Dnes Sobota - oblacno 23°C
Zítra Neděle - polojasno 25°C
Neděle 23. 6. 2024
Svátek má Zdeňka
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Politika

Praha 1 schválila dotace lékařům

Vedení Prahy 1 schválilo v úterý přidělení dotací lékařům a poskytovatelům zdravotní péče z dotačního programu Oblast pro zdravotnictví.

Dohromady Rada schválila dotace v celkové výši téměř 350 tisíc korun. Jednotliví lékaři tak získají až 50 tisíc korun. Z nich budou financovat především dovybavení pro své ordinace. Ve většině případů jde o nákup lehátek, výpočetní techniky či nábytku do ordinací.

Zbylou nerozdělenou částku hodnotící komise doporučila rozdělit na podporu paliativní péče několika organizacím.

„Rozhodli jsme se schválit na základě stanoviska hodnotí komise 7 z 8 žádostí o dotaci. Jedna žádost bohužel nesplňovala formální náležitosti pro udělení dotace. Oproti předchozím obdobím došlo k rozšíření programu o ambulantní lékaře poskytující zdravotní péči našim občanům. Věřím, že dotace přispěje ke zkvalitnění zdravotní péče pro občany Prahy 1,“ uvedl radní pro oblast zdravotnictví Michal Müller (ODS).

„Kvalitní péče o zdraví občanů Prahy 1 je prioritní záležitostí a já jsem ráda, že my jako městská část můžeme lékařům takto pomoci,“ dodala starostka Prahy 1 Terezie Radoměřská (TOP 09).


Autor: red

Praha 11 má kromě nového starosty i nové radní

13. června 2024 ve 22:27

Zastupitelé Prahy 11 ve čtvrtek zvolili nejen nového starostu, kterým se stal Martin Sedeke z ODS, ale i nové členy do rady.

Vedení Prahy 4 nepodpořilo projekt Rezidence Herálecká

12. června 2024 ve 22:43

Praha 4 neuzavře smlouvu o spolupráci se společností Rezidence Herálecká, a neposkytne tak investorovi nezbytnou součinnost ze strany městské části při povolení a realizaci novostavby bytového domu na rohu ulic Pacovská a Herálecká I. Rada městské části Praha 4 na svém aktuálním jednání předložený...

Výsledky eurovoleb oznámí statistici až hodinu před nedělní půlnocí

8. června 2024 ve 22:03

Hlasy voličů v evropských volbách v Česku sečetli volební komisaři ve všech okrscích, vyplývá se sobotního večerního sdělení Českého statistického úřadu (ČSÚ) na sociální síti X.

Starosta Martin Valovič zve sousedy z Prahy 10 na pivo do Waldesky

4. června 2024 ve 13:01

Akce Na pivo starostou se bude konat v úterý 11. června od 18 hodin ve vršovické restauraci Waldeska. „Přijďte si užít příjemný večer, poznat své sousedy a přispět k dalšímu rozvoji naší komunity. K dispozici bude drobné občerstvení, dobře vychlazené pivo i nealkoholické nápoje,“ zve k setkání...

Zastupitelstvo Prahy 9 se sejde na šestém zasedání

30. května 2024 v 17:26

V úterý 4. června se bude od 14 hodin konat v zasedací místnosti v nové budově radnice v Sokolovské ulici 6. zasedání Zastupitelstva MČ Praha.

Další články
Nahoru