Dnes Čtvrtek - polojasno 2°C
Zítra Pátek - oblacno 0°C
Čtvrtek 7. 12. 2023
Svátek má Ambrož, Benjamín
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha 1 spouští pilotní fázi antigraffiti programu

Radní první městské části vybrali tento týden nejvhodnější nabídku ohledně smývání a překrývání graffiti na území a majetku Prahy 1. Rámcová smlouva by měla zajistit odstraňování graffiti na majetku Prahy 1. Za předpokladu, že bude tento antigraffiti program fungovat dle očekávání, městská část by příští rok ráda do programu zahrnula také SVJ, kde má podíl. Dále by mohla být navázána spolupráce s organizacemi jako je Dopravní podnik hlavního města Prahy, TSK, magistrát a další. Praha 1 o tom informovala na sociálních sítích.  

Cílem této pilotní fáze je zahájení oficiálních, koordinovaných kroků k odstraňování graffiti v historickém centru Prahy. „Podněty získáváme od našeho Oddělení vnější kontroly a koordinace, občanů, zastupitelů, pracovníků provozoven a Centra sociálních služeb Praha,“ uvedla radnice. 

„Tento krok by měl být přínosný pro naši městskou část a výsledky vyhodnotíme. V Pražské památkové rezervaci je při odstraňování graffiti třeba postupovat s ohledem na památkovou ochranu budov. Aby byl výsledek efektivní a neodstraňovalo se jen z budov Prahy 1, musí se do boje s graffiti vtáhnout všechny dotčené subjekty od veřejných budov, přes soukromé vlastníky po Dopravní podniky hl. m. Prahy, TSK či Technologie hl. m. Prahy apod. O tuto koordinaci se snažíme,“ sdělila místostarostka Kateřina Klasnová (REDIDENTI 1). 

„Jsem ráda, že radou prošel tento návrh, díky které budeme schopni v problematice vizuálního vandalismu a graffiti efektivněji a systémově postupovat,“ uvedla starostka Terezie Radoměřská (TOP 09).


Autor: Cen

Tržní místa v Praze zpřehlední aplikace

Dnes v 07:31

Radní Prahy na pondělním jednání schválili nový tržní řád upravující podmínky pro tržní místa, trasy pro pojízdný prodej zboží nebo poskytování služeb, předsunutá prodejní místa či noční provoz restauračních zahrádek. Lepší přehled v oblasti tržního řádu přinese mapová aplikace pro veřejnost,...

Ze střechy OC Šestka spadl muž

Včera ve 22:14

Muže po pádu ze střechy obchodního centra Šestka nedaleko ruzyňského letiště museli v úterý večer resuscitovat záchranáři, kteří ho následně převezli do nemocnice. Policisté zjišťují, co se na střeše odehrálo. Střecha slouží jako parkoviště.

Praha oslaví 70. výročí získání Nobelovy ceny pořádáním chemického kongresu

Včera v 11:14

V roce 2029 uplyne přesně 70 let od doby, kdy do tehdejšího Československa zamířila první Nobelova cena. Profesor Jaroslav Heyrovský ji obdržel v roce 1959 za objev polarografie, chemické metody užívané k analýze roztoků. Praha toto významné výročí symbolicky oslaví pořádáním Světového chemického...

Praha dokončila 57 projektů pro adaptaci na změnu klimatu, další chystá

5. prosince 2023 v 17:07

Pražské městské části, odbory Magistrátu hl. m. Prahy a městské organizace v letech 2022–2023 úspěšně ukončily 57 projektů v celkové hodnotě 377 milionů korun, které pomohou Praze s adaptací na změnu klimatu. Do Zásobníku bylo nově zařazeno 75 projektů a...

Lokální fórum Prahy 14 na Plechárně

5. prosince 2023 v 11:13

Lokální fórum, kterého se zúčastní političtí zástupci radnice Prahy 14 a zaměstnanci úřadu, se uskuteční ve středu 13. prosince od 17:30 hodin ve volnočasovém centru Plechárna.

Další články
Nahoru