dnes
Pondělí - skorojasno
27°C
zítra
Úterý - jasno
31°C
pozítří
Středa - jasno
35°C
Pražská politika

Praha 1 vstoupila do spolku Otevřená města

Úterním rozhodnutím zastupitelů Prahy 1 se tato městská část připojila k 11 městům a městským částem a vstoupila do spolku Otevřená města z. s. Ten usiluje o větší otevřenost radnic, vstřícnost k občanům, efektivnější využívání dat a sdílení zkušeností mezi samosprávami.  

„Spolek Otevřená města je lídrem v otevírání dat samospráv, takže je pro Prahu 1 čest být v tak dobré společnosti. Je to pro nás závazek zavést takzvaný klikací rozpočet, podílet se na vývoji otevřeného software pro obce a využít toto spojenectví pro chytrá řešení, která šetří peníze a pomáhají občanům,” okomentoval vstup do spolku předkladatel návrhu Petr Kučera (Zelená pro jedničku), radní Prahy 1, do jehož pompetecní patří informační technologie, životní prostředí a úklid i rozvoj hřišť.


Praha 7 začne nakupovat energie z obnovitelných zdrojů

18. června 2019 v 11:33

V návaznosti na vyhlášení stavu klimatické nouze schválili včera zastupitelé Prahy 7 záměr uplatnit u nákupu energií záruky původu z obnovitelných zdrojů. Sedmá městská část nakupuje od roku 2016 plyn a elektřinu za výhodnější ceny v aukcích na komoditní burze.

Zastupitelé Prahy 4 zvolili předsedy a členy výborů

3. června 2019 v 17:54

Když bylo na konci dubna zvoleno nové vedení Prahy 4, volba předsedů a členů zastupitelských výborů byla odložena na další jednání. K tomu došlo dnes.

Další články
Nahoru