
Praha 1 podpořila MDA RIDE – největší motocyklovou charitativní akci v ČR
23. června 2016 19:14
Pestrý program tvořila kromě aut a motocyklů také výborná hudba. Partneři akce zase nachystali řadu atrakcí u netradičních stánků. Vrcholem pak byla spanilá jízda Prahou a na svezení se mohli těšit právě děti se svalovou dystrofií.
Uspořádáním akce vyvrcholila celoroční práce velké skupiny dobrovolníků, kteří s pomocí mnoha dárců a partnerů dali vzniknout ušlechtilé tradici MDA RIDE v České republice. „Celá ta naše práce je připravit den plný zábavy, muziky a motorek. Nedílnou součástí je pak vybírání do kasiček u partnerů,“ popsal uvedenou práci více než skromně Josef Kadeřábek, zakladatel benefiční akce MDA RIDE.
Skvělou zprávou je, že právě výtěžek z letošní akce byl rekordní a výrazně překonal všechny předcházející ročníky, kdy MDA RIDE získala pro potřeby nemocných zhruba tři miliony korun. Letos k nim tak přibyla další skvělá částka, která po sečtení kasiček, výnosu z prodeje a dalších příspěvků činí neskutečný milion korun, přesněji 1 005 508 korun.
„Když jsem loni sliboval, že pomohu uspořádat MDA RIDE 2016 na Václavském náměstí, vyřkl jsem nahlas přání a odhad, že by se na dobrou věc mohl vybrat i milion korun. A vidíte, povedlo se! Je to krásný pocit, když člověk může pomoci takto přínosné akci,“svěřil se Richard Bureš, který MDA RIDE podpořil kromě jiného i tím, že na místě vydražil stylovou košili s věnováním od vnuka zakladatele legendární motocyklové značky Harley-Davidson.
„Velké díky patří všem, kteří přispěli a podíleli se na této krásné a záslužné akci, která letos opravdu stála za to! Doufáme, že příští rok se nám ji podaří posunout ještě o kousek dál,“ uzavřel místostarosta Bureš.
Svalová dystrofie je široký termín pro označení nevyléčitelných genetických onemocnění svalstva, která oslabují pohybový aparát a brání pohybu, a to především u chlapců. Pro svalovou dystrofii je charakteristické progresivní ochabování svalstva, defekty svalových bílkovin a odumírání svalových buněk a tkání. Zahrnuje více než dvacet specifických genetických vad.