dnes
Středa - zatazeno
9°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
10°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Pražská politika

Praha 1 si vyhradila právo rozhodnout o správě domů Na Poříčí 36 a 38

Pro koho je smlouva o správě nemovitostí Na Poříčí 36 a 38 výhodná, jaké ekonomické důsledky by přineslo její vypovězení, kdo o dalším osudu správy těchto domů má rozhodovat? 

Nejen těmito otázkami se zabývali zastupitelé Prahy 1 na včerejším jednání. Rozhodování o budoucím správci těchto objektů se zúčastnili jak nespokojení občané z těchto domů, tak i zástupci správcovské firmy.

Domy Na Poříčí 36 a 38 spravuje od roku 1996 společnost EP-SC s.r.o. Nájemníci však nejsou se službami i jednáním správcovské společnosti dlouhodobě spokojeni. Obrátili se proto na zastupitele s žádostí o ukončení smluvního vztahu mezi Prahou 1 coby vlastníkem objektu a  správcovskou firmou EP-SC.

Celou situaci ohledně správcovství, investic do majetku i majetkoprávní vztahy v tomto domě, zásadně ovlivňuje historie objektu, ovlivněná demolicí bývalé budovy Rudého Práva a nedávnou stavbou objektu Florentinum.

V souladu s ustanovením, § 94 odst. 3 zákona o hlavním městě Praze, si zastupitelé Prahy 1 usnesením vyhradili právo rozhodnout o Smlouvě o správě, údržbě a opravách nemovitostí Na Poříčí 36 a 38 a uložili Radě městské části Praha 1, aby zpracovala a předložila komplexní právní a ekonomickou analýzu současného stavu a důsledků ukončení Smlouvy o správě, údržbě a opravách nemovitostí Na poříčí 36 a 38.

ivan-solil-praha-1-nahled „Jako zastupitel i advokát se vždy rozhoduji podle aktuálních a ověřených informací. Během jednání k tomuto bodu jsme slyšeli částky, které se rozcházely v miliónech. Z úst zástupců občanů i společnosti zazněly různé informace, kdo na domu vydělává, kdo tratí, kdo a kolik investoval. Žádná z informací však nebyla dostatečně ověřená do té míry, abychom na jejím základě mohli rozhodnout a abychom mohli dohlédnout důsledky ukončení smlouvy se společností EP-SC s.r.o. Proto jsme uložili zpracování komplexní právní a ekonomické analýzy, která bude relevantním podkladem pro konečné rozhodnutí. Rozhodnutí, které si budou moci zastupitelé vždy řádně obhájit,“ sdělil předseda klubu, zastupitel ČSSD Praha 1 Ivan Solil.

 


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru