Dnes Středa - prehanky-dest 21°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 23°C
Středa 7. 6. 2023
Svátek má Iveta, Slavoj
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Zpravodajství

Praha 1 popsala podmínky pronájmu školního dvora investorovi rekonstrukce hotelu

Praha 1 pronajme školní dvůr ZŠ nám. Curieových společnosti Metrostav, a to pro potřeby demoličních prací na sousední budově a následné nové výstavby části hotelového komplexu bývalého hotelu InterContinental. Doba nájmu poběží od 4. května 2023 do 31. srpna 2024. Informoval o tom mluvčí první městské části Petr Bidlo.

Po skončení demoličních prací bude předmět nájmu (567 m2 školního dvora) zúžen na pouhých 64 m2 školního dvora. Předpokládaný termín ukončení demoličních prací je 30. červen 2023. 

Investor projektu „STAROMĚSTSKÁ BRÁNA – REKONSTRUKCE HOTELU INTERCONTINENTAL“, společnost WIC Prague, a.s., se zároveň zavázal, že městské části věnuje pozemek ve svém vlastnictví, který už teď tvoří součást školního hřiště. 

„Dále škole věnuje 750 tisíc korun na její rozvoj. Uhradí také případné zvýšení nákladů na plánovanou rekonstrukci povrchu školního hřiště, která bude kvůli stavebním pracím na sousední budově hotelového komplexu posunuta, a to až do výše 500 tisíc korun,“ sdělil Bidlo. 

Společnost WIC se podle něj rovněž zavázala, že po celou dobu nájmu bude hradit tržní náklady monitoringu hluku a prašnosti a bude také spolupracovat se soudní znalkyní se specializací na azbest a ostatní anorganická vlákna Zojou Guschlovou. 

„Bude také pravidelně každých 14 dní informovat městskou část a školu o průběhu stavby a stanoviscích stavebního dozoru. V případě překročení imisních a emisních limitů budou neprodleně přerušeny veškeré stavební práce,“ dodal Bidlo.


Autor: TZ, red

Náměstek Hlaváček a starostové řešili bytovou situaci v Praze

5. června 2023 ve 23:05

Ve středu 31. května se uskutečnilo setkání Petra Hlaváčka (STAN), náměstka primátora pro oblast strategického a územního rozvoje, se starosty pražských městských částí a jejich představiteli zodpovědnými za územní rozvoj. Tématem setkání bylo společné řešení bytové situace v hlavním...

V Praze 11 bude jednat Komise pro seniory

5. června 2023 v 11:47

Jednání komise seniorů je veřejné a bude se konat ve úterý 6. června od 16 hodin v zasedací místnosti v budově Úřadu MČ Praha 11, Vidimova 1324–1325.

Další články
Nahoru