Dnes Sobota - zatazeno 13°C
Zítra Neděle - polojasno 14°C
Sobota 2. 3. 2024
Svátek má Anežka
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 1 pořídí studii stavby stanice dobrovolných hasičů
Dobrovolní hasiči Prahy 1 pomáhali na Václavském náměstí během silvestrovských oslav. Foto: Facebook

Praha 1 pořídí studii stavby stanice dobrovolných hasičů

Radnice Prahy 1 nechá zpracovat projektovou studii stavby stanice pro dobrovolné hasiče, která by mohla vzniknout na pozemku v Holbově ulici u výjezdu z Těšnovského tunelu. Radní městské části tento týden schválili výsledek tendru na zpracování studie, ve kterém uspěla firma Suncad s cenou zhruba 1,85 milionu korun bez DPH. Nynější prostory jsou podle vedení radnice pro jednotku, kterou Praha 1 založila v roce 2011, nedostačující.

Zvolená parcela se nachází u nábřeží Ludvíka Svobody vedle ministerstva dopravy. Vysoutěžená firma nyní podle mluvčího radnice Petra Bidla vypracuje základní studii a začne jednat o nutných povoleních z hlediska územního plánu či památkové ochrany.

O zadání studie rozhodli zastupitelé loni v březnu, kdy zvažovali ještě lokalitu na Strahově, kterou však kvůli vzdálenosti od centra nedoporučili. K volbě místa si Praha 1 dříve nechala vypracovat studii, která kromě Holbovy ulice a Strahova zahrnovala i další lokality. Nakonec se podle tehdejších vyjádření stavba ukázala reálná jenom v Holbově a na Strahově u Vaníčkovy ulice.

V případě Strahova byl nicméně problém v dojezdové vzdálenosti a také faktu, že pozemky jsou v katastrálním území Prahy 6, takže nakonec zvítězila druhá varianta.

Dobrovolní hasiči zasahují nejen při hašení požárů, ale rovněž třeba při povodních, kdy pomáhají s evakuací obyvatel, čerpáním vody nebo odstraňováním škod. V Praze je podle dřívějších informací 24 jednotek dobrovolných hasičů, které jsou určeny pro zásahy na celém území města.

Dalších 14 jednotek je vyčleněno pouze pro danou městskou část. Jednotky zřizuje obec a jsou závislé na jejím rozpočtu. Obec vlastní i veškeré vybavení. V čele je velitel zodpovědný starostovi. V Praze působí přes 2500 dobrovolných hasičů.


Autor: ČTK

Beseda u kulatého stolu v Praze 15

Včera ve 12:57

Starosta Prahy 15 Michal Fischer zve na besedu u kulatého stolu.

Muž zemřel po pádu z lešení

26. února 2024 v 18:54

Policie vyšetřuje smrtelný pád muže, který se na Žižkově v pondělí po poledni zřítil z lešení. Policisty zajímá, zda nedošlo k porušení bezpečnosti práce.

Další články
Nahoru