dnes
Sobota - prehanky-snih
2°C
zítra
Neděle - snih
1°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
-1°C
Pražská politika

Praha 1 považuje schválení koncepce protidrogové politiky ve znění pozměňovacího návrhu za úspěch

Zastupitelstvo hl. města Prahy na včerejším jednání přijalo koncepci „Protidrogové politiky hlavního města Prahy na období 2014 až 2020“, bez navrhovaných takvzaných šleháren.

Do programu čtvrtečního jednání Zastupitelstva hl. města Prahy byl dodatečně zařazen materiál, který řešil koncepci Protidrogové politiky hlavního města Prahy na období 2014 až 2020. V této koncepci nebyly zapracovány všechny připomínky, které do původní verze navrhovala Městská část Praha 1 a ani se v něm neobjevilo stanovisko Policie ČR.

Předkládaná koncepce také neobsahovala stanoviska klíčových institucí ani připomínky jednotlivých městských částí. Ve výsledku navrhovala institut aplikačních místností tzv. šleháren, ve formě záměru přípravy pilotního projektu.

V rámci diskuse k projednávanému materiálu vystoupila radní MČ Praha 1 pro sociální oblast a protidrogovou problematiku Šárka Chládková Táborská se svým pozměňovacím návrhem. Ten navrhoval upravit koncepci ve smyslu „zahájení diskuse o pilotním projektu aplikační místnosti na úrovni hl. m. Prahy a městských částí v souladu s legislativou,“ namísto přípravy a přímé realizace pilotního projektu takzvaných šleháren.

K tomuto pozměňovacímu návrhu se připojil zastupitel hl. m. Prahy Petr Dolínek. V následně schválené koncepci Protidrogové politiky hlavního města Prahy na období 2014 až 2020 se tak již neobjevil návrh na zřízení aplikačních místností, takzvaných šleháren, a návrh byl vyňat i z důvodové zprávy.

„Dnešní schválení koncepce ve znění pozměňovacího návrhu považuji za úspěch, z materiálu se podařilo vyjmout zřízení problematických aplikačních místností takvaných šleháren. Nadále zastávám názor, že příprava celé koncepce protidrogové politiky hl. m. Prahy by měla vznikat na základě diskuzí jednotlivých městských částí, připomínkového řízení hl. m. Prahy a dalších návrhů institucí, a to zejména Policie ČR," komentovala přijetí pozměňovacího návrhu radní pro sociální oblast a protidrogovou problematiku Prahy 1 Šárka Chládková Táborská.


Praha 3: Nemůžete se za závažných důvodů dostavit k volbám?

12. ledna 2018 v 09:14

Volič může požádat ze závažných důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Další články
Nahoru