Dnes Středa - zatazeno 25°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 25°C
Středa 24. 7. 2024
Svátek má Kristýna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Politika

Praha 1 se zapojí do Dnů Evropského dědictví, rozhodli radní

Rada Prahy 1 v pondělí 1. srpna schválila tradiční zapojení městské části do Dnů Evropského dědictví. V jejich rámci se v září veřejnosti otevře řada historických památek i míst. V Praze 1 mezi nimi bude i dům U Zlatého prstenu či Clam-Gallasův palác.

„Budu těšit na viděnou v některé z historických dominant, a to v Praze 1 letos u již 25. ročníku. Průvodcem celé akce bude orientační mapa, která bude k dispozici na infocentrech a ke stažení u nás na webu úřadu,” popsal 1. místostarosta David Bodeček (nez./klub Piráti a občané z Prahy 1).  

Dny Evropského dědictví 2023 s tématem „Život v památkách" proběhnou od 9. do 17. září. Více informací je na webu projektu zde.


Autor: red

Změna ve vedení Prahy 2, Jitka Urbánková rezignovala na funkci radní

24. června 2024 ve 23:47

V úvodu pondělního zasedání Zastupitelstva městské části Prahy 2 rezignovala Jitka Urbánková (ANO) na svou funkci radní. Tuto funkci vykonávala od 17. října 2022. Vzhledem k nastelé situaci hned po jednání zastupitelstva mimořádně zasedla Rada městské části Praha 2, která schválila místostarostce...

Primátor navštívil Kolovraty. Ocenil hasiče, jednal o projektech

21. června 2024 v 10:11

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda pokračuje v avizovaných návštěvách městských částí, nyní přišla řada na Kolovraty. Plánují se zde důležité infrastrukturní projekty i nová výstavba, jejich dopady byly také tématem společného jednání s představiteli radnice.  

Praha 11 má kromě nového starosty i nové radní

13. června 2024 ve 22:27

Zastupitelé Prahy 11 ve čtvrtek zvolili nejen nového starostu, kterým se stal Martin Sedeke z ODS, ale i nové členy do rady.

Vedení Prahy 4 nepodpořilo projekt Rezidence Herálecká

12. června 2024 ve 22:43

Praha 4 neuzavře smlouvu o spolupráci se společností Rezidence Herálecká, a neposkytne tak investorovi nezbytnou součinnost ze strany městské části při povolení a realizaci novostavby bytového domu na rohu ulic Pacovská a Herálecká I. Rada městské části Praha 4 na svém aktuálním jednání předložený...

Další články
Nahoru