Dnes Středa - jasno 26°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 27°C
Středa 28. 7. 2021
Svátek má Viktor
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha 1 rozdává seniorům v DPS tisíce respirátorů
Místostarosta Prahy 1 Petr Burgr při předávání respirátorů. Foto: JP

Praha 1 rozdává seniorům v DPS tisíce respirátorů

Středisko sociálních služeb Praha 1, příspěvková organizace první městské části, zakoupilo pro své klienty v domech s pečovatelskou službou (DPS) celkem 4 500 respirátorů. Od posledního únorového pátku je pracovníci střediska osobně seniorům distribuují.

Seniorů v DPS je v první městské části zhruba 400, každý dostává balíček deseti respirátorů. „Je to pro ně nejen pomoc v rámci prevence, ale i psychologická pomoc, protože ti lidé získají pocit, že na to nejsou sami,“ uvedl místostarosta Prahy 1 Petr Burgr (KDU-ČSL), který se v pátek účastnil rozdávání respirátorů klientům malostranskíé DPS v ulici U Zlaté studně.

Respirátory dostane také zhruba pět desítek seniorů první městské části, kteří jsou ve finanční nouzi a jsou v kontaktu se sociálním odborem úřadu městské části.


Praha 13 očkuje na radnici bez přechozí registrace

Včera ve 14:59

Praha 13 otevřela 26. července očkovací místo přímo v budově radnice na Slunečním náměstí. Na očkování dvoufázovou vakcínou Moderna se zájemci nemusí registrovat předem a přijít mohou ve vyhlášených otevíracích hodinách.

Odběrové místo na Mariánském náměstí zajišťuje jak PCR, tak antigenní testy i další služby

16. července 2021 v 07:24

Od čtvrtka 15. července je novým provozovatelem odběrového místa na Mariánském náměstí společnost GHC Genetics. Zároveň se zde rozšiřuje spektrum poskytovaných služeb. Vedle PCR testů také antigenní testy, a to jak pro pojištěnce, tak pro samoplátce.

Desatero domácí ekologie. Školení nejen pro seniory Prahy 13

14. července 2021 ve 12:37

V pondělí 12. července se v obřadní síni radnice Prahy 13 konalo školení nejen pro seniory, tématem byl udržitelný rozvoj.

Soutěž: Prarodiče tvoří s vnoučaty

13. července 2021 ve 12:00

Odbor zdravotnictví a sociálních služeb radnice Prahy 8 vyhlásil prázdninovou soutěž v rámci tvořivé mezigenerační výzvy.

Praha 6 očkovala v Azylovém domě

7. července 2021 v 15:36

Dnes se mobilní očkovací tým vydal do Azylového domu pro muže v ulici Antonína Čermáka v Praze 6, kde během dvou hodin zvládli naočkovat 14 lidí bez domova.

Další články
Nahoru