dnes
Středa - oblacno
7°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
9°C
pozítří
Pátek - skorojasno
3°C
Zpravodajství

Praha 1 upraví trojúhelníkové prostranství u Smetanova nábřeží

Praha 1 upraví trojúhelníkové prostranství se zelení u Smetanova nábřeží. Šikmá plocha bude snížena na úroveň ulice Karoliny Světlé a přibude kašna. Rekonstrukce bude stát asi 21,5 milionu korun, vyplývá z oznámení ve věstníku veřejných zakázek. Trojúhelník zeleně leží v ústí ulice Karoliny Světlé na nábřeží poblíž Anenského náměstí a divadla Na Zábradlí.

„U Smetanova nábřeží bude vytvořena nová opěrná stěna a větší část plochy bude odtěžena a srovnána s úrovní ulice Karoliny Světlé, odkud bude volný přístup na nově vytvořený veřejný prostor, který bude vydlážděn a na jeho ploše umístěn nový strom," píše se v oznámení.

V nábřežní opěrné stěně bude kašna. Počítá se také s rozšířením chodníku z jižní strany a schodištěm se dvěma rameny, které prostor spojí se Smetanovým nábřežím. Přibudou i čtyři historizující lampy. Do budoucna se počítá s otevřením takzvaného čapadla, tedy průchodu na nábřeží.

Městská část také připravuje rekonstrukci nedalekého Anenského náměstí. Rada minulý týden vybrala firmu TaK Architects, která připraví projektovou dokumentaci. Úpravami prochází i nedaleké Divadlo Na Zábradlí, jehož budova patří městu.

Po opravách a zastřešení původního dvorku za 40 milionů korun získá scéna nové zázemí, kavárnu a ve vnitrobloku zastřešený foyer.


Na střeše Kliniky chce skupina pěti aktivistů zůstat i další dny

Včera v 11:15

Na střeše bývalé plicní kliniky v Jeseniově ulici na pražském Žižkově nadále zůstává skupina pěti aktivistů, pro které bylo Autonomní sociální centrum Klinika domovem. Obávají se, že budova vlastněná Správou železniční dopravní cesty (SŽDC) zůstane po vyklizení prázdná, proto plánují na střeše...

Museum Kampa: Připomeňme si 50. výročí smrti Jana Palacha

10. ledna 2019 ve 14:24

V pátek 18. ledna si připomeneme předvečer výročí smrti Jana Palacha. Uctěte jeho památku a památku všech lidí, kteří trpěli v době sovětské okupace.

Další články
Nahoru