Dnes Neděle - jasno 31°C
Zítra Pondělí - bourky 24°C
Neděle 21. 7. 2024
Svátek má Vítězslav
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 1 plánuje úpravy parku Lannova, rekonstrukce se dočká i hřiště
Hřiště Lannova se dočká rekonstrukce. Foto: Praha 1

Praha 1 plánuje úpravy parku Lannova, rekonstrukce se dočká i hřiště

Radnice Prahy 1 připravuje rekonstrukci dětského hřiště v parku Lannova, který se nachází na nábřeží Ludvíka Svobody vedle Štefánikova mostu. Na dotaz ČTK to sdělila místostarostka městské části Kateřina Klasnová (Rezidenti 1). Zastupitelé Prahy 1 nedávno na práce vyčlenili zhruba 10,5 milionů korun. Radnice podle Klasnové plánuje v parku i další úpravy, které vyplynuly z průzkumu mezi místními obyvateli.

Místostarostka ČTK řekla, že radnice musela rekonstrukci hřiště koordinovat s architektem Zdeňkem Sendlerem, který je autorem návrhu parku a veškeré úpravy musí s ohledem na autorská práva schválit. Rekonstrukce je nicméně podle ní nutná. „Povrchy jsou v havarijním stavu, oni by nám ho (park) už zavřeli, kdybychom nepřistoupili ke generální opravě,“ uvedla Klasnová.

Dodala, že úpravy budou spočívat ve výměně povrchů a herních prvků a přibudou zastínění pískovišť. „Doufám, že bychom nejpozději v průběhu léta vypsali výběrové řízení a byla bych ráda, aby se začalo už letos na podzim,“ řekla.

Nejsou to poslední úpravy, které by radnice chtěla v parku udělat. K rekonstrukci hřiště městská část uspořádala takzvanou participaci s místními obyvateli, ze které podle místostarostky vzešly další podněty týkající se celkové podoby parku.

Většina z nich se podle Klasnové týká rozšíření hřiště například o sportovní plochy. „Lidi se soustředí tam, kde mohou něco dělat,“ shrnula politička. „Je to strašně moc vytížené hřiště, protože v okolí jinak moc zeleně není,“ doplnila. Další úpravy však podle ní bude muset radnice opět projednat s architektem původního návrhu parku.


Autor: ČTK

V Bubenči bude modernizováno veřejné osvětlení

Včera v 10:52

Koncem července bude v oblasti Bubenče zahájena kompletní obnova veřejného osvětlení. Modernizace přinese úsporu servisních nákladů, sníží spotřebu elektrické energie i množství rušivého osvětlení.

Praha 15: Toulcův dvůr s průvodcem

Včera v 10:42

Dozvědět se o Toulcově dvoře a podívat se tam, kam se běžně nechodí, můžete 27. července při prohlídce. Podle věku a přání účastníků se dozvíte něco o historii dvora, hospodářských zvířatech, péči o přírodní zahradu či o unikátnosti mokřadu.

O příspěvek na doučování byl zájem, požádalo o něj přes 300 dětí

Včera v 07:38

Radnice Prahy 6 na jaře rozhodla o pomoci rodičům deváťáků s přípravou na přijímací zkoušky na střední školy a nabídla jim příspěvek dva tisíce korun na přípravné kurzy, zkoušky nanečisto, přípravu na talentovky a podobně. Městská část na tento program vyčlenila ve svém rozpočtu jeden...

Pilotní projekt prázdninové školky Prahy 6 se osvědčil

19. července 2024 v 15:56

O pobyt dětí v mateřských školách je v Praze 6 v průběhu léta je stabilně velký zájem. Proto se letos roce radnice rozhodla vyzkoušet pilotní projekt – běžný provoz v mateřské škole Antonína Čermáka. Cílem je pomoci rodičům vyřešit složitou situaci, kterou každoročně v průběhu letních měsíců se...

PVK: Přehled plánovaných výluk na 30. týden

19. července 2024 v 09:23

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Trhy na Kulaťáku spolu s ČZU

19. července 2024 v 08:33

Organizátoři navázali spolupráci s výukovými skleníky České zemědělské university ve kterých je realizována praktická výuka především pro studenty oborů, které se zabývají rostlinami.

Další články
Nahoru