dnes
Středa - skorojasno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Pražský život

Praha 1 připravila mladým lidem jedinečnou šanci: Pronájem startovacích bytů

Multifunkční a mezigenerační dům v Samcově ulici, vystavěný Městskou částí Praha 1, nabízí pronájem devatenácti tzv. startovacích bytů pro mladé lidi do pětatřiceti let. Obsazování těchto bytů, umístěných ve čtvrtém a pátém podlaží, bude probíhat losováním a zájemci o kvalitní a cenově přístupné bydlení se mohou do této soutěže přihlašovat až do 22. února.

Mladé lidi pak doplní senioři z Prahy 1, kteří budou bydlet v prvních třech podlažích, kde budou byty s pečovatelskou službou.

Byty jsou určeny mladým lidem, kteří opouštějí zázemí svých rodičů a chtějí se osamostatnit. Správu bytů bude zajišťovat městská část, výše nájemného bude oproti standardnímu výběrovému řízení stanovena pevnou částkou 125,–Kč/m2/měsíc a celková doba nájmu nepřesáhne tři roky.

Losování bude probíhat formou dvoukolové veřejné soutěže. V prvním kole bude komise pro otevírání obálek hodnotit formální správnost přihlášek. Přihlášky, které budou splňovat stanovené náležitosti, pak budou zařazeny do druhého kola soutěže, tedy do vlastního veřejného losování.

Oznámení o splnění formálních náležitostí přihlášek bude vyvěšeno na úřední desce Úřadu MČ Praha 1.

Uchazeči, jejichž přihlášky budou zařazeny do losování, se musejí losování osobně účastnit, případně mohou svému zástupci udělit plnou moc s úředně ověřeným podpisem.

Losování, které provede herečka Veronika Nová, proběhne 3. března od 13 hodin ve společenské místnosti v přízemí nového objektu v Samcově 3. Předání bytů by se pak mělo uskutečnit do konce března.

O pronájem startovacích bytů se mohou ucházet výhradně fyzické osoby – občané ČR nebo občané EU, kteří v době podání přihlášky do soutěže dosáhnou maximálně pětatřiceti let věku. Musejí být navíc hlášeni k trvalému pobytu na území Městské části Praha 1, a to po dobu minimálně deseti let, a nesmějí mít nájemní či vlastnické právo k jinému bytu.

Pokud se dva uchazeči budou hlásit jako partneři nebo manželé, musí podmínku trvalého pobytu na území Prahy 1 po dobu minimálně deseti let splňovat alespoň jeden z těchto uchazečů. Trvalý pobyt nesmí být veden na adrese Úřadu Městské části Praha 1.


Další články
Nahoru