Dnes Sobota - zatazeno 12°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 8°C
Sobota 1. 4. 2023
Svátek má Hugo
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Praha 1 testuje pracovníky, kteří se starají o děti členů Integrovaného záchranného systému
Foto: Praha 1

Praha 1 testuje pracovníky, kteří se starají o děti členů Integrovaného záchranného systému

V pondělí 15. března bylo zahájeno testování pedagogických i nepedagogických pracovníků v mateřských základních škol (MŠ Revoluční, ZŠ nám. Curieových a ZŠ J. Gutha-Jarkovského) v Praze 1, kteří se prezenčně starají o děti členů Integrovaného záchranného systému a dalších organizací.

Zahájení provozu testovacího centra na ZŠ nám. Curieových se zúčastnila i místostarostka Prahy 1 Eva Špačková. „Testování, které jsme zajistili, ochrání nejen naše zaměstnance, ale i děti a jejich rodiče – pracovníky Integrovaného záchranného systému. Jsem velice příjemně překvapena efektivitou a rychlostí testování,“ řekla místostarostka.

Testování proběhlo pomocí antigenních testů, jejichž výsledek je znám během několika minut, a mělo by se každý týden opakovat.
Autor: TZ, red

O novou vakcínu proti covidu-19 je ve FTN zájem

27. října 2022 v 10:44

O novou vakcínu – Comirnaty BA.4/5 proti Covidu-19 je ve FTN zájem, v minulém týdnu si pro ni přišlo do očkovacího centra přes 1032 lidí.

O druhou posilující dávku očkování proti covidu-19 je v Krči zájem

23. srpna 2022 ve 14:24

Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) již pátý týden očkuje proti covidu-19 takzvanou druhou posilující dávkou vakcíny (4. dávka). Je o ni zájem, uvedl mluvčí FTN Petr Sulek.

Pro vakcínu na Polikliniku Prosek už koncem srpna

14. srpna 2022 v 11:44

Poliklinika Prosek znovu otevře očkovací místo už koncem srpna. Původní předpoklad, že se tak stane až na podzim, změnil narůstající počet pacientů s onemocněním covid-19.

Další články
Nahoru