Dnes Středa - oblacno 18°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 22°C
Středa 22. 5. 2024
Svátek má Emil
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 1 postupně opraví dvě školní budovy
ZŠ Brána jazyků ve Vojtěské ulici. Foto: branajazyku.cz

Praha 1 postupně opraví dvě školní budovy

Od nového školního roku 2024/2025 přejde dvanáct skupin školní družiny ZŠ nám. Curieových do budovy v Masné ulici, která se pro ně uvolnila a radnice ji během prázdnin upraví. Kompletní rekonstrukcí pak během školního roku 2025/2026 projde budova prvního stupně ZŠ Brána jazyků s rozšířenou výukou matematiky ve Vojtěšské. Informoval o tom 1. místostarosta Prahy 1 David Bodeček (nez./klub Piráti a občané z Prahy 1), do jehož gesce školství spadá.

„Díky přesunu školní družiny ZŠ nám. Curieových do Masné ulice budou děti moci trávit svůj volný čas v jiném prostředí než během dopolední výuky a v hlavní budově školy se vstupem z Dušní ulice se nám tím uvolní třídy pro vyučování,“ popsal 1. místostarosta Prahy 1 David Bodeček (nez./klub Piráti a občané z Prahy 1), do jehož gesce školství spadá. 

Investičně i organizačně náročnou pak bude kompletní oprava budovy ZŠ Brána jazyků ve Vojtěšské v průběhu školního roku 2025/2026. Děti ze zdejšího prvního stupně se z toho důvodu přesunou do Masné ulice, kde na dobu rekonstrukčních prací ve své škole nahradí družiny ze ZŠ nám Curieových, jež se na uvedený školní rok vrátí do hlavní budovy své školy. Ještě předtím v Masné ulici radnice vybuduje zcela nový školní gastroprovoz. 

„Výhodou celkové rekonstrukce bude zachování kontinuity stavebních prací a tím urychlení celého procesu. Děti z prvního stupně sice budou v jiné budově, ale díky zvolenému postupu nebude jejich vzdělávací proces narušen tím, že by byly jednotlivé ročníky rozděleny do různých škol Prahy 1. Zůstanou zachovány třídní kolektivy, stejní pedagogové a koneckonců i pracovníci školní jídelny, kterých se rekonstrukce budovy dotkne také,“ vysvětlil Bodeček. 

Radnice podle jeho slov vše plánuje s ohledem na děti a jejich třídní kolektivy tak, aby byla zachována úroveň vzdělávacího procesu a aby žáci nebyli vystaveni hluku a prachu z rekonstrukce. Po jejím ukončení bude mít ZŠ nám. Curieových v Masné ulici k dispozici kvalitní budovu, a to navíc upravenou pro děti nižších ročníků a s novou školní jídelnou.

 


Autor: puc

Praha 6 se letos poprvé připojila ke Světovému dni včel

20. května 2024 ve 23:41

Instalace včelích úlů na střeše Polikliniky Pod Marjánkou a v parku Ladronka, memorandum s Včelařským spolkem či výstava ve spolupráci s Velvyslanectvím Slovinské republiky. To jsou aktivity, kterými se letos městská část Praha 6 poprvé připojí ke Světovému...

Módní přehlídka z píseckého víkendu módy a designu 2024

20. května 2024 v 17:17

Písecký víkend módy a designu 2024 nabídl místním i návštěvníkům z celé republiky jedinečnou módní přehlídku udržitelných módních značek a designérů a design market složený z kvalitních výběrových produktů.

V bytě na sídlišti Antala Staška byla nalezena mrtvá žena

19. května 2024 ve 22:37

V neděli odpoledne bylo v bytě v krčské ulici Fillova na sídlišti Antala Staška nalezeno tělo mrtvé dvaatřicetileté ženy. Policisté zjišťují, za jakých okolností k tragédii došlo. Přesnou příčinu určí pitva. Podle serveru aktu.cz je příčinou smrti nešťastná...

Festival otevřených budov zaznamenal více než 103 tisíc návštěv

19. května 2024 ve 21:26

Prezidentská rezidence, Lobkowiczký palác, Nová Oranžerie na Pražském hradě od Evy Jiřičné, Goethe institut na nábřeží, vinohradská Čapkova vila, Clam-Gallasův palác na Starém Městě, budova bývalých Elektrických podniků Praha – dnes Bubenská 1 na Vltavské či nově zrekonstruované prostory Fantovy...

Na obchodní dům Máj dělníci instalují druhého motýla od Černého

19. května 2024 v 11:53

Na obchodní dům Máj na Národní třídě v neděli dělníci instalují druhého několikametrového motýla od výtvarníka Davida Černého s trupem napodobujícím stíhačku spitfire. První motýl byl na fasádu Máje připevněn v sobotu, druhý byl v neděli před 10:30 zatím stále na zemi. S jeho instalací se čeká na...

V Lipencích hořela garáž

19. května 2024 v 10:29

Profesionální hasiči z Radotína a dobrovolní hasiči z Lipencí zasahovali v pátek 17. května od 19:30 hodin v ulici Obilní v Praze-Lipencích u požáru garáže. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru