vás. Setkání nad projekty

2. října 2023 ve 14:02

Čtvrtý ročník participativního rozpočtu Čtrnáctka podle vás dospěl do další fáze. Během čtyř měsíců mohli občané podávat projekty na zvelebení městské části. Celkem jich na radnici dorazilo 14. Ty, které odborníci a místní radní vyhodnotí jako realizovatelné, budou v závěru října představeny...

Praha 4: Společná debata s obyvateli přinesla nové podněty

2. října 2023 ve 13:22

Setkání veřejnosti s radními k úpravě parkování v ulici Horní přineslo nové podněty. Praha 4 uspořádala společnou debatu s obyvateli, aby zmapovala potřeby a problémy v lokalitě a návrhy na jejich možné řešení, které by uspokojilo většinu obyvatel v ulici Horní...

Další články
Nahoru