Dnes Středa - zatazeno 4°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 3°C
Středa 26. 1. 2022
Svátek má Zora
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Praha 1 testuje pracovníky, kteří se starají o děti členů Integrovaného záchranného systému
Foto: Praha 1

Praha 1 testuje pracovníky, kteří se starají o děti členů Integrovaného záchranného systému

V pondělí 15. března bylo zahájeno testování pedagogických i nepedagogických pracovníků v mateřských základních škol (MŠ Revoluční, ZŠ nám. Curieových a ZŠ J. Gutha-Jarkovského) v Praze 1, kteří se prezenčně starají o děti členů Integrovaného záchranného systému a dalších organizací.

Zahájení provozu testovacího centra na ZŠ nám. Curieových se zúčastnila i místostarostka Prahy 1 Eva Špačková. „Testování, které jsme zajistili, ochrání nejen naše zaměstnance, ale i děti a jejich rodiče – pracovníky Integrovaného záchranného systému. Jsem velice příjemně překvapena efektivitou a rychlostí testování,“ řekla místostarostka.

Testování proběhlo pomocí antigenních testů, jejichž výsledek je znám během několika minut, a mělo by se každý týden opakovat.
Autor: TZ, red

Pražské služby mají v karanténě 92 z 1700 zaměstnanců

Včera v 18:47

Městská svozová firma Pražské služby (PSAS) zaznamenala v uplynulém týdnu 26 zaměstnanců s pozitivním testem na covid-19, což je více než o týden dříve. K dnešnímu dni mají PSAS v karanténě 92 z celkem 1700 zaměstnanců. Chod firmy ani svoz odpadu nejsou ohroženy. Na dotaz ČTK to sdělil mluvčí PSAS...

Očkovací centrum v OD Kotva nabízí očkování proti nemoci covid-19 i dětem od 12 let

Včera v 17:53

S potomkem starším 12 let může zákonný zástupce přijít do očkovacího centra v OD Kotva bez předchozí registrace denně od 9 do 20 hodin. K vakcinaci stačí platná karta zdravotního pojištění očkovaného, kterým se dítě prokáže u registrace.

Nová kampaň chce zvýšit zájem o posilující dávky očkování

Včera ve 14:33

Hlavní město spouští další vlnu kampaně k očkování. Reaguje tak na zmenšující se zájem o posilující dávky a také na skutečnost, že je již zpřístupněno očkování třetí dávkou i pro děti starší 12 let. Praha zároveň upozorňuje na nutnost pravidelného testování a zodpovědného chování ke snížení šíření...

Další články
Nahoru