dnes
Úterý - oblacno
27°C
zítra
Středa - polojasno
32°C
pozítří
Čtvrtek - polojasno
33°C
Zpravodajství

Praha 1 upraví trojúhelníkové prostranství u Smetanova nábřeží

Praha 1 upraví trojúhelníkové prostranství se zelení u Smetanova nábřeží. Šikmá plocha bude snížena na úroveň ulice Karoliny Světlé a přibude kašna. Rekonstrukce bude stát asi 21,5 milionu korun, vyplývá z oznámení ve věstníku veřejných zakázek. Trojúhelník zeleně leží v ústí ulice Karoliny Světlé na nábřeží poblíž Anenského náměstí a divadla Na Zábradlí.

„U Smetanova nábřeží bude vytvořena nová opěrná stěna a větší část plochy bude odtěžena a srovnána s úrovní ulice Karoliny Světlé, odkud bude volný přístup na nově vytvořený veřejný prostor, který bude vydlážděn a na jeho ploše umístěn nový strom," píše se v oznámení.

V nábřežní opěrné stěně bude kašna. Počítá se také s rozšířením chodníku z jižní strany a schodištěm se dvěma rameny, které prostor spojí se Smetanovým nábřežím. Přibudou i čtyři historizující lampy. Do budoucna se počítá s otevřením takzvaného čapadla, tedy průchodu na nábřeží.

Městská část také připravuje rekonstrukci nedalekého Anenského náměstí. Rada minulý týden vybrala firmu TaK Architects, která připraví projektovou dokumentaci. Úpravami prochází i nedaleké Divadlo Na Zábradlí, jehož budova patří městu.

Po opravách a zastřešení původního dvorku za 40 milionů korun získá scéna nové zázemí, kavárnu a ve vnitrobloku zastřešený foyer.


Pozor na první příznaky, počátek těchto problémů totiž není až ve stáří, jak si mnozí doposud mysleli

Včera v 18:31

Sluch patří k nejdůležitějším lidským smyslům. Postupem věku však náš sluch slábne, a je proto důležité umět poznat první příznaky zhoršování sluchu a následně i správně o sluch „pečovat“.

Další články
Nahoru