Dnes Neděle - zatazeno 12°C
Zítra Pondělí - skorojasno 15°C
Neděle 17. 10. 2021
Svátek má Hedvika
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Praha 1 testuje pracovníky, kteří se starají o děti členů Integrovaného záchranného systému
Foto: Praha 1

Praha 1 testuje pracovníky, kteří se starají o děti členů Integrovaného záchranného systému

V pondělí 15. března bylo zahájeno testování pedagogických i nepedagogických pracovníků v mateřských základních škol (MŠ Revoluční, ZŠ nám. Curieových a ZŠ J. Gutha-Jarkovského) v Praze 1, kteří se prezenčně starají o děti členů Integrovaného záchranného systému a dalších organizací.

Zahájení provozu testovacího centra na ZŠ nám. Curieových se zúčastnila i místostarostka Prahy 1 Eva Špačková. „Testování, které jsme zajistili, ochrání nejen naše zaměstnance, ale i děti a jejich rodiče – pracovníky Integrovaného záchranného systému. Jsem velice příjemně překvapena efektivitou a rychlostí testování,“ řekla místostarostka.

Testování proběhlo pomocí antigenních testů, jejichž výsledek je znám během několika minut, a mělo by se každý týden opakovat.
Autor: TZ, red

S očkováním třetí dávkou vakcíny pomůže v domovech seniorů opět i mobilní očkovací tým

7. října 2021 v 11:28

Magistrát ve spolupráci s Českým červeným křížem a Městskou poliklinikou Praha obnovuje projekt a mobilní očkovací tým aktuálně znovu objíždí s vakcínami zařízení pro seniory. Cílem je zvýšit ochranu místních klientů, a to v co nejdřívějším termínu.

Voliči v karanténě s covidem-19 mohou v Praze hlasovat z auta, nebo přímo z domova

4. října 2021 v 09:05

Magistrát Prahy zajistil před blížícími se volbami do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR možnost několika zvláštních způsobů hlasování pro lidi v karanténě nebo pro ty, kteří se nakazili koronavirem.

Praha 1: V Nemocnici Na Františku se můžete registrovat k očkování

22. září 2021 v 08:45

Do Nemocnice Na Františku je možné se registrovat k podání 3. posilující dávky proti covidu-19. Registrace přes Centrální rezervační systém je možná až po uplynutí 8 měsíců od podání 2. dávky, nikoliv dříve.

Další články
Nahoru