dnes
Čtvrtek - zatazeno
10°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
9°C
Dětská PrahaPražský život

Praha 1 plná zábavy

Dvě příjemné akce čekají na občany Prahy 1 v nadcházejících dnech. Ve čtvrtek 23. října se uskuteční sousedské setkání pod názvem Petrská strašidýlka, v sobotu 8. listopadu pak všechny příchozí roztančí Malostranský candrbál.   

Petrská strašidýlka si dají sraz 23. října ve 14 hodin v parku Lannova. Na děti i jejich rodiče čeká mnoho pestrých aktivit: výtvarná dílna, malování obrázků strašidel, strašidelných masek a strašidláckých pomůcek, rozcvička pro bubáky s fitness Asketa, soutěže pro odvážné děti s oddílem vodních skautů Pětka, klaun Lukýno a jeho zvířátka a kamarádi, malování na obličej, žonglování (po setmění i ohňové) atd. 

Na závěr po setmění v 18 hodin se uskuteční lampiónový průvod kolem Lannovy zakončený démonickou ohňovou show. Sraz na průvod bude 15 minut předem, strašidlácké masky dětí i dospělých jsou vítány.

Již šestý Malostranský candrbál bude zároveň oslavou 25 let existence hybatele kulturního a společenského dění v Praze 1 – Sdružení občanů a přátel Malé Strany a Hradčan. 8. listopadu od 19 hodin vypukne v Malostranské besedě bujaré veselí, jehož se zúčastní všichni, kteří mají rádi poetická malostranská zákoutí, tentokrát ve stylu filmových hvězd.

„Městská část Praha 1 patří k tradičním pořadatelům a spolupořadatelům těchto a podobných akcí, jelikož právě ony jsou motorem rozvoje občanské společnosti,“ uvedl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.


Další články
Nahoru