dnes
Středa - skorojasno
2°C
zítra
Čtvrtek - snih-dest
6°C
pozítří
Pátek - prehanky-dest
6°C

Praha 1 podpořila charitativní akci

Úctu budící klasické motorky, větrem ošlehaní muži a ženy, které jen tak něco nepřekvapí, opanovali v sobotu dolní část Václavského náměstí. Ti všichni se sešli na výzvu organizace motorkářů MDA RIDE, která pomáhá lidem se svalovou dystrofií. Během letošního ročníku organizátoři vybrali neuvěřitelných 1 157 600 korun na podporu léčby této nemoci.

Nezisková organizace MDA RIDE na Václavském náměstí uspořádala stejnojmennou akci, jež je největší motorkářskou charitativní akcí v České republice, jediným takovýmto projektem v rámci Evropské unie a po švýcarské LOVE RIDE druhým v celé Evropě.

Letos se MDA RIDE uskutečnila už podeváté, podruhé pak na Václavském náměstí, kam ji loni přivedl zástupce starosty Prahy 1 Richard Bureš, který akci také už podruhé udělil svoji záštitu.

„Jsem velmi rád, že přestěhování na Václavské náměstí pomohlo, protože hned napoprvé se na podporu nemocných vybral rekordní milion korun. Jsem proto nadšený letošním výsledkem, který ten loňský překonal o více než 150 000 korun. Velké díky všem a je to velká výzva pro příští jubilejní desátý ročník, kdy přijedou i partneři MDA RIDE z Norska, USA a dalších zemí,“ uvedl místostarosta Richard Bureš, jenž výnos akce tradičně podpořil v dražbě motorkářské košile, kterou letos vydražil za 18 tisíc korun.

Každoroční hlavní součástí a cílem MDA RIDE je spanilá benefiční jízda motorkářů s lidmi postiženými svalovou dystrofií a hlavně pak snaha o co největší finanční výnos celé akce, určený pro Asociaci muskulárních dystrofiků ČR a sdružení Parent Project.

„Svalová dystrofie je nevyléčitelná nemoc a nedá se ničím zastavit, pouze rehabilitace ji na čas přibrzdí,“ vysvětlil zakladatel MDA RIDE Josef „Káďa“ Kadeřábek.SkiPark na Vypichu navštívilo přes třicet tisíc lyžařů

Včera ve 20:36

Mrzne, do toho září slunce – tak vypadají dny, v nichž přichází jaro v Praze. Ještě nějaký čas vydrží i sníh ve SkiParku na Vypichu. I když půjčovna materiálu a lyžařská škola už oficiálně ukončili program.  

Praha 3 schválila dotace pro tento rok. Rozdělí 16,5 milionu korun

Včera ve 20:15

Zastupitelstvo městské části Praha 3 dnes schválilo přidělení finančních prostředků formou dotací z dotačního fondu.

Strážník zasahoval u dopravní nehody

Včera v 16:52

Ke srážce dvou vozidel mohlo dojít včera v ranních hodinách v Klimentské ulici na Novém Městě při předjíždění z levého pruhu do pravého. Řidička osobního vozu se střetnutí vyhnula stržením řízení vpravo. Vjela však na obrubník, přičemž si poškodila kola na pravé straně automobilu. Obě vozidla...

Pražští strážníci dopadli cizince se zákazem pobytu

Včera v 15:36

Na zemi ležícího muže si dnes v Hybernské ulici krátce po půlnoci všimli strážníci z Obvodního ředitelství Prahy 1. Ti zjistili, že je zjevně pod vlivem alkoholu. Dotyčný na ně mluvil nesrozumitelným cizím jazykem. Jakmile si uvědomil, že hovoří se strážníky, zvedl se a dal se...

Rada schválila poskytnutí dalších Kotlíkových dotací

Včera v 15:15

Hlavní město i v letošním roce pokračuje v přidělování dotací pro náhradu kotlů na pevná paliva v rodinných domech ekologičtějšími způsoby vytápění. Podle dnešního rozhodnutí Rady hl. m. Prahy obdrží v rámci dotačního programu „Zlepšování kvality ovzduší v hl. m. Praze – pořízení ekologického...

Zranil se po pádu ze schodů, pomoc mu poskytli strážníci

Včera ve 14:46

Na základě oznámení na tísňovou linku městské policie 156 vyjížděla v pondělí před půlnocí hlídka strážníků z Prahy 11 k obchodnímu centru na Chodově. Pod schody leželo bezvládné tělo muže s viditelným krvácivým zraněním v obličeji.

Vysočanský (ba)binec

Včera ve 13:16

Jarní Vysočanský (ba)binec, bazarová akce s oblečením pro dospělé i děti, hračkami a sportovním vybavením, se koná dnes a zítra v prostorách Obecního domu v Praze 9.

Vrtulník MI8 míří k Vysočanskému pivovaru

Včera ve 12:59

V rámci natáčení akčního seriálu Whiskey Cavalier bude přistávat na zpevněné ploše u ulic U Vysočanského pivovaru x Za Lidovým domem vrtulník MI8.

Praha 10 zve na bowling, minigolf, šipky a buřtíky

Včera ve 12:53

Zahrajte si zdarma bowling a soutěžte o zajímavé ceny. Doprovodný program nabídne minigolf, šipky a opékání buřtů. Pro děti bude připravena miniškolička s trenérem bowlingu. Akci pořádá radnice Prahy 10 ve středu 28. března v 15–21 hodin.

Československo – země neznámá? Soutěž Prahy 9

Včera ve 12:49

Vědomostní soutěž ke 100. výročí vzniku Československé republiky s názvem Československo – země neznámá? vyhlašuje Tělocvičná jednota Sokol Prosek za podpory městské části Praha 9. Zúčastnit se jí mohou všechny generace – od dětí v základních školách po pamětníky a měli by v ní prokázat vědomosti...

Praha 10: Tváře…aneb… Jak jsem fotil divadlo

Včera v 09:35

V Galerii 10 vystoupí dnes v 19 hodin dlouholetý fotograf hvězd naší divadelní scény Karel Meister a spisovatel a scénárista Martin Čáp v pořadu Tváře…aneb… Jak jsem fotil divadlo.

Květiny díků pro Miroslavu Němcovou

Včera v 09:24

Dnes v 16:30 dojde na malostranském náměstí k předání květin Miroslavě Němcové za její odvahu a postoj k inauguračnímu projevu prezidenta.

Praha společně s VZP řeší problémy s dodržováním ordinační doby lékařů

Včera v 09:08

Na území hlavního města se stále častěji vyskytují problémy s dodržováním ordinační doby lékařů v ambulantní sféře. Proto bylo dohodnuto, že v období kolem svátků udělá Všeobecná zdravotní pojišťovna vše pro zajištění maximalizace dostupnosti ambulantních služeb ve svých smluvních...

Praha 11: Koncert Pavlíny Filipovské v KC Zahrada

Včera v 08:57

Dnes, 20. března, od 14:30 se v KC Zahrada koná odpolední pořad s českou zpěvačkou a herečkou, která začínala v divadle Semafor.

Další krátké zprávy
Nahoru