dnes
Čtvrtek - polojasno
22°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
30°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
18°C
KoronavirusPražský život

Praha 1: Roušky pro Prahu

Ve čtvrtek a v pátek můžete od 9 do 12 přijít darovat své šité roušky přímo na radnici Prahy 1 do Vodičkovy 18. Ty budou sloužit na pokrytí potřeb nemocnic, domů s pečovatelskou službou a občanů. Ve stejném režimu bude radnice fungovat i příští týden.

Už dnes převzala radnice prvních 170 roušek od skupiny Sousedskapomoc.cz, za kterou roušky přinesl její koordinátor pro Prahu 1 Giancarlo Lamberti. Roušky následně poputují do nemocnic na Praze 1 a další roušky budou k dispozici občanům městské části.

sijete-rousky

„Sousedé, přišli jsme s touto iniciativou, abychom v rámci našich možností pomohli řešit nedostatek roušek, které jsou základní ochranou proti šíření koronaviru a dali je těm nejpotřebnějším. Nesmírně nás potěšilo, že spousta dobrovolníků je ochotna pomoci,“ říká starosta první městské části Petr Hejma.
Výstaviště Praha má novou vizuální identitu

5. července 2020 v 16:36

Areál Výstaviště Praha se výrazně proměňuje. K novým herním, sportovním a volnočasovým prvkům, rekonstruovaným cestám a revitalizované zeleni, započaté rekonstrukci budov a připravované rozšířené programové nabídce, nyní přibude celková nová vizuální identita, která sjednotí veškerou...

Lysolaje dostanou půjčku na obnovu obecního dvora

5. července 2020 v 11:40

Pražské Lysolaje dostanou od magistrátu půjčku 15,5 milionu korun na obnovu obecního dvora a jeho zázemí. Při obnově bude opravena střecha a fotovoltaická elektrárna. Peníze začne radnice městu splácet v příštím roce. Celkové náklady obnovy jsou 24 milionů. Půjčku schválili ve čtvrtek pražští...

V parcích Prahy 3 jsou nová pítka pro zvířata

2. července 2020 ve 13:42

Praha 3 tento týden instalovala ve svých parcích celkem šestnáct pítek, která jsou určena zejména pro ptáky a ježky. Misky s vodou pomohou drobným živočichům, kteří ve městech zejména v letních měsících nemají dostatek vody.  

Praha 1 chystá na podzim Spolkový den

1. července 2020 ve 13:24

Den, v rámci kterého budou spolky prezentovat své činnosti se připravuje na 17. září. Připraveny budou ukázky zpěvu i cvičení. Moderuje Alexander Hemala.

Piráti představili metodiku zakládání komunitních zahrad

30. června 2020 v 08:59

V sobotu proběhla v pražském Pirátském centru konference PirateCon věnovaná komunitním zahradám. Byla zde představena aktuální metodika k zakládání komunitních zahrad, kterou vydala Kokoza pro hlavní město Prahu, a která je součástí Implementačního plánu adaptační strategie na klimatickou změnu....

Další články
Nahoru