Dnes Úterý - snih 1°C
Zítra Středa - polojasno 0°C
Úterý 28. 11. 2023
Svátek má René
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha 1 spustí registraci do projektu Corrency

Pilotní fáze projektu Corrency, jehož cílem je podpořit jednotlivé živnostenské provozovny na území Prahy 1 a zároveň posílit koupěschopnost zdejších občanů, se blíží a Praha 1 v pátek 8. dubna spustí registraci občanů i živnostníků a podnikatelů.

„Všichni zájemci se mohou od 8. dubna registrovat na webovém registračním formuláři https://praha1.corrency.cz nebo přímo v Informačním centru radnice ve Vodičkově 18,“ vysvětlil radní Prahy 1 pro podporu podnikání Karel Grabein Procházka. Do Corrency se mohou přihlásit občané s trvalým pobytem v Praze 1 nebo živnostníci a podnikatelé s provozovnou na území Prahy 1.

Pilotní fáze projektu proběhne v období od května do konce června. „Využije veřejné prostředky Prahy 1 ve výši 2 milionů korun, které prostřednictvím kreditů (correntů) v hodnotě 1 000 korun rozdělí 2 000 občanů naší městské části. Ti pak budou své kredity při nákupech v provozovnách zaregistrovaných do projektu využívat tak, že pokud například bude jejich útrata činit 100 korun, 50 korun zaplatí ze svého a 50 uhradí pomocí kreditu,“ popsal radní.

Cíle projektu jsou podle něj podpora jednotlivých provozoven, udržení a posílení koupěschopnosti občanů Prahy 1 a zároveň zmapování, které zboží, služby a kde místní lidé vyhledávají. Radnice má zájem hlavně o podporu provozoven ze sítě takzvané občanské vybavenosti.

Projekt Prahy 1 s názvem Corrency už dříve přivítala Hospodářská komora ČR. „Na projektu oceňujeme tři hlavní věci: za prvé nejde o čistou dotaci, ale o posílení motivace lidí k utrácení na území Prahy 1. Za druhé pokud si někdo zaslouží podporu, tak jsou to podnikatelé v Praze 1 – koronavirem nejpostiženějším regionu. A za třetí projekt poskytne dobrá data o provozovnách, které občané opravdu chtějí a které oceňují,“ vyzdvihl její viceprezident Tomáš Prouza.Autor: Cen

Do stávky se zapojily dvě třetiny pražských škol

Včera ve 23:01

I když se velká část základních škol v hlavním městě v pondělí kvůli stávce žákům neotevřela, v některých zůstala výuka v nějaké podobě zachována. V ZŠ Květnového vítězství na Jižním Městě se standardně učilo, ale nefungovala školní jídelna a odpadla odpolední výuka,...

Odbory v Národním muzeu jdou do stávky

Včera ve 12:07

Základní odborová organizace Odborového svazu pracovníků kultury a ochrany přírody v Národním muzeu vyhlašuje na pondělí 27. listopadu hodinovou výstražnou stávku od 12:20 do 13:20 hodin.  

Praha 1 nechá upravit průjezd Polikliniky Palackého

26. listopadu 2023 v 09:57

Na úterním jednání Rady MČ Praha 1 byla schválena zakázka na projektovou dokumentaci ke stavebním úpravám průjezdu Polikliniky Palackého.

Další články
Nahoru