Dnes Neděle - jasno 14°C
Zítra Pondělí - oblacno 12°C
Neděle 3. 3. 2024
Svátek má Kamil
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 1 uzavřela s developerem smlouvu kvůli stavbě domu v Petrské čtvrti
Vizualizace Klimentská Residence. Zdroj: ACORD Invest / projektroku.cz

Praha 1 uzavřela s developerem smlouvu kvůli stavbě domu v Petrské čtvrti

V průběhu letošního roku by měla v Petrské čtvrti nedaleko náměstí Republiky začít výstavba bytového domu Klimentská. Praha 1 aktuálně uzavřela s developerskou společností ACORD Invest smlouvu, která zajistí, aby při výstavbě bylo chráněno okolí a jeho obyvatelé. Informovala o tom mluvčí první městské části Karolína Šnejdarová. V sousedství nového domu je kromě zástavby také mateřská škola.  

Jak uvádí na svém webu developer, projekt Klimentská Residence bude mít 35 bytů různých velikostí. Dohoda, kterou se zavazuje dodržet řadu opatření pro ochranu veřejného zájmu a zajištění kvality života místních obyvatel během i po realizaci stavby. 

Hlavními body dohody jsou ochrana platanu javorolistého, památného stromu. Dále má stavebník přijmout opatření k minimalizaci prašnosti a hluku během výstavby, včetně pravidelného čištění prachu z dětského hřiště sousední mateřské školy na své náklady a informování školy o plánovaných prašných nebo hlučných pracích s dostatečným předstihem. 

Stavebník také nebude smět provádět hlučné práce v čase poledního spánku dětí. Developer daruje škole 400 tisíc korun na vybavení hřiště. Před zahájením stavby bude také instalována na náklady developera speciálně tvarovaná protiprašná zástěna o výši 3,5 metru, tak aby se do prostor školky co nejméně prášilo. Před kolaudací novostavby bude obnovena zeď dvorku školky.

„Oba partneři se zavázali k poskytování potřebné součinnosti a informací potřebných pro úspěšnou realizaci projektu,“ podotkla Šnejdarová. 

Podle radního Prahy 1 pro podnikání Karla Grabeina Procházky (ANO) by dohoda měla předejít problémům, které bývají se stavbami spojené. „Díky nové budově dojde k posílení atraktivity naší městské části a k navýšení počtu bytů v centru města,“ uvedl. 

„Jsem rád za tuto spolupráci, která přispěje k ochraně prostředí pro naše nejmenší obyvatele. Především mě potěšilo, že se podařilo do dohody zanést i požadavky směrem k omezení prašnosti, která by mohla ovlivnit naši MŠ Revoluční. Ani rameno přistaveného jeřábu se zavěšeným břemenem se nebude smět vyskytovat nad dvorkem přilehlé mateřské školy ve vymezené hodiny pracovních dnů,“ sdělil místostarosta a radní Prahy 1 pro školství David Bodeček (nez./klub Piráti a občané z Prahy 1). 


Autor: Jan Puci

Beseda u kulatého stolu v Praze 15

1. března 2024 ve 12:57

Starosta Prahy 15 Michal Fischer zve na besedu u kulatého stolu.

Další články
Nahoru