Dnes Čtvrtek - zatazeno -1°C
Zítra Pátek - snih -2°C
Čtvrtek 30. 11. 2023
Svátek má Ondřej
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Praha 1 plánuje příští rok hospodařit se zhruba miliardovými výdaji
Radnice Prahy 1 sídlí ve Vodičkově ulici. Foto: archiv

Praha 1 plánuje příští rok hospodařit se zhruba miliardovými výdaji

Praha 1 plánuje v letošním roce hospodařit s příjmy zhruba 825,4 milionu a výdaji 1,03 miliardy korun. Rozdíl plánuje pokrýt z přebytků z minulých let, 130 milionů korun má jít z rezervních fondů. Vyplývá to z návrhu rozpočtu, který minulý týden schválila rada městské části a koncem ledna o něm budou hlasovat zastupitelé. Návrh zhruba odpovídá rozpočtu pro loňský rok.

Vedení Prahy 1 plánuje podle návrhu v příštím roce dát asi 202,6 milionu korun na investice a 824 milionů korun má jít na běžné, tedy provozní a zákonem dané výdaje. Asi 351,6 milionu korun plánuje radnice využít ze zisků například z pronájmů nemovitosti a 130 milionů korun z rezerv z předchozích let.

Asi 201,2 milionu korun pak radnice účetně převede z neuskutečněných položek loňského rozpočtu. Mezi ty patří například opravy v parku na Smetanově nábřeží, rekonstrukce opěrné zdi na Kampě, přeměna parků Cihelná a Klárov nebo půdní vestavba v mateřské škole Řásnovka.

Na loňský rok zastupitelstvo městské části schválilo rozpočet s příjmy 805,3 milionu korun a výdaji 1,05 miliardy korun. Rozdíl rovněž Praha 1 plánovala pokrýt z peněz z hospodářské činnosti a 76,7 milionu korun mělo jít z rezerv, což kritizovala opozice. Finální výsledek hospodaření bude znám až v polovině roku, podle předběžných výsledků skočila loni městská část v mírném přebytku.

V první městské části, která zahrnuje centrum Prahy, od předloňského ledna vládne koalice My, co tady žijeme (STAN, KDU-ČSL, Iniciativa občanů), ODS, TOP 09 a ANO.

Prvně zmíněné uskupení je jedinou stranou, která zůstala z původně po volbách v roce 2018 ustanovené koalice vedené starostou Pavlem Čižinským (Praha 1 Sobě).

Praha 1 Sobě, Piráti a Zelená pro jedničku jsou od změny ve vedení radnice v opozici. Novým starostou se před dvěma lety stal dosavadní první místostarosta Petr Hejma (STAN).

 


Autor: ČTK

Praha 4 získá 15,7 milionu korun za umisťování uprchlíků do škol

Dnes ve 20:49

Praha 4 získá 15,7 milionu korun z projektu UNICEF – pomoc uprchlíkům pro školy za umisťování dětí z uprchlických rodin. Městská část o tom informovala na svém webu.  

Praha 1 dokončila rekonstrukci opěrné zdi na Kampě i Odkolkovské zahrady

Dnes v 17:56

Praha 1 dokončila obnovu historické opěrné zdi v Odkolkovské zahradě, která je nedílnou součástí parku Kampa. Tato revitalizace je součástí širší snahy o zachování a zkrášlení kulturního dědictví města a jeho zelených prostor. Informovala o tom mluvčí městské časti Karolína...

Rada mladších zavítala do osmi regionů, nejzajímavější prezentace představí studenti v Praze

Dnes v 11:18

V pondělí 4. prosince se v Praze uzavře 10. ročník meziškolní konference Rada mladších, která se letos poprvé vydala za středoškolskými studenty do krajských měst v Čechách i na Moravě.  Cílem projektu bylo dát prostor mladým lidem vyjádřit postoje k tématům jako jsou jinakost a LGBT,...

Schola Pragensis pomáhá s výběrem střední školy i po skončení veletrhu

Dnes v 07:28

Minulý týden se v Praze od čtvrtka do soboty uskutečnil největší veletrh středních a vyšších odborných škol Schola Pragensis. Veletrh již 28 let pomáhá tisícům středoškoláků z Prahy a okolí s výběrem správné střední školy. 

Praha podpoří Dětské centrum Paprsek, zvýší příspěvek pro budoucí pěstouny

Včera ve 13:04

Hlavní město navýší příspěvek pro Dětské centrum Paprsek. Centrum získá pro budoucí pěstounské rodiče celkovou částku 248 400 korun. Příspěvek má sloužit pěstounským párům, které se připravují na přijetí dítěte do rodiny. Navýšení příspěvku v pondělí schválili pražští...

Praha spustí další etapu přestavby a rozšíření Ústřední čistírny odpadních vod

Včera v 07:42

Radní Prahy na svém jednání odsouhlasili uskutečnění veřejné zakázky na stavbu Nátokového labyrintu – levý břeh, který je další etapou projektu celkové přestavby a rozšíření Ústřední čistírny odpadních vod (ÚČOV) na Císařském ostrově. Samotná stavba by měla trvat zhruba...

Další články
Nahoru