dnes
Neděle - polojasno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
2°C
pozítří
Úterý - snih-dest
3°C
Pražský život

Praha 1 pronajme byty dlouholetým občanům

Radní v Praze 1 schválili podmínky výběrového řízení pro pronájem volných bytů dlouholetým občanům. Cílem je nabídnout byty k pronájmu těm obyvatelům, kteří mají trvalý pobyt na území Prahy 1 alespoň 10 let a kteří z nějakého důvodu potřebují řešit svou aktuální bytovou situaci.

„Takovým typickým uchazečem výběrového řízení bude občan, který celý svůj život bydlí v domě vráceném v restituci potomkům původních majitelů, přičemž neustálým navyšováním nájemného si již nemůže dovolit platit aktuální výši činže a hrozí tak, že se bude muset z Prahy 1 odstěhovat.", řekl radní Macháček.

Toto výběrové řízení se podle radnice první městské části řadí k dalším aktivním řešení problematiky vystěhovávání obyvatel z centra města, jakými jsou například poskytování doplatků na nájemné, nabídka bytů v domech s pečovatelskou službou, stanovení stropu nájemného v bytech vlastněných Prahou 1, či připravované losování startovacích bytů pro mladé, kteří si nemohou dovolit komerční pronájem. Řízení bude vypsáno na začátku příštího roku, nájemní smlouvu je možné uzavřít až na dobu patnácti let.


Další články
Nahoru