Dnes Čtvrtek - snih 2°C
Zítra Pátek - skorojasno 3°C
Čtvrtek 9. 12. 2021
Svátek má Vratislav
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Praha 1 rozdává seniorům v DPS tisíce respirátorů
Místostarosta Prahy 1 Petr Burgr při předávání respirátorů. Foto: JP

Praha 1 rozdává seniorům v DPS tisíce respirátorů

Středisko sociálních služeb Praha 1, příspěvková organizace první městské části, zakoupilo pro své klienty v domech s pečovatelskou službou (DPS) celkem 4 500 respirátorů. Od posledního únorového pátku je pracovníci střediska osobně seniorům distribuují.

Seniorů v DPS je v první městské části zhruba 400, každý dostává balíček deseti respirátorů. „Je to pro ně nejen pomoc v rámci prevence, ale i psychologická pomoc, protože ti lidé získají pocit, že na to nejsou sami,“ uvedl místostarosta Prahy 1 Petr Burgr (KDU-ČSL), který se v pátek účastnil rozdávání respirátorů klientům malostranskíé DPS v ulici U Zlaté studně.

Respirátory dostane také zhruba pět desítek seniorů první městské části, kteří jsou ve finanční nouzi a jsou v kontaktu se sociálním odborem úřadu městské části.


Autor: red

Předvánoční cyklojízda pro seniory Prahy 11

5. prosince 2021 v 10:19

V pondělí 6. prosince zve Praha 11 seniory na další oblíbenou cyklojízdu pro seniory s Mirjou.

Praha 13: Retrokavárna i Vánoční punčování se ruší

5. prosince 2021 v 10:02

Vzhledem k momentální nepříznivé epidemiologické situaci Praha 13 ruší prosincovou Retrokavárna v KD Mlejn i Vánoční punčování a s ním spojené rozsvícení vánočního stromku, které se mělo konat ve čtvrtek 9. prosince v Domě sociálních služeb Lukáš.

Nemocnice Na Františku: Zájem o očkování je srovnatelný s jarními měsíci

4. prosince 2021 v 07:09

Od ledna letošního roku naočkovala Nemocnice Na Františku proti covidu-19 přes 24 tisíc lidí. Nejvíce zájemců, kteří si pro vakcínu přišli, bylo ve věkové kategorii 25–44 let. Mimořádný zájem o očkování byl v červnu a červenci, kdy si první nebo druhou dávku nechalo aplikovat dohromady téměř...

Očkování v Nemocnici sv. Kříže

30. listopadu 2021 v 18:41

Nemocnice sv. Kříže Žižkov zvyšuje kapacitu, rozšiřuje provozní dobu očkovacího centra.

Očkování v Praze 14 bez registrace

30. listopadu 2021 v 09:29

V obchodním Centru Černý Most v horním patře u východu na střešní parkoviště naproti fitness se v pondělí otevřelo nové očkovací místo FNKV.

Další články
Nahoru