Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 10°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 9°C
Čtvrtek 13. 5. 2021
Svátek má Servác
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pražský život

Praha 1 představuje plán na revitalizaci malostranského parku Cihelná

Celková revitalizace prostranství na břehu Vltavy naváže na záměr hlavního města, které chce vést po rampě pod Mánesovým mostem cyklostezku směřující na území sousední Prahy 7. Projekt počítá i s opravou nábřeží, stezkou pro pěší, trávníky, hracím koutkem pro děti, pítkem, novými stromy, lavičkami a pobytovými schody.

Revitalizace se bude týkat historického území vymezeného ze severu Mánesovým mostem, z východu břehem Vltavy, z jihu dlážděnou plochou u řeky navazující na ulici Cihelná, a ze západu budovami a zahradami při ulici U Lužického semináře, včetně budovy bývalé zbrojnice a káznice.

Díky revitalizaci bude nově otevřena cesta pod Mánesovým mostem a bude tak zrušeno slepé a nevábné zákoutí. Nová cyklostezka s pěším provozem otevře a zpřístupní celou část břehu od Kosárkova nábřeží a plně se tak uplatní krásný výhled na protější břeh a Vltavu.

Postaveno zde bude i nové schodiště místo stávajícího výšlapu v prudkém svahu. Na nejkrásnějším místě výhledu, v jižním oblouku cesty, pak na kamenném nábřežním svahu vznikne pobytové schodiště. Na říční straně podél cesty vyrostou mlatová odpočívadla s lavičkami a nový prostor pro procházky pak uvolní opěrná zeď, jež bude stát dále od řeky.

Zajímavostí je plán na vyvrtání studny a automatický závlahový systém.

Základním kompozičním prvkem parku budou vzrostlé stromy a travnaté plochy. Ty se doplní novými zpevněnými cestami a plochami z mlatu a kamenné mozaiky. Dojde k úpravě svahu podél Mánesova mostu, který bude osazen pokryvnými keři. Vstupní plochy parku od Cihelné ulice doplní okrasný záhon s růžemi.

cihelna-park-revitalizace

Revitalizace má začít na začátku letošního podzimu.


Praha 1: K čemu bude sloužit dům v Truhlářské ulici?

Dnes v 16:40

Rekonstrukce historického domu v Truhlářské 8 se blíží ke konci.

PVK: Ve dvacátém týdnu nepoteče voda v těchto ulicích

Dnes v 16:02

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací. 

Praha 8: Vydejte se po stopách Anthropoidu

Dnes v 07:44

Každoroční připomenutí vyvrcholení operace Anthropoid – aktu pomsty na katovi českého národa Reinhardu Heydrichovi v ulici V Holešovičkách tentokrát obohatí stejnojmenná QR bojová hra.

Místo vysočanského blešáku vyroste čtvrť se školami a sportovišti

Včera ve 21:36

Bleší trhy U Elektry ve Vysočanech, rozkládající se na ploše větší než 50 000 metrů čtverečních, jsou v provozu od června 2016. Největší obchod s použitým zbožím v České republice je však trnem v oku některým rezidentům a s jejich existencí v budoucnu nepočítá ani vysočanská...

Mlžítka osvěží ulice Prahy 8

Včera v 15:42

Letos bude Praha 8 ve spolupráci s Pražskými vodovody a kanalizacemi (PVK) instalovat na 4 místech v Praze 8 mlžící zařízení, tzv. brčka.

Pocitová mapa Prahy 6

11. května 2021 v 17:36

Praha 6 je ode dneška součástí Pocitové mapy. Mapa pražských míst, kde lidé rádi tráví volný čas nebo naopak vnímají konkrétní problém vzniká online hlasováním.

Testování dětí Prahy 1 bude formou PCR testu

11. května 2021 v 16:05

Děti ze škol zřizovaných Prahou 1 budou od 17. května testovány všeobecně lépe přijímanou neinvazivní formou PCR testu ze slin.

Praha 8 je součástí Pocitové mapy

11. května 2021 v 15:55

Praha 8 se zapojila do celopražské online Pocitové mapy Zdravá Praha 2021 probíhající od května do září 2021. Ta nabízí obyvatelům aktivní zapojení do rozvoje městské části a zajišťuje tak důležitou zpětnou vazbu.

Vysloužilé tonerové a inkoustové kazety do koše nepatří, můžete je odevzdat na radnici

10. května 2021 v 09:38

Obyvatelé Prahy 15 mohou využít možnosti odevzdání použitých tonerových a inkoustových kazet do sběrného boxu umístěného v budově radnice.

Praha 9 ocení osobnosti městské části. Návrhy lze posílat do konce května

9. května 2021 v 08:36

Do 31. května mají obyvatelé možnost navrhnout, kdo by měl letos získat ocenění Osobnost městské části.

Další články
Nahoru