Dnes Čtvrtek - jasno 18°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 20°C
Čtvrtek 13. 6. 2024
Svátek má Antonín
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha 1 požádá o dotace na adiktologické služby

Radnice Prahy 1 podá žádost o poskytnutí dotace na adiktologické služby pro rok 2024, které na území městské části zajišťuje terénní prací organizace SANANIM, Drop-In a Progressive ops. Rozhodli o tom radní Prahy 1 na svém úterním jednání.

O dotaci Praha 1 žádat z programu vyhlášeného Radou hlavního města. Maximálně může každá městská část získat 150 000 korun na rok. Půjde o projekty zaměřené na minimalizaci rizik spojených s užíváním návykových látek, ochranu veřejného zdraví u široké populace a na poradenství. 

„Vítám každou aktivitu, která podporuje lidi nacházející se v situaci, ve které se nechce ocitnout nikdo z nás. I tak není nemožné se do ní dostat. Tato velice záslužná práce má své výsledky, je prospěšná a moc potřebná,“ řekla starostka Prahy Terezie Radoměřská (TOP 09). 

„Rada se také rozhodla zintenzivnit jednání s dotčenými orgány magistrátu vedoucími ke zohlednění výrazně vyššího a stále se navyšujícího výskytu a pohybu uživatelů návykových látek a osob bez přístřeší na území Prahy 1 při plánování a tvorbě sociálně-zdravotních a adiktologických politik,” sdělila radní pro sociální oblast Ivany Antalové (dříve Piráti). 


Autor: Alo

Úplný zákaz sdílení motorových koloběžek na svém území chce Praha 1

Včera ve 22:20

Vedení hlavního města se chce nyní pokusit řešit novou smlouvou s provozovateli sdílených koloběžek s motorovým pohonem, která by obsahovala udělení úplatného souhlasu se zvláštním užíváním veřejného prostoru. Tedy jakousi regulací. Praha 1 ale dál trvá na úplném vyloučení nabízení motorových...

Další články
Nahoru