Dnes Středa - zatazeno 11°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 15°C
Středa 29. 3. 2023
Svátek má Taťána
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Zpravodajství

Praha 1 spouští registrace do projektu Corrency

Systém na oživení ekonomiky Corrency spustil ve spolupráci s Prahou 1 registrace do projektu, který má rozproudit podnikání na Praze 1. Do čtvrtka 28. dubna, kdy registrace končí, se do něj může přihlásit až 2000 místních občanů a 400 obchodníků.

Občané získají kredit ve výši 1000 korun ve formě tzv. correntů, které budou moci od 1. května uplatnit na nákup u obchodníků s provozovnou na Praze 1. Lidé za nákup zaplatí 50% ceny, zbytek za ně obchodníkům doplatí radnice.

„Chceme podpořit zejména občanskou vybavenost a volnočasové aktivity obyvatel. Zapojit se ale mohou všichni podnikatelé na Praze 1," popisuje záměr radnice zastupitel Karel Grabein Procházka.

Radnice chce touto formou posílit kupní sílu svých obyvatel a zároveň podpořit podnikatele s provozovnou na Praze 1, kterým klesly tržby v důsledku koronavirových opatření a poklesu turismu. K těmto faktorům se v posledních měsících přidal růst cen energií, inflace a ekonomické dopady konfliktu na Ukrajině.

„Pomoc k lidem a firmám dokážeme dostat levně a rychle. Navíc každý člověk rozhodne, kde podpora skončí, tím, kterou restauraci či obchod se rozhodne navštívit,“ říká Petr Stuchlík, CEO společnosti CorCo Systems, která Corrency provozuje.

„Hospodářská komora ČR vítá tento nový systém podpory obchodníků, protože je oproštěný o byrokratické rozhodovací procesy a ukáže, které provozovny obyvatelé považují za pro ně důležité,” zhodnotil rozhodnutí radnice Prahy 1 místopředseda Hospodářské komory Praha 1 Filip Dvořák.

Od pátku se do projektu zapojilo přes 30 obchodníků. Jejich složení je velmi pestré např. provaznictví, holičství, nakladatelství, rámařství, pekařství a několik kaváren.

Jejich seznam bude průběžně zveřejňován na stránce praha1.corrency.cz, kde se do projektu lze i přihlásit. Občané nesmí correnty využít k nákupu komodit jako jsou cigarety a alkohol. Neuplatní je ani při sázení, hazardních hrách, na erotické služby a další.

Jak probíhá registrace
Registrace občanů i obchodníků probíhají ve stejném časovém období, a to od pondělí 8. dubna do 28. dubna. Přihlásit se lze na stránkách praha1.corrency.cz nebo v Informační kanceláři na Úřadu městské části Praha 1. Po vyplnění formuláře získají občané prostředky, které budou moci utratit s 50% finanční spoluúčastí. Sami vyberou, kterého obchodníka, chtějí v místě svého bydliště podpořit. Na polovinu nákupu uplatní correnty, druhou část doplatí ze svého.

Platby correntem startují v na Praze 1 k datu 1. května a budou trvat do 30. června. Během následujících tří týdnů se do projektu bude moci zapojit až 400 obchodníků a poskytovatelů služeb s provozovnou na Praze 1. Jejich seznam bude radnice průběžně zveřejňovat.

Platba correntem je jednoduchá
Platba probíhá pomocí občanského průkazu nebo jednorázového kódu pro platbu, který občané získají v SMS. Občané nahlásí, že chtějí na 50% nákupu uplatnit své correnty. Zbytek doplatí jako obvykle v hotovosti nebo kartou. Obchodníci platbu vypořádají pomocí mobilního telefonu, jednoduchého webového rozhraní Corrency, nebo přímo platbou integrovanou v pokladním systému Dotykačka. Občané tak získají na zboží nebo službu významnou slevu a obchodníkům se zvýší obrat. Druhá část platby odpovídající correntům přijde obchodnikovi následující pracovní den na jeho bankovní účet.Autor: Cen

Praha 6: Setkání s občany Břevnova

Včera ve 22:47

Témata, která vás zajímají, můžete probrat se zástupci radnice Prahy 6 před Galerií Kuzebauch, na rohu ulic Dvořeckého a Říčanova.

Praha 10: ZŠ Olešská ušetřila téměř 40 procent na výdajích za dodávku tepla

Včera v 10:15

ZŠ Olešská ve Strašnicích při projektu snížení energetické náročnosti školy dokázala snížit výdaje za dodávku tepla o 39,9 procenta. Projekt byl financován Prahou 10, dotacemi od EU a pražským magistrátem. Informovala o tom mluvčí desáté městské části Michaela...

Další články
Nahoru