Dnes Středa - polojasno 7°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 11°C
Středa 5. 10. 2022
Svátek má Eliška
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Praha 1 pošle obcím zasaženým tornádem 450 tisíc korun

Radní Prahy 1 na svém pondělním mimořádném zasedání rozhodli o poskytnutí finančního daru ve výši 450 tisíc korun, který bude rozdělen mezi 9 obcí na jižní Moravě, zasažených nejsilnějším tornádem v novodobé historii naší země. Jedná se o tyto obce: Hrušky, Moravská Nová Ves, Lužice, Mikulčice, Valtice, Hodonín-Bažantnice, Břeclav, Týnec a Tvrdonice.  

„Praha 1 chce vyjádřit podporu nejpostiženějším obcím na jižní Moravě, a proto jsme na mimořádném zasedání Rady odsouhlasili finanční dar ve výši 450 tisíc korun, který bude rozdělen mezi uvedených devět obcí,“ prohlásil starosta Prahy 1 Petr Hejma.

Praha 1 je podle jeho slov v úzkém a přímém kontaktu s postiženou oblastí, kde je v současné době přetlak materiální pomoci. „Její podobu z naší strany proto konzultujeme s koordinátory v jednotlivých obcích, aby odpovídala jejich požadavkům a zbytečně nezatěžovala obce nevyžádanou pomocí,“ zdůraznil Petr Hejma.

V pohotovosti proto zůstává Jednotka Sboru dobrovolných hasičů Praha 1, která je připravena poskytnout pomoc na základě aktuální potřeby ze strany zasažených obcí.

Radní Prahy 1 dále rozhodli, že poskytnou v průběhu letních prázdnin dětem z postižených obcí a jejich doprovodu ubytovací kapacity v objektu školy přírodě v Janově na Nisou, a to včetně úhrady nákladů na stravování.Autor: TZ, red
Další články
Nahoru