dnes
Čtvrtek - polojasno
26°C
zítra
Pátek - oblacno
24°C
pozítří
Sobota - oblacno
27°C
Pražská politika

Praha 1 vstoupila do spolku Otevřená města

Úterním rozhodnutím zastupitelů Prahy 1 se tato městská část připojila k 11 městům a městským částem a vstoupila do spolku Otevřená města z. s. Ten usiluje o větší otevřenost radnic, vstřícnost k občanům, efektivnější využívání dat a sdílení zkušeností mezi samosprávami.  

„Spolek Otevřená města je lídrem v otevírání dat samospráv, takže je pro Prahu 1 čest být v tak dobré společnosti. Je to pro nás závazek zavést takzvaný klikací rozpočet, podílet se na vývoji otevřeného software pro obce a využít toto spojenectví pro chytrá řešení, která šetří peníze a pomáhají občanům,” okomentoval vstup do spolku předkladatel návrhu Petr Kučera (Zelená pro jedničku), radní Prahy 1, do jehož pompetecní patří informační technologie, životní prostředí a úklid i rozvoj hřišť.


Sejdou se zastupitelé Prahy 4

24. června 2020 v 07:22

Zasedání Zastupitelstva městské části Praha 4 se bude konat dnes od 13 hodin v zasedacím sále historické Nuselské radnice (Táborská 500).

Čtvrteční jednání pražského zastupitelstva se odkládá

17. června 2020 ve 22:33

Jednání pražského zastupitelstva svolané na čtvrtek 18. června se neuskuteční z právních důvodů. Není možné na začátku jednání schválit změnu jednacího řádu kvůli vyššímu počtu členů vedení města v karanténě, a zároveň kvůli ochraně zbylých zastupitelů vyššího věku, kteří jsou koronavirem ohroženi...

Další články
Nahoru