dnes
Čtvrtek - zatazeno
10°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Pražský život

Praha 1: Program vzdělává děti v češtině, italštině i angličtině

Základní škola Jiřího Gutha-Jarkovského zahájila nový česko-italský program. Od začátku školního roku 2015/2016 otevřela jednu první a jednu šestou česko-italskou třídu s vícejazyčným vzdělávacím programem. 

Zahájení nového školního roku se v této škole v Klimentské a Truhlářské ulici zúčastnil i zástupce starosty Prahy 1 Richard Bureš.

„Městská část Praha 1 se dlouhodobě snaží, aby její školy se svými vzdělávacími programy byly velmi kvalitní, a já rád konstatuji, že se to daří. A ZŠ Jiřího Gutha-Jarkovského je toho příkladem,“ řekl Richard Bureš, který zároveň vyzdvihl velkou pomoc italského velvyslanectví i italského kulturního institutu v Praze při startu nového programu. Finančně významně pomohla i původem italská pojišťovna Generali.

Městská část Praha 1 zajistila kromě jiné pomoci byty pro dvě italské učitelky a jejich kolegu. Děti v první třídě, které při slavnostním zahájení obdržely krásnou šerpu s nápisem Prvňáček 2015, tak mají dvě třídní učitelky: českou Michaelu a italskou Marianu.

Česko-italský program je zaměřen na kvalitní vzdělání v českém a italském jazyce. Výuka se skládá s předmětů vzdělávaných v češtině a italštině a na druhém stupni i v angličtině, v níž je navíc vyučována informatika. V mnoha předmětech je využívána metoda CLIL, tedy střídání obou výukových jazyků. Díky ní je zajištěno, že si děti osvojí odborné názvy v jednotlivých předmětech v italštině i češtině. Po absolvování základní školy tak budou kvalitně připraveni pro studium na školách v České republice i v Itálii.


Další články
Nahoru