dnes
Středa - polojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - polojasno
12°C

Praha 1 podpořila charitativní akci

Úctu budící klasické motorky, větrem ošlehaní muži a ženy, které jen tak něco nepřekvapí, opanovali v sobotu dolní část Václavského náměstí. Ti všichni se sešli na výzvu organizace motorkářů MDA RIDE, která pomáhá lidem se svalovou dystrofií. Během letošního ročníku organizátoři vybrali neuvěřitelných 1 157 600 korun na podporu léčby této nemoci.

Nezisková organizace MDA RIDE na Václavském náměstí uspořádala stejnojmennou akci, jež je největší motorkářskou charitativní akcí v České republice, jediným takovýmto projektem v rámci Evropské unie a po švýcarské LOVE RIDE druhým v celé Evropě.

Letos se MDA RIDE uskutečnila už podeváté, podruhé pak na Václavském náměstí, kam ji loni přivedl zástupce starosty Prahy 1 Richard Bureš, který akci také už podruhé udělil svoji záštitu.

„Jsem velmi rád, že přestěhování na Václavské náměstí pomohlo, protože hned napoprvé se na podporu nemocných vybral rekordní milion korun. Jsem proto nadšený letošním výsledkem, který ten loňský překonal o více než 150 000 korun. Velké díky všem a je to velká výzva pro příští jubilejní desátý ročník, kdy přijedou i partneři MDA RIDE z Norska, USA a dalších zemí,“ uvedl místostarosta Richard Bureš, jenž výnos akce tradičně podpořil v dražbě motorkářské košile, kterou letos vydražil za 18 tisíc korun.

Každoroční hlavní součástí a cílem MDA RIDE je spanilá benefiční jízda motorkářů s lidmi postiženými svalovou dystrofií a hlavně pak snaha o co největší finanční výnos celé akce, určený pro Asociaci muskulárních dystrofiků ČR a sdružení Parent Project.

„Svalová dystrofie je nevyléčitelná nemoc a nedá se ničím zastavit, pouze rehabilitace ji na čas přibrzdí,“ vysvětlil zakladatel MDA RIDE Josef „Káďa“ Kadeřábek.V ulici Bronzová nepoteče voda

Dnes ve 14:48

Od 8 do 16 hodin bude zítra přerušena dodávka pitné vody v ulici Bronzová 2026/33; z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Aspoň na víkend vstupte do říše pohádek

Dnes ve 13:44

V Českém muzeu hudby se v sobotu 25. listopadu od 13 do 17 hodin koná další akce z cyklu Aspoň na víkend. Malí i velcí návštěvníci se mohou těšit na velké dobrodružství a setkání s pohádkovými bytostmi. Během zábavného odpoledne křížem krážem procestují svět pohádek a vyzkouší si tak svoji odvahu...

Buď režisérem svého života. Schola Pragensis 2017

Dnes ve 13:35

Přehlídka středního a vyššího odborného školství Schola Pragensis má letos již 22. ročník. Její motto „Buď režisérem svého života“ je určeno především žákům 9. tříd základních a speciálních škol, kteří se právě teď rozhodují jaký studijní či řemeslný obor vybrat. Samotná přehlídka nabízí i kurzy,...

Kouřovou metodou odhalily PVK 26 závad na připojení ke kanalizační síti

Dnes ve 13:17

Pražské vodovody a kanalizace v letošním roce zintenzivnily průzkum splaškových stok, kanalizačních přípojek a vnitřní kanalizace nemovitostí pomocí tzv. kouřové metody. Důvodem je přetěžování čerpacích stanic a pobočných čistíren odpadních vod.

Praha přebírá štafetu od Vídně, příští rok bude hostit konferenci zaměřenou na oblast center sdílených služeb

Dnes ve 12:08

Praha byla vybrána jako další z měst, kde se příští rok uskuteční konference center sdílených služeb. Pomyslnou pořadatelskou štafetu pro rok 2018 přebírá od Vídně. 

Začíná festival Den flamenka

Dnes v 09:42

Oslavy Mezinárodního dne flamenka, které vypuknou v Praze již 23. listopadu, prohřejí a rozpálí chladný pražský podzim andaluským sluncem, vášní a temperamentem. 

Praha – Koloděje: Přerušení dodávky vody

Dnes v 09:25

Zítra 23. listopadu bude od 8 do 15 hodin přerušena dodávka pitné vody v ulicích: Panenky; Za vinicí; z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Fenomén Masaryk: Přednáška v muzeu zdarma

Dnes v 09:22

Tatíček nebo první český feminista? Největší Čech nebo „ohavný zrádce národa“? Zakladatel státu nebo rozbíječ monarchie? Individualista nebo vůdce milionů?

Centrum moderní neurorehabilitace ERGO Aktiv otevře dveře

Dnes v 08:34

Den otevřených dveří ERGO Aktivu se bude konat ve čtvrtek 23. listopadu. ERGO Aktiv je centrum moderní neurorehabilitace, kam dochází lidé po mozkových příhodách a získaném poškození mozku.

Nad den pod zem: Tajemné podzemí Prahy

Dnes v 07:57

V sobotu 25. a v neděli 26. listopadu se v rámci projektu Nad den pod zem podívejte do unikátních prostor pražského podzemí.

Troja, Libeň: Zítra nepoteče voda

Dnes v 07:30

Ve středu 23. listopadu bude od 8 do 14 hodin přerušena dodávka pitné vody v oblasti Praha 8 – Troja, Libeň.

Novodvorský Zvoneček potřetí

Dnes v 07:21

Loutkový festival Novodvorský Zvoneček nabídne třídenní loutkovou smršť pro malé i velké. Těšte se na současnou loutkovou tvorbu, dílny, workshopy a výstavu.

Požár autobusu způsobila technická závada

Dnes v 06:31

Včera večer od 22:17 hodin zasahovala jednotka pražských hasičů z Holešovic u požáru autobusu v Čimické v Praze 8.

Další krátké zprávy
Nahoru