dnes
Neděle - polojasno
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
11°C
Praha 1 udělala další důležitý krok v boji proti bariérám
Atlas přístupnosti parků a zahrad vydala MČ Praha 1. Foto: Praha 1

Praha 1 udělala další důležitý krok v boji proti bariérám

Atlas přístupnosti parků a zahrad na území městské části Praha 1 – tak se jmenuje nová publikace, kterou vydala MČ Praha 1 ve spolupráci s Pražskou organizací vozíčkářů a která navazuje na dvě už vydané brožury, jež přinesly informace o přístupnosti veřejných objektů. 

Právě zveřejněný atlas tentokrát mapuje vybrané a pouze veřejně přístupné parky, zahrady a dětská hřiště, a to opět s ohledem na potřeby návštěvníků s pohybovým omezením.

„Centrum hlavního města – a naše historicky zastavěné zvlášť – je vždy obtížné pro pohyb lidí na vozíčku i s jinými pohybovými limity. Městská část Praha 1 se ale snaží systematicky zpřístupňovat maximum míst na svém území, i když nám je jasné, že stoprocentního zpřístupnění s největší pravděpodobností nedosáhneme,“ prohlásil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký a připomněl velmi důležité nedávné zpřístupnění stanice metra Můstek.

Kmotrem Atlasu přístupnosti parků a zahrad na území Městské části Praha 1 se stal Heřman Volf, vozíčkář ze spolku Cesta za snem. „Moc děkuji Městské části Praha 1, že takové věci dělá a podporuje. Tato publikace je navíc velmi užitečná nejen pro vozíčkáře a lidi s dalším znevýhodněním, ale i pro rodiny s kočárky. Praha 1 se tak stává pro tyto lidi mnohem příznivější a přívětivější,“ uvedl Heřman Volf.

Atlas přináší bohaté textové popisky i přehledné mapky a získat ho je možné například v infocentrech radnice ve Vodičkově 18 a na Malostranském náměstí. Zmapované zahrady, parky, dětská hřiště a objekty jsou navíc uvedeny a aktualizovány na www.bezbarierova1.cz. V současné době jich je už zhruba 370.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru