Dnes Neděle - jasno 14°C
Zítra Pondělí - polojasno 14°C
Neděle 3. 3. 2024
Svátek má Kamil
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský život

Praha 1 uzavřela smlouvu s developerem o podmínkách provozu terasy projektu Masaryčka

Začátkem letošního léta dojde k otevření veřejně přístupné terasy na střeše nového projektu Masaryčka. Terasa bude vybavena bezbariérovým přístupem, toaletami a občerstvením.

Projekt získal všechna potřebná vyjádření a stavební povolení bylo vydáno na základě souhlasu dotčených orgánů. Městská část proti projektu terasy již dříve podala odvolání, z důvodu ochrany zájmů obyvatel Prahy 1. Po kontrole postupů a stanovisek dotčených orgánů a ombudsmana bylo potvrzeno, že projekt je v souladu s platnými právními předpisy. 

Dále si městská část vyžádala dodatečné stanovisko Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy a odboru památkové péče MHMP. Vzhledem k těmto zjištěním, městská část uzavřela smlouvu s developerem o podmínkách provozu terasy. Ta zahrnuje opatření pro zachování veřejného pořádku a ochrany klidu obyvatel Prahy 1. 

„Spolupráce s investorem, občany a dotčenými orgány ukázala, že lze najít řešení, která vyhovují všem stranám. Projekt nyní efektivně využívá danou lokalitu a zohledňuje potřeby obyvatel. Ostudné prostranství hyzdící město bylo rekultivováno a došlo ke zvýšení kvality veřejného prostoru. Jde i o bezpečí a komfort kolemjdoucích,” uvedla starostka Prahy 1 Terezie Radoměřská (TOP 09). 

„Jsem rád, že projekt Masaryčka, který přináší moderní architektonický přístup a zároveň respektuje historické a kulturní hodnoty naší městské části, postupuje podle plánu,“ sdělil radní Karel Grabein Procházka (ANO). 

Projekt Masaryčka v centru Prahy, v blízkosti Masarykova nádraží, je plánován na obou stranách pražské magistrály. Pozemky byly skoupeny v lednu 2016. Výběrové řízení na jejich zástavbu bylo vyhlášeno v roce 2012. Vyhrál projekt Zahy Hadid v roce 2014. Výstavba byla zahájena v roce 2020, první etapa byla dokončena v říjnu 2023. Dokončení celého komplexu je plánováno v roce 2025.


Autor: Hla

Praha 2: Setkání nad proměnou Sekaninovy ulice a Ostrčilova náměstí

Dnes ve 13:21

Setkání nad proměnou Sekaninovy ulice a Ostrčilova náměstí se bude konat v Boothill baru v Jaromírově ulici v úterý 12. března v 16 hodin.

Den otevřených dveří na Pražském hradě

Dnes ve 12:58

Pro návštěvníky jsou v neděli 10. března připraveny dva okruhy, které si budou moci projít a dostat se tak do řady běžně nepřístupných sálů a prostor v nichž se odehrávají nejvýznamnější státní, protokolární a společenské události.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 10. týden

Dnes v 10:49

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Debata: Máma v práci

Dnes v 08:03

U příležitosti Mezinárodního dne žen se pátek 8. března koná debata Máma v práci – jak skloubit rodinu a práci. Vezměte s sebou i děti, na které bude čekat zábavný dětský koutek.

Setkání k revitalizaci parku Bělčická

Dnes v 07:36

Loni v říjnu prodiskutovala radnice Prahy 4 s veřejností možnosti proměny parku Bělčická. Na základě těchto podnětů a analýz provedených přímo na místě navrhli studentky a studenti Katedry zahradní a krajinné architektury České zemědělské univerzity možnosti, jak tento park...

Praha 9: Mezinárodní den žen na Kluzišti Střížkov

Dnes v 07:34

Vezměte manželky, maminky a babičky slavit a užijte si 8. března hezký den.

Nemocné a staré stromy v bubenečském parku nahradí nové

Dnes v 07:31

Zdravotní kácení v bubenečském parku Generála Lázaro Cárdenase si vyžádá úbytek čtrnácti starých stromů. Jako náhrada je uložena výsadba 21 stromů nových. Kácení proběhne v průběhu března.

Jak si vyrobit vlastní mobil nebo žabí budík poradí druhý ročník kurzu na FEL ČVUT

1. března 2024 v 10:11

Studijní program Kybernetika a robotika na Fakultě elektrotechnické ČVUT právě otevřel druhý ročník unikátního kurzu Jak vyrobit (téměř) cokoli. Koncept praktického vzdělávání v oblasti digitální výroby a rychlého prototypování není novinkou, řadu let ho razí prestižní americká univerzita MIT....

Praha 13 se zapojila do projektu Recykluj mobil

1. března 2024 v 09:23

Radnice Praha 13 se zapojila do projektu Recykluj mobil. Celý březen je v atriu umístěn sběrný box, kam lze staré telefony odložit. Kampaň Recykluj mobil podporuje neziskový spolek Silou hlasu věnováním 10 korun z každého odevzdaného mobilu. Cílem je sesbírat co nejvíce mobilních telefonů a...

Přednáška: Nejčerstvější objevy v antickém světě

1. března 2024 v 08:48

Archeologové ve Středomoří nepolevují v terénní práci, a tak se sezónu za sezónou na světlo světa dostávají pozůstatky antického období. Po tisíciletích strávených v zemi začínají ruiny staveb nebo různé movité předměty vyprávět své příběhy, odpovídat na otázky a někdy také klást...

V Praze 14 budou vítat jaro

1. března 2024 v 07:23

Pohádka pro děti, průvod i špekáčky. V neděli 17. března se bude vítat jaro a vynášet Morana.

Swap 7000 ve Florentinu

1. března 2024 v 07:08

Na výrobu jedněch džínů je zapotřebí až 7000 litrů vody. Akce s názvem Swap 7000 chce pomoct tuto spotřebu snížit. Svoje další, a nejen džíny, si můžete pořídit právě tady.

Další články
Nahoru