dnes
Úterý - oblacno
11°C
zítra
Středa - oblacno
14°C
pozítří
Čtvrtek - polojasno
17°C
Koronavirus

Praha 1: Roušky pro Prahu na radnici můžete přinést i odnést

Od pondělního rána opět funguje rouškové centrum na radnici Prahy 1. Až do pátku, každý den od 9 do 12 hodin sem můžete vaše roušky nosit nebo si je přijít vyzvednout.

„Chtěli bychom poděkovat Hasičům Praha 1 za preventivní dezinfikování DPS a dalších veřejných budov. Za ušití roušek děkujeme vám, kteří nám je nosíte, zaměstnankyním naší radnice, učitelce zpěvu paní Martině Bauerové Mamula, paní Tereze Noskové ze Středisko sociálních služeb Praha 1, seniorkám z klubu Haštalka, Tomáš a z dalších zařízení Střediska,“ napsala radnice na svůj facebook.

Poděkování podle první městské části patří za bezplatnou přípravu a rozvoz jídel asociaci POHO, Taiko Žluté lázně a La Casa Blů. Také firmě MASO – TUREK za zajištění nákupu uzenin a masa pro občany v důchodovém věku s donáškou do domu.

Radnice zároveň děkuje pedagogům ze ZŠ Jiřího Gutha-Jarkovského a z mateřských škol. Jejich roušky poputují například do ZŠ Vodičkova a MŠ Revoluční, které od pondělí přivítají dětské skupiny starající se o děti hasičů a záchranářů.Praha 5 ruší Pohádkový les

26. září 2020 v 07:55

Z důvodu nepříznivé epidemiologické situace a v návaznosti na plnění nařízení Ministerstva zdravotnictví a Hygienické stanice hl. m. Prahy se neuskuteční plánovaná akce Pohádkový les, která se měla konat 3. října 2020 v Zahradě Kinských.

Praha 4 přesunula některé z hromadných akcí

26. září 2020 v 07:41

Místostarosta městské části Prahy 4 Michal Hroza (TOP 09), který má v gesci kulturní akce, po seznámení s Mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví ČR ze dne 23. září a po poradě s příslušnými odbory rozhodl, že budou zrušeny či přeloženy na neurčito kulturní akce, které se měly konat...

Centrum sociálních služeb v Praze 2 omezilo návštěvy

25. září 2020 ve 20:12

Centrum sociálních služeb Praha 2 bylo nuceno, s ohledem na současnou situaci, omezit v tomto týdnu návštěvy v domovech pro seniory a zároveň ukončit provoz jídelny pro seniory v Máchově ulici. 

Další úlevy pro živnostníky připravuje Praha 1

23. září 2020 v 19:29

Radnice Prahy 1 připravuje zejména pro drobné živnostníky další finanční úlevu. Týkat se bude těch, kteří podnikají v nebytových prostorech ve správě městské části.

Praha 6 dezinfikuje veřejná prostranství

23. září 2020 v 19:23

Praha 6 přistoupila k dezinfikování veřejných prostranství. Postupně a dle vytíženosti jednotlivých lokalit jsou dezinfikovány veřejné lavičky, dětská hřiště a také vestibuly metra a stanice MHD. Krizový štáb městské části Praha 6 rovněž rozhodl o zakoupení čtyř kusů nových výkonných dezinfekčních...

V Thomayerově nemocnici je hospitalizováno třicet covid+ pacientů

23. září 2020 v 08:53

V Thomayerově nemocnici (TN) je v současné době hospitalizováno celkem 30 pacientů s onemocněním Covid-19 (stav k 22. 9.). Od vypuknutí koronavirové pandemie bylo v TN dosud léčeno více než 160 lidí s uvedenou virovou infekcí. 

Praha 10 svolala svou Bezpečnostní radu

23. září 2020 v 08:49

Praha 10 reaguje na zhoršující se epidemiologickou situaci, včera odpoledne proběhlo první distanční jednání její Bezpečnostní rady, kterého se zúčastnili i zástupci složek Integrovaného záchranného systému (IZS) působících na území Desítky. Skupina se bude scházet pravidelně každý...

Praha 16 upravila provoz úřadu

23. září 2020 v 08:26

S ohledem na zhoršující se omezuje radnice Prahy 16 provoz úřadu. Od čtvrtka 24. září dojde k úpravě úředních hodin ÚMČ Praha následujícím způsobem.

Další články
Nahoru