Dnes Úterý - mlha 2°C
Zítra Středa - obcasny-dest 4°C
Úterý 13. 1. 2026
Svátek má Edita
Zpravodajství
Co se v metropoli děje aneb Buďte v Praze v obraze
Pražský patriot na Seznamu
Nejnovější články na Seznamu ze zdroje Pražský patriot
Zpravodajství

Praha 1 popsala podmínky pronájmu školního dvora investorovi rekonstrukce hotelu

Praha 1 pronajme školní dvůr ZŠ nám. Curieových společnosti Metrostav, a to pro potřeby demoličních prací na sousední budově a následné nové výstavby části hotelového komplexu bývalého hotelu InterContinental. Doba nájmu poběží od 4. května 2023 do 31. srpna 2024. Informoval o tom mluvčí první městské části Petr Bidlo.

Po skončení demoličních prací bude předmět nájmu (567 m2 školního dvora) zúžen na pouhých 64 m2 školního dvora. Předpokládaný termín ukončení demoličních prací je 30. červen 2023. 

Investor projektu „STAROMĚSTSKÁ BRÁNA – REKONSTRUKCE HOTELU INTERCONTINENTAL“, společnost WIC Prague, a.s., se zároveň zavázal, že městské části věnuje pozemek ve svém vlastnictví, který už teď tvoří součást školního hřiště. 

„Dále škole věnuje 750 tisíc korun na její rozvoj. Uhradí také případné zvýšení nákladů na plánovanou rekonstrukci povrchu školního hřiště, která bude kvůli stavebním pracím na sousední budově hotelového komplexu posunuta, a to až do výše 500 tisíc korun,“ sdělil Bidlo. 

Společnost WIC se podle něj rovněž zavázala, že po celou dobu nájmu bude hradit tržní náklady monitoringu hluku a prašnosti a bude také spolupracovat se soudní znalkyní se specializací na azbest a ostatní anorganická vlákna Zojou Guschlovou. 

„Bude také pravidelně každých 14 dní informovat městskou část a školu o průběhu stavby a stanoviscích stavebního dozoru. V případě překročení imisních a emisních limitů budou neprodleně přerušeny veškeré stavební práce,“ dodal Bidlo.


Autor: TZ, red

Na radnici Prahy 11 je nový odbor, zaměří se na zásadní investice

Včera ve 12:39

Od 1. ledna byl zřízen Odbor investic Úřadu MČ Praha 11, jehož vedoucím byl jmenován Jan Zeman. Odbor bude zpracovávat agendu zásadních investic jedenácté městské části. Informovala o tom mluvčí Prahy 11 Alžběta Plocová.

Praha 11 má nové logo k 50 letům Jižního Města

Včera v 09:05

Při příležitosti výročí 50 let Jižního Města 1976–2026 proběhla veřejná soutěž o výroční logo, jehož finálovou podobu určilo hlasování veřejnosti. Obyvatelé vybrali z trojice návrhů vítězný, který se stane vizuálním symbolem oslav roku 2026.

Praha 13: Mobilní svoz elektroodpadu

11. ledna 2026 v 09:10

Mobilní svoz elektroodpadu v Praze 13 proběhne od 12. do 15. ledna zdarma.

Na Jižním Městě uklízí sníh denní i noční směna

9. ledna 2026 ve 13:19

Sníh během dneška zasypal Jižní Město, proto Jihoměstská majetková nasadila na úklid maximální technické i personální kapacity.

Sníh se v Praze 5 intenzivně odklízí od rána

9. ledna 2026 ve 13:04

Kvůli vydatné sněhové nadílce se dnes hned ráno sešli Lukáš Herold (ODS), starosta Prahy 5 a radní Lubomír Brož (ANO), zastupitel a člen rady se zástupci odboru veřejného prostranství a zeleně úřadu městské části i firmou Centra, která se stará o pořádek v městské části. Intenzivní úklid, aby...

Další články
Nahoru