Dnes Neděle - oblacno 14°C
Zítra Pondělí - bourky 16°C
Neděle 29. 5. 2022
Svátek má Maxmilián a Maxim
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražský život

Praha 1 představuje plán na revitalizaci malostranského parku Cihelná

Celková revitalizace prostranství na břehu Vltavy naváže na záměr hlavního města, které chce vést po rampě pod Mánesovým mostem cyklostezku směřující na území sousední Prahy 7. Projekt počítá i s opravou nábřeží, stezkou pro pěší, trávníky, hracím koutkem pro děti, pítkem, novými stromy, lavičkami a pobytovými schody.

Revitalizace se bude týkat historického území vymezeného ze severu Mánesovým mostem, z východu břehem Vltavy, z jihu dlážděnou plochou u řeky navazující na ulici Cihelná, a ze západu budovami a zahradami při ulici U Lužického semináře, včetně budovy bývalé zbrojnice a káznice.

Díky revitalizaci bude nově otevřena cesta pod Mánesovým mostem a bude tak zrušeno slepé a nevábné zákoutí. Nová cyklostezka s pěším provozem otevře a zpřístupní celou část břehu od Kosárkova nábřeží a plně se tak uplatní krásný výhled na protější břeh a Vltavu.

Postaveno zde bude i nové schodiště místo stávajícího výšlapu v prudkém svahu. Na nejkrásnějším místě výhledu, v jižním oblouku cesty, pak na kamenném nábřežním svahu vznikne pobytové schodiště. Na říční straně podél cesty vyrostou mlatová odpočívadla s lavičkami a nový prostor pro procházky pak uvolní opěrná zeď, jež bude stát dále od řeky.

Zajímavostí je plán na vyvrtání studny a automatický závlahový systém.

Základním kompozičním prvkem parku budou vzrostlé stromy a travnaté plochy. Ty se doplní novými zpevněnými cestami a plochami z mlatu a kamenné mozaiky. Dojde k úpravě svahu podél Mánesova mostu, který bude osazen pokryvnými keři. Vstupní plochy parku od Cihelné ulice doplní okrasný záhon s růžemi.

cihelna-park-revitalizace

Revitalizace má začít na začátku letošního podzimu.


Autor: TZ, red

PVK: Začátkem června nepoteče voda v těchto ulicích

Včera v 17:21

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.  

Setkání kultur 2022

Včera v 07:29

V Praze 14 se koná další ročník festivalu Setkání kultur. Během června budou moci lidé využít nadstandardní možnosti výpůjček v městské knihovně v ulici Gen. Janouška 2, nebo navštívit cestopisnou besedu v KC Kardašovská. Setkání kultur začíná 1. června, poslední akce se uskuteční...

Open Air koncert České filharmonie na Hradčanském náměstí

Včera v 07:23

Tradiční Open Air koncert se vrací po dvou letech na Hradčanské náměstí a letošní program, který má jako obvykle odlehčenou formou uzavřít koncertní sezonu České filharmonie, připravil britský dirigent Wayne Marshall v duchu jazzových, filmových a muzikálových inspirací.

Slavíci v zahradě - festival chlapeckých sborů

27. května 2022 v 19:54

Hry s hudbou pro kolemjdoucí v sobotu 28. května v Praze 1.

Zábavný rodinný běh ve víru barev

27. května 2022 v 18:31

Barvám neutečeš – den s přáteli a rodinou v Centrálním parku Prahy 13 . V sobotu 4. června můžete vyrazit na trasu dlouhou 5km během či chůzí a nechat se při tom v pěti barevných zónách zasypat barvami.

Hokej: Obrazovky se v centru objeví jen v případě, že Česko bude hrát finále

27. května 2022 v 18:21

Pražský magistrát se nechystá, že by na sobotní semifinálové utkání hokejového šampionátu mezi Českou republikou a Kanadou nechal v centru města vybudovat velkoplošné obrazovky. Obrazovky se na náměstí objeví pouze v případě, že by se Češi dostali do finále. Na dotaz ČTK to sdělil mluvčí...

Den dětí na pražských náplavkách

26. května 2022 ve 12:15

Na Den dětí budou náplavky patřit hlavně dětem. Plno zábavy najdou na obou březích Vltavy, v Praze 2 a Praze 5.

Dětský den s Protěží

25. května 2022 v 11:28

Nezisková organizace Protěž připravila na neděli 29. května zábavné odpoledne pro celou rodinu, které proběhne v parku Grébovka od 13 hodin. Vstupné je zdarma

Další články
Nahoru