Dnes Čtvrtek - polojasno 13°C
Zítra Pátek - bourky 13°C
Čtvrtek 23. 5. 2024
Svátek má Vladimír
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 1 udělila in memoriam čestné občanství Schwarzenbergovi či Červené
Čestné občanství in memoriam získal Karel Schwarzenberg. Zdroj foto: TOP 09

Praha 1 udělila in memoriam čestné občanství Schwarzenbergovi či Červené

Praha 1 udělila in memoriam čestné občanství politiku a diplomatovi Karlu Schwarzenbergovi, pěvkyni Soně Červené, muzikoložce Lence Hlávkové a hudební pedagožce Janě Ferstlové. Čestným občanem se stal také starosta francouzského města Nimes Jean-Paul Fournier. Cenu Prahy 1 získali lékař Jaroslav Eliáš a tanečnice Inka Vostřezová. Slavnostní udělení čestných občanství a cen se konalo ve čtvrtek vpodvečer na Staroměstské radnici.

Městská část ocenila bývalého ministra zahraničí, poslance, senátora, hradního kancléře Václava Havla a příslušníka jednoho z nejstarších evropských šlechtických rodů Karla Schwarzenberga, který zemřel loni 12. listopadu ve Vídni. Další posmrtně oceněnou byla herečka a operní pěvkyně Soňa Červená, která skonala loni v květnu.

Lenka Hlávková byla významnou muzikoložkou a ředitelkou Ústavu hudební vědy Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, kde se stala koncem loňského roku obětí útoku střelce. Jana Ferstlová působila na Základní škole J. Gutha-Jarkovského a na Gymnáziu J. Gutha-Jarkovského, kde vedla pěvecký sbor.

Jako jediný žijící dnes čestné občanství získal starosta Nimes, které je partnerským městem Prahy 1. Cenu Prahy 1 obdrželi zakladatel Společnosti pro duchovní hudbu a rytíř Maltézského řádu Jan Eliáš a spoluzakladatelka Československého státního souboru písní a tance Inka Vostřezová.

Ceny a čestná občanství Praha 1 uděluje na základě doporučení radniční komise za významný počin, příkladnou službu či za celoživotní přínos městské části. Obdobná ocenění mají i další pražské městské části i hlavní město jako celek.


Autor: ČTK

První mikrocertifikátový kurz na Fakultě stavební ČVUT má 27 absolventů

Včera ve 22:46

První mikrocertifikátový kurz pořádaný Fakultou stavební Českého vysokého učení technického v Praze úspěšně završilo 27 zájemců. V dvousemestrálním kurzu celoživotního vzdělávání „Technická zařízení budov pro energeticky efektivní a zdravé budovy“ se věnovali tématu řešení technických systémů...

Další články
Nahoru