dnes
Pondělí - jasno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
0°C
pozítří
Středa - oblacno
2°C
Pražský život

Praha 1 slaví velký úspěch, bodovala v Zlatém erbu

Pražské krajské kolo soutěže Zlatý erb, která hodnotí webové stránky a elektronické služby měst a obcí, už zná své vítěze a Praha 1 slaví. Za svůj Portál krizového řízení a bezpečnosti totiž získala první místo v kategorii „Nejlepší elektronická služba“. Skvělého výsledku dosáhla ve velké konkurenci.

„Je to velké ocenění a já děkuji všem, kteří se o ně zasloužili. Obrovské množství práce, které stálo za vznikem ´Portálu krizového řízení a bezpečnosti Městské části Praha 1´, umožnilo vznik zcela jedinečné a velmi užitečné služby. Ocenění je pro nás cennější tím, že z našeho vlastního kritického pohledu jsme na začátku a portál je teprve první z plánovaných služeb, které pro naše občany připravujeme,“ prohlásil zástupce starosty Prahy 1 pro informatiku, dopravu a úklid Richard Bureš, který ocenění převzal.

Portál krizového řízení a bezpečnosti Městské části Praha 1 (http://kp.praha1.cz) nabízí kromě jiného dopravní aktuality, aktuální počasí, včetně varování před nebezpečnými jevy v počasí a znečištěním v ovzduší, mapové aplikace, online kamery, ale také pokyny pro chování v krizových situacích, důležité dokumenty a užitečné kontakty.  

„Portál ve své veřejné části nabízí přínosné informace, které lze využít v jakoukoliv denní dobu: před odjezdem do práce či školy, při plánování trasy jízdy automobilem, ale také ve chvílích a situacích, které většinu z nás překvapí a kdy je nutné jednat rychle a hlavně správně. Obsahuje ale i neveřejnou část, sloužící krizovému štábu a vedení radnice při koordinaci a řízení případných krizových situací,“ vysvětlil Richard Bureš.


Další články
Nahoru