Dnes Pátek - prehanky-dest 13°C
Zítra Sobota - bourky 12°C
Pátek 24. 5. 2024
Svátek má Jana
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha 1 popsala podmínky pronájmu školního dvora investorovi rekonstrukce hotelu

Praha 1 pronajme školní dvůr ZŠ nám. Curieových společnosti Metrostav, a to pro potřeby demoličních prací na sousední budově a následné nové výstavby části hotelového komplexu bývalého hotelu InterContinental. Doba nájmu poběží od 4. května 2023 do 31. srpna 2024. Informoval o tom mluvčí první městské části Petr Bidlo.

Po skončení demoličních prací bude předmět nájmu (567 m2 školního dvora) zúžen na pouhých 64 m2 školního dvora. Předpokládaný termín ukončení demoličních prací je 30. červen 2023. 

Investor projektu „STAROMĚSTSKÁ BRÁNA – REKONSTRUKCE HOTELU INTERCONTINENTAL“, společnost WIC Prague, a.s., se zároveň zavázal, že městské části věnuje pozemek ve svém vlastnictví, který už teď tvoří součást školního hřiště. 

„Dále škole věnuje 750 tisíc korun na její rozvoj. Uhradí také případné zvýšení nákladů na plánovanou rekonstrukci povrchu školního hřiště, která bude kvůli stavebním pracím na sousední budově hotelového komplexu posunuta, a to až do výše 500 tisíc korun,“ sdělil Bidlo. 

Společnost WIC se podle něj rovněž zavázala, že po celou dobu nájmu bude hradit tržní náklady monitoringu hluku a prašnosti a bude také spolupracovat se soudní znalkyní se specializací na azbest a ostatní anorganická vlákna Zojou Guschlovou. 

„Bude také pravidelně každých 14 dní informovat městskou část a školu o průběhu stavby a stanoviscích stavebního dozoru. V případě překročení imisních a emisních limitů budou neprodleně přerušeny veškeré stavební práce,“ dodal Bidlo.


Autor: TZ, red

Zemřel herec a režisér Jan Kačer

Dnes v 17:10

V pátek dopoledne zemřel herec a režisér Jan Kačer, bylo mu 87 let. ČTK to oznámila jeho dcera Adéla Kubačáková. Byl ikonou nové vlny československého filmu a stál u zrodu pražského Činoherního klubu. Prosadil se jako divadelní režisér, režíroval například v Divadle na Vinohradech nebo v Národním...

První mikrocertifikátový kurz na Fakultě stavební ČVUT má 27 absolventů

22. května 2024 ve 22:46

První mikrocertifikátový kurz pořádaný Fakultou stavební Českého vysokého učení technického v Praze úspěšně završilo 27 zájemců. V dvousemestrálním kurzu celoživotního vzdělávání „Technická zařízení budov pro energeticky efektivní a zdravé budovy“ se věnovali tématu řešení technických systémů...

Další články
Nahoru