dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - snih
2°C

Praha 1 sloučí dvě základní školy

Základní školy Uhelný trh a Brána jazyků budou od počátku září letošního roku sloučeny. Rozhodlo o tom zastupitelstvo Prahy 1 na návrh radních a komise odborníků. Vývoj uspíšil konec nájemní smlouvy na budovu v Mikulandské ulici, kde nyní sídlí 2. stupeň ZŠ Brána jazyků. Majitel budovy nemá o prodloužení smlouvy zájem. Prostory ZŠ Uhelný trh jsou v současnosti využívány jen z jedné třetiny. Do zrekonstruované školy, která má kvalitní a plnohodnotné hřiště i prostorné a světlé učebny,se přemístí druhý stupeň ZŠ Brána jazyků. V plánu jsou další investice do zkvalitňování výuky, včetně zřízení nových učeben pro fyziku a chemii, cvičné kuchyně či vybudování horolezecké stěny. Nástupnickou organizací po sloučení byla podle školského zákona určena ZŠ Brána jazyků a ředitelem zůstane dosavadní ředitel této školy Petr Tlustý. Jeho zástupkyní se na základě dohody vedení škol stane nynější ředitelka ZŠ Uhelný trh Dagmar Sejkorová. Sloučením obou škol budou uspořeny náklady na pronájem budovy v Mikulandské 5 ve výši zhruba 2,1 milionu korun ročně i dalších několik milionů na údržbu a provoz budovy. Název školy bude od 1. září ZŠ Brána jazyků s rozšířenou výukou matematiky. „Obsah výuky se měnit nebude, jen jsme zohlednili úspěšnou matematickou ´historii´ ZŠ Uhelný trh a ponechali jsme toto její zaměření v názvu nástupnické organizace,“ řekla radní pro oblast školství Prahy 1 Karolina Polverini, která ocenila spolupráci vedení obou škol, s nimiž byl celý proces diskutován a připravován.

Svíčka pro Václava Havla na Jungmannově náměstí

Dnes v 08:33

Vzpomínková kulturní akce Svíčka pro Václava Havla v pondělí v 11 hodin na Jungmannově náměstí. V průběhu odpoledne postupně přijdou zahrát, zavzpomínat nebo se přidat k četbě například Ladislav Heryán, socioložka Jiřina Šiklová, Hayato Okamura, čerstvě bývalý ministr kultury Daniel Herman,...

Běžecká škola Prahy 4 zve na Novoroční výběh

Dnes v 07:19

První běh nového roku se koná 1. ledna ve 12 hodin ve Žlutých lázních. Na běžce čeká občerstvení, čaj a novoroční punč.

Praha 10 zve na Gutovku

Včera ve 22:39

Na Gutovce se v sobotu a v neděli bruslí. Během víkendu začíná veřejné bruslení od 10 hodin, stodvacetiminutové bloky střídají půlhodinové přestávky na úpravu ledu.

Diskohrátky na ledě

Včera v 19:11

Radnice Prahy 1 připravila pro všechny milovníky bruslení a taneční hudby k tomu „Diskohrátky na ledě“.

Na Letišti Václava Havla Praha byla otevřena restaurace KFC

Včera v 16:04

Letiště Praha má od dnešního dne nového provozovatele služeb rychlého občerstvení. Stala se jím restaurace KFC, která byla otevřena v prostorách spojovacího objektu mezi Terminálem 1 a 2. 

Vánoční trhy v Bohnicích. Živý betlém a občerstvení, dílny, koncert

Včera ve 14:17

Vánoční trhy v areálu nemocnice v Bohnicích před kostelem sv. Václava v neděli 17. prosince od 13 hodin.

Christmas Flea Market at Wine Cellar

Včera ve 13:59

V neděli 17. prosince v 10–19 hodin blešák Flea Market at Wine Cellar Prague, tentokrát s vánoční atmosférou.

Novým pražským zastupitelem za Piráty se stal Viktor Mahrik

Včera ve 13:02

Novým pražským zastupitelem se včera stal Viktor Mahrik (Piráti). V zastupitelstvu nahradil svého stranického kolegu Jakuba Michálka, který se stal poslancem a rozhodl se složit zastupitelský mandát.

Neděle: Národní technické muzeum za 50 korun

Včera ve 12:46

U příležitosti výročí úmrtí Václava Havla mají návštěvníci v neděli 17. prosince možnost navštívit Národní technické muzeum namísto plného či sníženého vstupného za vstupné 50 korun za osobu.

Praha 1: Betlémské světlo v parku za Staroměstskou radnicí

Včera ve 12:26

V neděli 17. prosince od 13 hodin uslyšíte Spirituál Kvintet, Les Petits Chanteurs, Magdalenu Urbanovou a N.O.T.@

Ovečka betlémská

Včera v 11:33

V sobotu 16. prosince mohou děti od 15 hodin zažít vánoční zázrak s chundelatou ovečkou a pastýřem. Loutková pohádka vhodná pro děti od 3 let na Plechárně.

Vánoční koleda na Desítce

Včera v 08:02

V sobotu 23. prosince zazní na Kubánském náměstí od 11 hodin Česká vánoční mše J. J. Ryby, známé vánoční koledy a děti se mohou těšit na vánoční dílny.

Chrám P. Marie a Karla Velikého na Karlově

Včera v 07:54

Pozoruhodný církevní objekt, kterým vás velice poutavě provede zdejší jáhen p. dr. Laňka. Budete obdivovat nejen neobvyklý tvar tohoto kostela, naleznete tady i obraz P. Marie Karlovské, ke kterému se uchylovaly pro ochranu těhotné ženy i další pozoruhodnosti.

Praha 6 má ocenění za nejlepší projekty prevence kriminality v Praze

Včera v 07:49

Magistrát Prahy vyhlásil soutěž o nejlepší projekty prevence kriminality na území hlavního města Prahy realizované v letech 1997 až 2017. Cílem soutěže bylo připomenout problematiku prevence kriminality široké i odborné veřejnosti, ocenit úspěšnou preventivní práci v oblasti prevence kriminality...

Další krátké zprávy
Nahoru