Dnes Úterý - zatazeno 0°C
Zítra Středa - zatazeno 4°C
Úterý 23. 4. 2024
Svátek má Vojtěch
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Žofín čeká v sobotu protipovodňové cvičení
2 březen
Víkend
Palác Žofín obehnaný mobilními protipovodňovými zábranami v červnu 2013 během velké vody. Foto: Aktron / Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0 DEED

Žofín čeká v sobotu protipovodňové cvičení

2. 3. 2024
Na Slovanském ostrově u paláce Žofín se bude tuto sobotu 2. března od rána konat velké protipovodňové cvičení. Povodňovou ochranu budou instalovat jednotky hasičů Prahy 1 mezi osmou a čtrnáctou hodinou. Úspěšnost cvičení zhodnotí starostka první městské části Terezie Radoměřská (TOP 09) a zástupci hasičů Prahy 1, do jejichž zodpovědnosti ochrana centrální Prahy spadá.   

Přijďte se první březnovou sobotu od 8 do 14 hodin podívat se svými rodinami a přáteli, jak se záchranné složky cvičí při ochraně ostrova Žofín před velkou vodou a jak se staví protipovodňové zábrany.

Cílem taktického cvičení je kompletní aktivace systému protipovodňových opatření k ochraně paláce Žofín proti velké vodě a ověření jejich úplnosti a funkčnosti po opravách a úpravách, které proběhly loni.

Důležitou součástí bude prověření součinnosti subjektů, s jejichž účastí počítá povodňový plán při jejich aktivaci. Jsou to dobrovolní hasiči z první městské části, Agentura NKL Žofín, Oblastní spolek ČČK Praha 1 a dobrovolní hasiči z Kozárovic.

Ochrana paláce Žofín byla dokončena v roce 2005., investorem vyla Praha 1. Od dokončení byla mobilní část mnohokrát zkušebně instalována. Při povodni v roce 2013 byla naostro aktivována při ochraně Prahy při reálně hrozící povodni.

Předpoklad časový harmonogram cvičení:
07:00 – vyhlášení poplachu
07:25 – příjezd hasičů na místo
8:00 – 11:00 výstavba mobilních zábran
11:30 – sraz médií u vjezdového mostku na Žofín
11:00 – 12:00 dokončení výstavby protipovodňových zábran, odpojení ostrova od elektrické sítě, ověření funkčnosti prvků aktivní ochrany
12:00 – 12:30 briefing s médii a informování veřejnosti o výsledku cvičení
13:00 – 18:00 demontáž mobilních zábran, ukončení cvičení

protipov-ochrana


Autor: Alo

Komentovaná vycházka: Vršovice plné umění i průmyslu

Dnes v 19:54

Vydejte se na průzkum desáté městské části a objevujte ji hned několika způsoby. Praha 10 nabízí svým obyvatelům možnost objevovat a poznávat místní rozmanitosti a zajímavosti.

Jarní Karlínský street food festival

Dnes ve 13:53

Jarní Karlínský street food festival se uskuteční v neděli 28. dubna na Karlínském náměstí. Těšit se můžete na více než 50 stánků s nabídkou té nejlepší moderní gastronomie. Ke skvělému jídlu a pití patří i parádní živá muzika a DJská vystoupení.

Návrhy designérů na Viadukt Karlín najdete na výstavě

Dnes v 08:39

Výstava všech návrhů nové identity Viaduktu Karlín nabídne všech 78 návrhů od designérů a designérek.

Street food + Amerika na Smíchovské náplavce

Dnes v 08:26

Projíst se Amerikou křížem krážem můžete 27. dubna na Smíchovské náplavce. Cesta povede od šťavnatých burgerů, hot dogu či corndogu, trhaného vepřového, přes mac´n´cheese, mexické tacos, empanadas, argentinské steaky až po pikantní kuřecí křídla.

Dny dobrovolnictví 2024

Dnes v 07:10

Česká republika se chystá na událost, která na konci dubna propojí dvanáct krajů, stovky organizací a tisíce lidí ve prospěch společného dobra. Součástí bude i Praha 4, která dobrovolnictví dlouhodobě podporuje. Dny dobrovolnictví proběhnou ve dnech 25. – 28. dubna a jejich součástí bude...

Evakuace na kole a retro peleton

Dnes v 07:03

Praha 13 zve na 18. ročník akce Evakuace na kole. Akce je určena pro širokou veřejnost. Každý účastník dostane mapu s vyznačenou trasou. Trať vede převážně rovinatým terénem.

Pietní akty připomenou válečné běsnění

Včera v 18:58

Praha 4 jako každoročně připravila několik akcí, které vzpomenou na válečné události. Pietní akt obětem 2. světové války proběhne ve čtvrtek 2. května od 10:30 hodin na Spořilově, pietní akt u pomníku zpravodajské brigády na Jezerce téhož dne od 14 hodin.

Lásky čas na Čecháči

Včera v 08:18

Ve středu 1. května rozkvete náměstí Svatopluka Čecha oslavami svátku všech zamilovaných a jara. Vezměte své polovičky, děti, přátele a piknikové deky a vyrazte v honbě za rozkvetlým stromem do Vršovic.

Rybářské závody v Třebonicích 2024

Včera v 07:50

Rybářský spolek SDH Třebonice a Praha 13 zvou v sobotu 27. dubna na tradiční rybářské závody.

We love bubliny v Praze 6

Včera v 06:20

Festival šumivých vín u Písecké brány na Praze 6 se koná od 3. do 5. května.

Poznávejte krásy Prahy 10 na kole

21. dubna 2024 v 16:26

Cyklojízdy Prahy 10 s průvodcem jsou skvělou příležitostí k setkání s dalšími cyklisty a k aktivnímu strávení volného času.

Další články
Nahoru