Dnes Čtvrtek - polojasno 14°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 14°C
Čtvrtek 21. 9. 2023
Svátek má Matouš
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Zpravodajství

Praha 1: Poplatek za psa zaplaťte do konce srpna

Od roku 2023 se nerozesílají složenky na poplatky za psy, platbu nyní můžete provést prostřednictvím elektronického bankovnictví nebo pokladně Úřadu MČ Praha 1 ve Vodičkově ulici.

Nejjednodušší cestou, jak uhradit správní poplatek je využití Portálu Pražana, kde občan získá potřebné údaje k elektronické platbě. Zároveň se zde mohou lidé k poplatku přihlásit. Přihlášení je povinnost pro každého majitele psa staršího tří měsíců s trvalým pobytem v Praze 1.

Roční poplatek za jednoho psa činí 1500 korun, důchodci platí 200 korun a v případě rodinných domů 600 korun.  Za druhého a každého dalšího psa je částka o 50% vyšší. Převyšuje-li částka poplatku 600 korun, provádí se ve dvou splátkách. První termín splátky byl do 31. března, druhou polovinu je třeba uhradit do konce srpna.

Více informací zjistíte na webu: https://www.praha1.cz/potrebuji-si-vyridit/odbory/poplatek-ze-psa/


Autor: Alo

Jak bude vypadat nové centrum Hostivaře? Určí to urbanistická soutěž

Dnes ve 14:49

Společnost Zelená Hostivař patřící do skupiny JRD Group ve spolupráci s Prahou 15 a magistrátem vyhlašuje urbanistickou soutěž „Nové centrum Hostivař“, realizovanou Českou komorou architektů (ČKA), která určí podobu rozvoje okolí tramvajové smyčky na křížení ulic Průmyslová a Plukovníka...

Hořelo na střeše Lidlu v Praze 5

Včera ve 21:34 | Aktualizováno v 22:04

Tři jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly ve středu 20. září před 15. hodinou v ulici K Barrandovu v Praze 5 u požáru na střeše prodejny Lidl. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Praha 6 podpořila program Trenéři ve škole dotací 1,16 milionu korun

Včera v 08:34

Zastupitelé Prahy 6 na svém jednání tento týden podpořili program Trenéři ve škole dotací 1,16 mil. korun. Program je založen na zapojení proškolených sportovních trenérů do hodin tělocviku na 1. stupni základních škol, kde v pravidelné rotaci spolupracují s učiteli na správném a pestrém pohybovém...

Další články
Nahoru