Dnes Středa - zatazeno 25°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 25°C
Středa 24. 7. 2024
Svátek má Kristýna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha 1 prodlouží ubytování ukrajinským uprchlíkům

Radní Prahy 1 v úterý odsouhlasili prodloužení nájmu ubytovacích prostor pro ukrajinské občany, kteří uprchli před ruskou agresí.

„Jsem ráda, že na Praze 1 poskytujeme bezpečné útočiště ukrajinským občanům v těžkých časech. Je to naše povinnost i závazek vůči lidem, kteří se ne vlastní vinou ocitli v krajní situaci. Museli opustit svoji vlast, přišli o své domovy a často se nemají ani kam vrátit. Jsme součástí pomoci, která přichází z více směrů, ať už neziskového sektoru, veřejné správy nebo veřejnosti. Konkrétně například řešíme situaci matky pečující o malé dítě s downovým syndromem, syna má na frontě a dostala se do dluhů. Každý, kdo umí pomoci, je vítaným partnerem,“ řekla radní pro sociální otázky a bezbariérovost Ivana Antalová (dříve Piráti).

„Ukrajinské rodiny podporujeme od začátku válečného konfliktu a jsme připraveni podporovat je do doby, než se budou moci bezpečně vrátit domů,“  dodala starostka Prahy 1 Terezie Radoměřská (TOP 09).


Autor: puc

Ministr Baxa prodlouží mandát řediteli Národního divadla Burianovi

Včera ve 13:12

Stávající ředitel Národního divadla (ND) Jan Burian zůstane ve funkci do konce července 2028, aby se pod jeho vedením dokončila rekonstrukce Nové scény ND. Novinářům to řekl ministr kultury Martin Baxa (ODS).

Praha 4 vymění písek v pískovištích

Včera v 09:55

Vedení Prahy 4 na svém nedávném jednání rozhodlo o tom, že městská část uzavře smlouvu o výměně písku v pískovištích a doplnění dopadových plochách na dětských hřištích ve správě městské části s pražskou společností Great Garden CZ.

Praha schválila investiční plán vodohospodářské infrastruktury

Včera v 09:23

Rada hl. m. Prahy na svém pondělním jednání schválila návrh Střednědobého investičního plánu vodohospodářské infrastruktury hlavního města pro roky 2025–2029. Díky navýšení prostředků bude v příštích letech možné lépe spravovat, udržovat a dále rozvíjet vodovody a kanalizace...

O příspěvek na doučování byl zájem, požádalo o něj přes 300 dětí

20. července 2024 v 07:38

Radnice Prahy 6 na jaře rozhodla o pomoci rodičům deváťáků s přípravou na přijímací zkoušky na střední školy a nabídla jim příspěvek dva tisíce korun na přípravné kurzy, zkoušky nanečisto, přípravu na talentovky a podobně. Městská část na tento program vyčlenila ve svém rozpočtu jeden...

Další články
Nahoru