dnes
Neděle - zatazeno
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
9°C
Praha 1 vstoupí do příštího roku s rozpočtovým provizoriem
Ilustrační foto: archiv

Praha 1 vstoupí do příštího roku s rozpočtovým provizoriem

Praha 1 bude v roce 2016 hospodařit s vyrovnaným rozpočtem. Zastupitelé Městské části Praha 1 na svém dnešním zasedání schválili na návrh radních městské částí výdaje i příjmy pro rok 2016 ve stejné výši – 697 milionů korun. Vzhledem k tomu, že Hlavní město Praha dosud rozpočet metropole neschválilo, přijali zastupitelé Prahy 1 zatím „rozpočtové provizorium“.

„Podíl Hlavního města Prahy na rozpočtu Městské části Praha 1 je pouhých deset procent, což je velký rozdíl v porovnání s ostatními městskými částmi, u nichž je to procento vyšší. Navíc situace na úrovni hlavního města je natolik nejistá a nepřehledná, že bylo lepší se schvalováním nečekat,“ vysvětlil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký s tím, že desetiprocentní podíl hlavního města na rozpočtu Prahy 1 bude do schválení magistrátního rozpočtu kryt z rezerv MČ Praha 1.

Pro schválení rozpočtového provizoria hlasovalo 14 zastupitelů, 2 byli proti a 7 se zdrželo. „Zdržujeme se hlasování s tím, že se zúčastníme podrobné rozpravy o jednotlivých položkách při projednávání konečné verze rozpočtu v novém roce,“ prohlásil opoziční zastupitel Petr Hejma. 

Zastupitelstvo Městské části Praha 1 také schválilo plán nákladů a výnosů ekonomické činnosti ve výši 402 miliony a 776 milionů korun s tím, že plánovaný hospodářský výsledek by měl tedy před zdaněním činit 374 miliony korun.

Konečný návrh rozpočtu Prahy 1 projednají zastupitelé po schválení rozpočtu Hlavního města Prahy.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru