dnes
Středa - skorojasno
23°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
22°C
pozítří
Pátek - obcasny-dest
17°C
Praha 1 se v Čelakovského sadech nově stará o větrací šachty metra
V první etapě byl očištěn a opraven tubus, aby již nehyzdil revitalizovaný park. Foto: Praha 1 /2X/

Praha 1 se v Čelakovského sadech nově stará o větrací šachty metra

Praha 1 převzala od pražského dopravního podniku starost o tři větrací šachty pražského metra s cílem udržet jejich čistotu a využít je v rámci posilování bezpečnosti. 

„Větrací šachty z pražského metra jsou ve vlastnictví Dopravního podniku hlavního města Prahy, proto vstoupila Praha 1 do jednání o možné správě, aby byl tento majetek řádně udržovaný a odpovídal stavu Pražské památkové rezervace a především nově zrekonstruovanému parku Čelakovského sady,“ řekl radní první městské části Richard Bureš (ODS), do jehož kompetence patří doprava, životní prostředí a úklid, informatika a smart cities.

Ve čtvrtek 20. srpna bylo v Čelakovského sadech zahájeno čištění první větrací šachty od graffiti a nánosů smogu. To zde zajišťuje „fantom z Karlova mostu“ – Miloslav Černý, s nímž navázala Praha 1 dlouhodobou spolupráci.

„Pan Černý používá především páru doplněnou o potřebný tlak a přípravky, které nepatří k nejagresivnější chemii, aby nedošlo k poškození zeleně a parku. Oceňuji, že nás kolegové z Dopravního podniku vyslyšeli, a velmi jim za tuto úspěšnou spolupráci děkuji,“ dodal radní Bureš.

Zároveň Praha 1 zahájila dialog o umístění městského kamerového systému na konstrukci očištěného větracího tubusu metra v Čelakovského sadech. Ten má velmi dobrou a taktickou pozici ve vrchní části parku, s připojením elektřiny a optického vedení, kdy lze při ideálním umístění kamerového systému pokrýt dvě třetiny celého parku, a to bez jakékoliv redukce zeleně na tomto místě.

Toto stanoviště zřídí radnice ze svého rozpočtu, aby tak přispěla k vyšší bezpečnosti tohoto místa.

V první etapě byl očištěn a opraven tubus, aby již nehyzdil revitalizovaný park. V druhé etapě proběhnou v součinnosti s Policií ČR práce na umístění stanoviště městského kamerového systému.

celakovskeho-sady-1-bures

Radní první městské části Richard Bureš, do jehož kompetence patří doprava, životní prostředí a úklid, informatika a smart cities.


Praha 5 mění úřední hodiny podatelny

21. září 2020 ve 14:34

Od 22. září dochází ke změně úředních hodin na podatelně úřadu Prahy 5 na Nám. 14. října 1381/4 z důvodu přechodu na mimořádný režim.

Další články
Nahoru