Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 12°C
Zítra Pátek - prehanky-dest 16°C
Čtvrtek 13. 5. 2021
Svátek má Servác
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha 1 se v Čelakovského sadech nově stará o větrací šachty metra
V první etapě byl očištěn a opraven tubus, aby již nehyzdil revitalizovaný park. Foto: Praha 1 /2X/

Praha 1 se v Čelakovského sadech nově stará o větrací šachty metra

Praha 1 převzala od pražského dopravního podniku starost o tři větrací šachty pražského metra s cílem udržet jejich čistotu a využít je v rámci posilování bezpečnosti. 

„Větrací šachty z pražského metra jsou ve vlastnictví Dopravního podniku hlavního města Prahy, proto vstoupila Praha 1 do jednání o možné správě, aby byl tento majetek řádně udržovaný a odpovídal stavu Pražské památkové rezervace a především nově zrekonstruovanému parku Čelakovského sady,“ řekl radní první městské části Richard Bureš (ODS), do jehož kompetence patří doprava, životní prostředí a úklid, informatika a smart cities.

Ve čtvrtek 20. srpna bylo v Čelakovského sadech zahájeno čištění první větrací šachty od graffiti a nánosů smogu. To zde zajišťuje „fantom z Karlova mostu“ – Miloslav Černý, s nímž navázala Praha 1 dlouhodobou spolupráci.

„Pan Černý používá především páru doplněnou o potřebný tlak a přípravky, které nepatří k nejagresivnější chemii, aby nedošlo k poškození zeleně a parku. Oceňuji, že nás kolegové z Dopravního podniku vyslyšeli, a velmi jim za tuto úspěšnou spolupráci děkuji,“ dodal radní Bureš.

Zároveň Praha 1 zahájila dialog o umístění městského kamerového systému na konstrukci očištěného větracího tubusu metra v Čelakovského sadech. Ten má velmi dobrou a taktickou pozici ve vrchní části parku, s připojením elektřiny a optického vedení, kdy lze při ideálním umístění kamerového systému pokrýt dvě třetiny celého parku, a to bez jakékoliv redukce zeleně na tomto místě.

Toto stanoviště zřídí radnice ze svého rozpočtu, aby tak přispěla k vyšší bezpečnosti tohoto místa.

V první etapě byl očištěn a opraven tubus, aby již nehyzdil revitalizovaný park. V druhé etapě proběhnou v součinnosti s Policií ČR práce na umístění stanoviště městského kamerového systému.

celakovskeho-sady-1-bures

Radní první městské části Richard Bureš, do jehož kompetence patří doprava, životní prostředí a úklid, informatika a smart cities.


Praha 5: Veřejné fórum Strategie 2030+

Dnes ve 13:01

Strategický dokument, který detailně popisuje rozvoj městské části v šesti klíčových oblastech, se postupně představí veřejnosti a v červnu jej čeká schvalování na zastupitelstvu.

Praha 5 opět podpoří projekt Aktivní město. Rodiče dostanou příspěvek na akce pro děti

Dnes ve 12:04

Celkem 1,2 milionu korun uvolní městská část Praha 5 rodičům, kteří se rozhodnout poslat dítě na tábor, sportovní soustředění či jinou vzdělávací aktivitu. Navazuje tak na loňský pilotní program podpory volnočasových aktivit dětí, který se setkal s pozitivním ohlasem...

Praha 4 zná výsledky ankety k možnostem revitalizace Tyršova vrchu a Bohdalce

Včera v 16:55

Anketa, které se zúčastnilo 344 respondentů ukázala, že oba vrchy slouží především jako místo procházek, venčení psů a kondičního běhu obyvatel okolí. Většina respondentů žije v blízkém okolí, žádný respondent nebydlí mimo Prahu 4 nebo Prahu 10.

S online mítinky počítá radnice Prahy 5 i do budoucna

Včera ve 12:33

Během březnového lockdownu uspořádala radnice Prahy 5 hned čtyři distanční setkání s občany. Překvapila nejen účast, ale také věcnost a celková úroveň jednání.

Další články
Nahoru